Soustruhy

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Soustruhy

#11131 Nový příspěvek od vitex »

Žádná z těchto uvedených rad nebude asi to pravé ořechové.I mě nic nenapadá.Snad použít termit a odpalovat postupně,opačně,než při svařování. :-/

oshurty
Příspěvky: 1352
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: Soustruhy

#11132 Nový příspěvek od oshurty »

taky nejsem odborník, ale napadlo mě - jak řežou kameníci žulové desky? v práci jsme měli na řezání betonu kotoučovou pilu prum snad 1 m, viděl jsem i řezat kámen spec. řetězem...

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Soustruhy

#11133 Nový příspěvek od bourač »

Mosaz je slitina mědi a zinku, třeba 70% Cu + 30%Zn. Pak se ještě přidávají další kovy cca 1 - 2% třeba Al a materiál má uplně jiné vlastnosti - viz ota.
Protože tento materiál nejde autogenem a tato tloušťka ani plasmou, poptal sem to třískový obrábění.
Děkuju všem za podněty, a panu Zetor15 zvlášť 8) to mě vůbec nenapadlo.
Mám spřátelené firmy které běžně stříhají demoličními nůžkami. Tohle žvejkne na dvakrát / natřikrát - jeden řez. :ano:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20833
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#11134 Nový příspěvek od ota »

A Bourači más to třeba jako konstrukci, nebo třeba nějakou velkou potvoru např v luftě nad zemí. Nebo to máš v kusech dostupně ze země?
Ono řezat pásovkou by šlo v pohodě, jde o to, jestli by Jsi to mohl do ní vmanipulovat. V jedné firmě byly pásy do pásovky hrubosti pily obloukovky. Na pile Kasto která byla tak trochu větší pásovka. A jela s olejovou mlhou. Jenže problém sežeň takhle z fleku takovou pásovku.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#11135 Nový příspěvek od Britt »

Nevím kolik řezů potřebuješ udělat. Já jsem řezal pístnici 250mm rámovou pilou, do které jsem dal pás z pásové pily. Chladil jsem to vodou a překvapilo mě, jak dobře to šlo řezat.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20833
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#11136 Nový příspěvek od ota »

Nojo pístnice a pístnice. Kdysi jsem z kovošrotu přinesl asi metrák pístních tyčí, odřezků fungláčů ještě v té papírové krycí trubce. Kdysi od Charváta házeli odřezky do bedny a jednou za čas odvezli do kovošrotu. Třeba jich odhadem byla velká marska bedna. Hrabal jsem se v tom a vždycky něco vybral. Párkrát jsem z nich dělal. Jednou si přivezl kámoš jeho kámoše, že ohnul pístnici na čeláku na lesáckym traktoru. A že našli taky ve šrotě odřezek. No tyčka po vrchu tak 3mm slušně zušlechtěná. Když jsem odtočil vrstvu tak hlazenka jako vyšitá. Ale závit i průměry pro výměnu za ten luk šly dobře. Jezdí to dodnes. Někdy je jen pod tím chromem šlupička asi nějaký nitrid či co. Pak je to měkota. Nebo jsem tu měl zušlechtěnou celou tyč. Tuhá jak poloosa i v jádru. Jsou různé na různé použití. Někde v dřevníku mám pístní tyč z jeřábu AD 20. Tam bylky dvě pístnice vedle sebe. Ta jedna byla vydřená a ve firmě ji měnili. Bylo škoda ji hodit do kontejneru, tak jsme ji hodili mě do Trabanta. No je to dvoumužná tyč na manipulaci. :smich:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#11137 Nový příspěvek od Britt »

Jasně, některé jsou na povrchu zušlechtěné, ale tahle šla řezat fakt dobře. Vážilo to celý skoro tunu a já si chtěl kousek odříznout. Do pásovky to nedostaneš a žádná tam nebyla, tak jsem to vyřešil takhle a stejně to mělo přes metrák. :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20833
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#11138 Nový příspěvek od ota »

Když jsme tu probírali ty držáky a destičky, tady je jeden odkaz, teď jsem narazil na něj na bazoši. Od tohoto prodejce jsem kupoval a v pořádku. Destičky pracují jak mají a cenově je to v pohodě. Bral jsem upichovací DGN 3003 a pak ještě ty DCMT ty malé 7. Koukněte na jeho inzeráty má tam těch destuček víc.
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1436192 ... -ic907.php

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Soustruhy

#11139 Nový příspěvek od Joe66 »

Bouraci daj prosim ta potom na trubku video ako to budete s tymi noznicami strihat. Nech sa pokochame :)

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#11140 Nový příspěvek od Britt »

Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Soustruhy

#11141 Nový příspěvek od vitex »

Od kdy stojí hubička skoro 40 litrů?Já jich mám denně hafo a zadarmo. :smich:

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Soustruhy

#11142 Nový příspěvek od StaPo3011 »

Proč to ti ko..ti nechávaj takhle oreznout? Mohl to bejt docela zajímavej soustruh, kdyby...
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1430181 ... uh-c45.php
Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20833
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#11143 Nový příspěvek od ota »

No je tam vidět že je to někde na jakési pile, nebo podobně. Oni to někteří neřeší. Vystrčí mašinu ven a pak jde kdosi kolem a řekně buďto vyhoďte to, nebo na to zkuste dát inzerát. Nám to k ničemu není.
V bývalé firmě vystěhovali kdysi ještě jsem tam nedělal ven rudého proletáře. Stál venku půl roku. Chlapi z dílny se na něj ptali. Ne, ne to se bude dávat naspátek! No a pak jednou šel kolem nějakej šéf a zakopnul o soustruh. Kruci co to tu dělá? Vzal telefon a zavolal. Druhej den pro něj přijel kovošrot vzal ho drapákem a vrznul do kontejneru a odvezl. Stejně tak to bylo s ještěrkou. Jezdila a najednou se něco zjebalo v karburátotru. Odstavila se stranou. Bylo potřeba manipulovat, koupili novou ještěrku. Tahle tam dobu stála. Znovu se uklízelo a zase ji odvezl kovošrot. Stačilo dát jinej karburátor prej a jezdila by. Nikdo se s tím z vedoucích nechtěl zaobírat. Chtěl jsem vidle a šéf povídal, hele nalož je a je to. Mě se nechce vypisovat se s papírama na odkup za cenu šrotu. Každej ví prd kolik ještěrka vážila.
Jezdím roky do jedné firmy pro ložiska. Jedu kolem velké obráběcí firmy. Venku před dílnou soustruh snad 800 mm točnej průměr. Stál na místě asi 5 let, venku jen tak. Už zmizel. Asi ho také odvezl kovošrot. Oni to neřeší. Nepracuje se na tom, nebo je tam porucha. Ten můj soustruh jsem taky tak koupil. Byla na něm porucha a všichni chodili na ten vedle. Tak to tam stálo, jak říká kolega ,,lang sang" tak ho prodali. Jednou šel majitel kolem a proč na tom neděláte? No je to rozbitý a elektrikář říkal, že je to neopravitelný. Hm tak to prodáme. No elektrikářovi se s tím nechtělo jebat, tak řekl že je to vevnitř celé spálené. Přitom bylo jen pár trubičkovek a nejaká dioda fuč. Ten můj to za 3 hodiny našel a opravil. 8)
No to máš tadyhle něco podobného. Prodává sloupovou vrtačku. No naděl si takovej kus nábytku domů! Taky slušně dlouho někde stála venku.
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1447740 ... rtacka.php

Obrázek

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1170
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustruhy

#11144 Nový příspěvek od Lišák1 »

To orezlé nemusí být vždy špatným zacházením. Koupil jsem mašinu v Anglii, když to přivezli, tak jsem si říkal, proč to nechali venku na děšti, aby to takhle orezlo. Očistilo se to a mašinka pěkně pracovala. Asi za rok jsem přijel osobně do Anglie do té fabriky, venku nikde nic nestálo, všechno uskladněné uvnitř a všechno rezavé jak liška. Když jsem se pídil, proč to je, tak mně vysvětlili, že k moři to mají 1,5 km a se solí ve vzduchu že se nedá nic dělat. Že jsou na to zvyklí, ani olejování že nepomáhá, že je to jenom povrchová koroze. Ze stejného důvodu když si od nich koupíte ojeté auto, tak žádné nemá prorezlé prahy, jako u nás, ale sloupky u střechy. To jsem viděl na hodně autech v Itálii a nechápal jsem, jak to mohlo vzniknout. Teď už to vím.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Soustruhy

#11145 Nový příspěvek od jenicek »

No jo, Lišák aby se lišky nezastal...!!!
Promiň, ale nedalo mi to :D :D :D

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“