Soustruhy

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
TDIcko
Příspěvky: 321
Registrován: stř čer 13, 2012 8:16 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Soustruhy

#9331 Nový příspěvek od TDIcko »

A ktery ten kratsi nebo ten delsi a ma to nejakou cenu ? Na muj to nepasuje...

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#9332 Nový příspěvek od Britt »

Těch kleštin jsou plné bazary a ceny s pohybují od nesmyslu po lidovky. Nějakou cenu by měla celá sada.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

TDIcko
Příspěvky: 321
Registrován: stř čer 13, 2012 8:16 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Soustruhy

#9333 Nový příspěvek od TDIcko »

A kolik by mela met ta sada kusu od jakeho prumeru do jakeho ?

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#9334 Nový příspěvek od Britt »

Nikdy jsem je nepočítal ale začíná to tuším od 4 a jde to až snad do 22. Ty větší průměry jsou po 1 mm. Celkem je jich asi 20.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20821
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#9335 Nový příspěvek od ota »

Jardo já se z Tebe poseru! :vysmech: Teď jsem klečel na zemi a kramařil ty klešťiny z almary, kde jsou až vespod. Vyndal asi 30 kg nožů a stejně jsem tu škatuly nevytáhnul ven. No ale šly ty klešťiny vyndavat. Já tam mam od 2 mm po 0,5 mm sadu. Asi něco bude chybět myslím. Mám ty z té druhé fotky co TDIcko dal. Jsou to na SV18. Končím 25 mm kleštinou. Mám jich tam asi 50 ks v té škatuly. Jediný co nemám tak je to pouzdro do vřetena pro ně. Zatím jsem ho nikde rozumně nepotkal. A kleštiny nepotřeboval. Ale snažím se mít ke všem mašinám maximálku příslušenství. Minulej tejden jsem koupil uhelník a teď přijdou doufám tři 160 Camlocky. Budou z jedné vesnice od Štatlu. Prý tam špatně funguje počta, tak mám vydržet!

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#9336 Nový příspěvek od Britt »

Oto, nevím kolik jich je na 18ku, ale na S28 jich tolik rozhodně není a troufám si tvrdit, že mám komplet sadu.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20821
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#9337 Nový příspěvek od ota »

Jestli mi ten Alzhajmr do víkendu nevysosá z hlavy, optám se souseda. Má co říkal kompletní sadu na S 28.
Škoda, že jsem si nepřečetl dřív, volali jsme asi před 40 min spolu. Sehnal mi v kovošrotě další uplně ,,noví" :vysmech: čerpadlo SVA k vodárně. Asi druhý tento týden. Prej má ještě ty víčka, tak je určitě noví! :vysmech: No včera jsem zajel do Sigmy a koupil opravdu nové čerpadlo, na zkoušku s mechanickou ucpávkou.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#9338 Nový příspěvek od Britt »

Tak mi to nedalo byli jsme to s malou puntikočkou přepočítat. Mám jich 22 a nejmenší je 4mm.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustruhy

#9339 Nový příspěvek od kenybz »

tak tak s mechanickou ucpávkou uhlíkokeramickou a nerez hřídelí bráchovi maká dobře 20 let bez poruchy a u matky jede asi 12-tým rokem taky bez poruchy
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustruhy

#9340 Nový příspěvek od kenybz »

píšu kraviny do soustruhů na svéčkou jsou i půlové kleštiny ty mám ale celé čísla nee
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20821
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#9341 Nový příspěvek od ota »

Nejlíp to má R5. Však Kenybz Ty budeš věďít! Jednou jsem nakouknul u bráchy do marsky. Tam jsou ty kleštiny k R5. Kurva tam jsou kleštiny i na elipsu snad. :vysmech: Nevím kolik, ale tuna jich tam bude. Všechno smatlaný v hromadě. Některý jsou rozsypaný a promíchaný mezi sebou. Bylo to asi tak: Co tyhle věci v regále? Jo to je k R5 to si naložte. Přistavili marsku a schrnuly obsah regálu do marsky. Jako když ten Olda manipulant vyklízel na fabryce ten kumbál. Oldo co je k něčemu, narovnej do marzky a ukliď. Co je k prdu vyvez na šroťák. Olda schrnul regály do káry na špony, ta pěkně pasovala k regálu a pak všechno vyvezl na šroťák. Udělal si fajfku a měl hotovo. Pak šteléři a chlapi chodili na šroťák a tahali to spátky. :vysmech:
Já kleštiny dostal když jsem kupoval soustruh. Bylo to jakože ,,koukej co k tomu tady máš věcíííí!! Plné dvě palety". Sem tam něco bylo na frézku, něco na SU 50 no ale dobrá cena to všechno převážila. 8)
Jo a ten pumpák je s tou machanickou ucpávkou. To víš, soused si zafixoval, až potká ve šrotě pumpu 32 SVA ... vezmi mi jednu na díly. Dám ji tomu strejdovi zrepasovat. Už od pondělí potkal třeťí. No dvě tedy vzal. 10 Kč/kilo, nevezmi to. :vysmech: To je jako ,,až potkáš hadici od vysavače vezmi nějakou k sečce, na semenovody, nám ty gumoví praskaj!" Děda po čase už neměl kam ty hadice dávat. Nosil je i s vysavačema! Mám doma možná 6 funkčních domácích vysavačů a hadic že bych mohl vysávat celou vesnici a vysavač mít na dvoře a pospojovaná hadice by dostala! :vysmech: Jednou takhle soused povídá, když donesl asi 6 dalších hadic ,,hele a kde máte tu sečku, ke které ty hadice nosím? No m i ji asi před 3 rokama prodali, kvůli nevyužití. A on tak to už hadice nemám nosit? :D Ne už asi ne. :vysmech: Tak hadice už smazal z paměťi a nenosí je když potká.

TDIcko
Příspěvky: 321
Registrován: stř čer 13, 2012 8:16 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Soustruhy

#9342 Nový příspěvek od TDIcko »

Tak mam nakonec 3 druhy zitra to musim jeste sepsat a je mozne ze tam je i jedna klestina s morse 2 delala se takova ? Obrázek budete nekdo neco chtit ?

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustruhy

#9343 Nový příspěvek od kenybz »

že by? jaká j cenovka za 18-kové? napiš sz
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2213
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Soustruhy

#9344 Nový příspěvek od winch »

Robili sa aj Mk2, dokonca mám dve aj s Mk1, no používajú sa skôr pri nástrojových bruskách a frézkach.
Obrázek
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1174
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Soustruhy

#9345 Nový příspěvek od sita »

Ahoj, potreboval bych vedet kudy se na soustruhu TOS S-50 (temer identicky s tim co je na obrazku) kontroluje a doleva olej? A jaky olej se ma pouzivat?
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“