Soustruhy

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Soustruhy

#11161 Nový příspěvek od mufik »

No ale tak to je, prodal jsem S28, ta nebyla na žádné větší akce a koupil SN32. Co jsem ji zprovoznil tak na ní mám tolik práce že už víc soustružím než frézuju. A to jsem nikdy soustružit nechtěl, celý život dělám hranaté věci.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Soustruhy

#11162 Nový příspěvek od vitex »

StaPo3011 píše: pon lis 29, 2021 11:31 am pro otu: tady nabízejí za dobrou cenu (asi) dva soustruhy "drobečky" plus frézku
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1448702 ... -dilny.php
V práci máme dva Heckerty(horizontální a vertikální) a jednu Decklovku.Vše jde do šrotu.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#11163 Nový příspěvek od ota »

A další SU 50 vcelku pro mě u nosu!
Za 15 000 Kč, paráda za cenu šrotu. To místo to mě limituje. Jinak o něm vážně uvažuju. :(
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1451373 ... 501500.php
Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#11164 Nový příspěvek od ota »

No a další poklad! Tuhle stejnou brusku mám doma! Na jedné straně klasika kotouč šedej a na druhé straně diamanták! Před chvílí jsem si na ní obtahoval nožík. Stolečky jdou posouvat, naklápět podle stupnice. Pro soustružníka co pracuje s pájenými nožíky suprová bruska! Mám ji doma tak vím. Tahle trošku někomu lehla na zem a prasklej ten bok. Ale já tam vodu taky nemám na chlazení. Jedu bez ní.
Super bruska pro soustružníka. 8)
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1451493 ... dokovu.php

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#11165 Nový příspěvek od Čárls »

Podobnou jsme měli v práci 5 vřetenovou na každý jiná hrubost kotouče a na jiný material brousilo se jen z čela dva byli na tělo nože jeden kotouč co se plotna přeštěolovávala na radeka a dva na desky
Už není :-/ taky ji nechali sešrotovat už před dost rokama :pohlavek:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Soustruhy

#11166 Nový příspěvek od vitex »

ota píše: úte lis 30, 2021 12:26 pm To místo to mě limituje. Jinak o něm vážně uvažuju. :(
Ventilek na vratech dílny už není? :smich:

fikejz
Příspěvky: 5987
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Soustruhy

#11167 Nový příspěvek od fikejz »

Copak ventilek, ten bych na vrata přimontoval, ale kde vzít tak silný kompresor?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Soustruhy

#11168 Nový příspěvek od vitex »

Půjčím.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Soustruhy

#11169 Nový příspěvek od duchodce »

Umím s trhavinou ,kdybys potřeboval šetrně rozšířít :sorry: ,no nějakou cihlu bych asi rozbil :'(
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#11170 Nový příspěvek od ota »

Duchodce znal jsem ( bohužel už ,,znal" ) taky pána střelmistra co uměl dělat šlupky. Střílel hnůj. Ale střílel i studny, nebo základy pro stavby. Dávno tomu v traktorce studna. Bobužel málo dávala. Chlapi že chtělo by to zjistit, jestli by se neoplatilo tu studnu prohloubit. Studna 2m průměr, hloubku si už nepamatuju. No přišel dědek s proutkama a že by to chtělo prohloubit, prameny jsou i hloubš. Jenže dole už skála. Nevadí on to náš střelmistr ,,bouchne"! Tak jo vypumpovali vodu a on navrtal a dal trhavinu. A povídá chlapi bude to pecka. Dejme na to něco, aby to nelítalo všude. Tak tam položili takové nájezdy pro pásák, když nanížděli na podvalník. Pěkně plechy a na ně bagrem ty těžké nájezdy. Střelmistr udělal vše jak měl. Ošéfoval okolí, aby tam nikdo nevlezl. A odpálil nálože. Jeden ten nájezd vyletěl a máznul sebou do zahrady. A drujej nájezd vyletěl tý bábě co měla vedle stodolu a přistál na střeše. Vše v pohodě akorát jak ho dostat z té střechy dolů? Nechali to po odstřelu odstát, vybrali ve studni to co se odlámalo a začistili dno a opravdu pak vody rapidně bylo víc. Ale bába od vedle ta jim vynadala uplně všem. Však to nebyl ani první, ani poslední průser co s bábou měli. Přecijen bydlela vedle a sem tam se něco přihodilo. :vysmech: Však dříve to bylo na to šup. Však kdo pamatuje, tak každý den se něco ,,dělo" asi aby byly dějiny! Nebo taky kraviny. :D

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Soustruhy

#11171 Nový příspěvek od DODOTRAK »

Zdravím,
Chlapi kupoval tu niekto digitálne odčítavanie z Aliexpresu ? Vie niekto poradiť čo a ako ? A či sa to oplatí ?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#11172 Nový příspěvek od ota »

Hm to by mě zajímalo taky. Ale 3 osu na frézku. Na soustruh bych si ho já nedával. Ale na frézku bych ho snesl.
Kdysi jsem koupil starší odměřování 2 osy a jedna zrovna ta dlouhá 800 mm nešla. Jen ta 350 mm jo. Tak jsem to pustil dál.
Víceméně co jsem potkal, tak to bylo vcelku drahé. Nebo neforemné na příčnej suport. K frézce velké a nepodajné.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#11173 Nový příspěvek od Britt »

Oto, mrkni na tohle:
https://www.uni-max.cz/produkty/vybaven ... dium=email
Kámoš z CNC fóra to má na několika mašinách a chválí si to. Pravítka si musíš vybrat podle potřeby.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

fikejz
Příspěvky: 5987
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Soustruhy

#11174 Nový příspěvek od fikejz »

Vitex, důchodce, uctivě děkuji za nabídky, ale musím s díky odmítnout. Ten kompresor by se ode mě jen těžko dostával (zabezpečení terénem - přijet lze odjet jen stěží, koňmo, nebo pěšky :smich: ) a toho druhého způsobu se vzhledem k prasklinám co už v baráku mám docela obávám.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

brutalforce
Příspěvky: 54
Registrován: stř úno 17, 2016 7:37 pm
Bydliště: CB

Re: Soustruhy

#11175 Nový příspěvek od brutalforce »

DODOTRAK píše: stř pro 01, 2021 8:55 pm Zdravím,
Chlapi kupoval tu niekto digitálne odčítavanie z Aliexpresu ? Vie niekto poradiť čo a ako ? A či sa to oplatí ?
Ja koupil pred casem preste tuto (tehdy byla za 190 EUR):

https://www.aliexpress.com/item/3300831 ... 4c4di6n970

a max.spokojenost, poslali to primo z CR asi za 4 dny. Namontoval jsem to na frezku 675p a funguje to dokonale. Asi se daji sehnat i levneji.
Do poznamky je treba uvest velikost vsech 3 pravitek, a jakou el.zastrcku - ja tam napsal "EU power cord, scale models: FTN5-220, FTN5-320, FTN5-370" a cinani to pochopili :)

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“