Soustruhy

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Soustruhy

#11296 Nový příspěvek od Sadra17 »

a má to smysl když jeden takovej kotouč stojí okolo tří stovek ? :tyty:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#11297 Nový příspěvek od Čárls »

A to bys vyhodil kotouč který je sotva sjetý ? Osobně pokud dáváš nový desky tak by se měl srovnat a pokud máš možnost je to daleko lepší jak kolikrát nový kotouč
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#11298 Nový příspěvek od ota »

Sadro17 nevím jestli to má nebo nemá cenu, já to neřeším. Chodí mi sem spousty lidí s různými představami co chtějí. Jak říkal hostinskej Palivec ,,host jako host, zaplať si a chtěj co chceš". Kolikrát se sám divím co si vymyslí. Je mi to jedno, když mají výkres, nebo původní kus udělám cokoli. I když vím, že se to dá koupit za zlomek ceny hotové. Někomu nevysvětlím, že je to levnější koupit. Chtějí to. Když je odmítnu budou nasraný a pomlouvat že jsem debil, nebo že hovno umím.
Odmitnul jsem dědka co mi donesl ve šmírovaným hadru černou kouly vazelíny a tohle je trapézová matice na zvedák na auto. Potřebuju 4 ks. A nejlíp hned, mám rozebraný auto. Takže moc nepočkám. Vyndej kus bronzu a udělej mi to. Naferovku jsem řekl že to neumím. Abych se ho zbavil. Kupuj metr bronzové kulatiny za nesmysl, vyrábět z ruky on že šroub nevyndá. A pak mu reknu raketu a on bude nasranej, že jsem ho okradl.
Jedny kotouče jsem odřekl taky. Pán si dovezl ve dvou hadrech zabalený rezatý koule aby si nezašpinil kufr auta. A tohle mi přetočte. Uplě cizí pán. Koukám na kotouč a tam napsáno min síla 25 mm. Změřim to a 22 mm. Tak to jsem odmítnul. Pán se zlobil, takový pěkný kotouče na jeho Pasata a já je nechci dělat. On že pak by jezdil pomalu, tak ať je stočím. Ne tohle je fakt už slabé. Hodil kotouč do hadrů a nasranej odjel. Ani nepozdravil.
Tyhle dva dnešní má na zadku Seata přez rok. Dával nové. Ale mu přirezlo prasátko a jadna strana nebrzdila. Rozebral to vše vyčistil opravil. Dá nové destičky tak to přivezl. Bral jsem 0,2 mm z jedné a z té druhé 0,3 mm. U toho druhýho kotouče to bylo opačně. Není problém. Akorát vždy uklízím víc po tom. Stejně bych uklízel. Po skončení serie vždy dělám větší uklid. Jinak běžnej každodení. Ale po serii větší. Nesnáším černý ruce od kliček. Teď mám hotovo, uklizeno namazáno, tak nějak v klidu jdu dom.

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Soustruhy

#11299 Nový příspěvek od Sadra17 »

Čárls píše: sob led 15, 2022 6:59 pm A to bys vyhodil kotouč který je sotva sjetý ? Osobně pokud dáváš nový desky tak by se měl srovnat a pokud máš možnost je to daleko lepší jak kolikrát nový kotouč
klidně vyhodil 8) když to vezmu že za stočení bych dal 100-150,- za kus a ještě bych to musel někam vezt (druhý auto) tak raději za 3 stovky kus objednám nový 8) a pak vyměním kus za kus během chvilky 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#11300 Nový příspěvek od Čárls »

No ale většinou jsou ty kotouče daleko dražší a vubec pokud máš ABS a podobný vymoženosti Pokud je osvědčená značka a lacná ano pak jo koupíš nové
Ale já se kdysi s lacinými kotouči šeredně naběh vydrželi ani ne rok a začlo to kopat do pedálů nekvalitní litina bylo to vidět když se sundali sice nebyli sjeté ale povrch takový divný kus světlejší a kus tmavší schválně sem je vzal do práce a zkusil stočit letěly hned do šrotu. Nevím jak to popsat prostě tak 1/3 byla bláto a druhá jak kalená navíc byli i vidět bubliny
Je to každýho věc zda je stočí či nechá stočit nebo si koupí nový
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#11301 Nový příspěvek od ota »

Pro cizí beru 100 Kč/kus. Pro známé zadarmo. Dneska byly za 100 Kč oba dva. Nedělám to pro tyhle známé kvůli penězům. Nechtěl jsem nic. Ale nacpal mi stovku. On dělá v pneuservisu. Zase pak potřebuju gumku na nějakej křáp a on dojde do ohrady a vyndá slusnou použitelnou.
S tím co říká Čárls je to tak. Už jsem přetáčel pár kotoučů co stály za starou belu. Jsou podobné po stočení jako spojkovej přítlačak z traktoru. Mají v sobě pecky, bubliny. Nejčastěji to jsou ty s vnitřním chlazením. Ty bejvají nejhorší.
Jak píšu neřeším to. Tuhle jsem si hrál s cívečkou ze silonu na startování motorové pily. Taťínek přítelkyně od staršího syna našel na sběráku motorovku Husqarna, takovou malou. Kompletní jen chybělo startování. Poslali mi to, abych vyrobil ten silonovej potvor co namotává provázek. Bylo to popraskaný. Povídám, to se na 100% nechá koupit! Ne prej v obchodě řekl, že je to starej verk a nic se nekoupí. Jebal jsem se s tim celou sobotu. Zadařilo se. Pak jsem jen tak sednul k noťasu a zadal tam typ a vyskočilo to na mě za 120 Kč! No co už mají to vyrobený a jsou spokojený. Kdybych to dělal cizímu, řeknu si 1000 Kč. A on by koukal jako puk, co jsem za zloděje. Takové prd za tolik peněz. Nejradši mám ty, co přijdou a řeknou ,,tady tohle, to je hned a jen tam šáhneš nožem a je to hotoví"! A pak se s tim jebu půldne.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#11302 Nový příspěvek od Britt »

100Kč/ks? To jsi z hodně levného kraje. Na 2 kotoučích spolehlivě oddělám 2 destičky a pak ještě nejméně půl hodiny pucuju soudruha. Zrovna před vánocema jsem dostal nabídku, jestli bych nechtěl stáčet kotouče pro místní servis, protože jim skončil soustružník a nikdo to nechce dělat.
S díky jsem to odmítl. Za prvé mám malou mašinu a dostanu tam kotouče max ze supa a za druhé je to moc špinavá a nevděčná práce. Naposledy jsem se dohadoval se skrblíkem, který je měl sjeté jako elpíčka a nedokázal pochopit, že na těch žiletkách, co by mu tam zbyly by se zabil a za stočení by dal skoro to samé, co stojí nové.
Mladýmu je občas přelíznu, ale stejně u toho nadávám, protože jsem potom jako prase a mašina taky.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#11303 Nový příspěvek od Čárls »

No U nás v práci je nejčastěji stáčí Tom ale hadr vše přikrejt a ne destičkou ale klasikou letovanej na litinu ten vydrží mraky kotoučů akrád musíš mít pravej a levej a jede to najednou na bácu opřený kobylou Máme ještě z dob kdy se kotouče vyráběli u nás seriově dělávalo se 150 Ks za šichtu i s vrtáním ale to byla seřízená mašina se zadním držákem a jeli se obě strany najednou Docela honička zatím co jel soustruh tak jsi vrtal kolovrátkem odjehloval
Kolik si počítají chlapi v práci? Tak to ti nepovím :-/ Já dělal jen pro známý a to bylo já na bráchu brácha na mě :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#11304 Nový příspěvek od Britt »

VBD mám taky pravej a levej, ale když je to zrzavý jako liška, tak na tom odděláš každou kudlu.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#11305 Nový příspěvek od Čárls »

Nesmíš to hnát na vysoký točky a před točením prohnat dráťák ve fričce po kotouči abys opucnul rez klasika kudla má vyhodu v tom že ji přebrousíš a na litinu nemusíš brousit lamače takže jednoduchý broušení 8) navíc je ostřejší jak VBD a litina tolik nepráší Na tohle se vyplatí a mít kudly daný bokem jen na tenhle účel 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Soustruhy

#11306 Nový příspěvek od zelenac »

Ja semtam pretocim nejaky drahy kotuc,ked mlady niekomu robi brzdy na dakom drahom fare,co stoji 150 a viac.Ale beriem minimalne 30e za jeden a aj tak mi srdce krvaca,ako to zasiera masinu a prasi oklo.Vzdy si vravim,ze tam prirobim nejake odsavanie,potom sa par mesiacov kotuce nesustruzia a tak nato zabudnem.....
Inak,ked pozeram na novy(kvalitny,nie nejaku cinu) kotuc,tak vypada akoby bol bruseny hrncovym kotucom,nie sustruzeny.
Carlsi,ked tocim na malych tockach,tak robi dost drsny povrch ktory potom musim prebehnut smirglom .Na vyssich tockach je ten povrch lepsi,ale zas ten bordel okolo.....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#11307 Nový příspěvek od Čárls »

Je to o rádiusu na špičce nože a posuvu vše sladit s otáčkama aby to nechvělo (klasiky letovanýho)
Jo odsávání pokud se toho točí víc je nezbytnost na 1 pár kotoučů a občas tak pořádný prostěradlo a pozakrývat co se dá
Já hrozně nerad dělal litinu dycky pak mám rýmu jak trám :zly:
Originál kotouče jsou frézovaný jestli najdu video dám ho sem jak se dnes vyrábí
Tady je jak asi otáčky a posuv
Naposledy upravil(a) Čárls dne ned led 16, 2022 8:38 am, celkem upraveno 1 x.
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#11308 Nový příspěvek od Britt »

Já točím na malé otáčky, aby to nevibrovalo, šponu co nejmenší a pak v půlce zjistím, že je kotouč do špičky a jedu nanovo. Půl dne v prdeli, všechno včetně mě zahnojený... To fakt nemám za potřebí.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#11309 Nový příspěvek od Čárls »

Pul dne ? Mrkni na video co je v příspěvku výše na 2 kotouče i s přípravou tak max hodinu
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#11310 Nový příspěvek od Britt »

Jedu max 50 ot/min a nejmenší posuv. Takhle z hlavy nevím kolik to je.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“