Soustruhy

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
zelenac
Příspěvky: 2112
Registrován: sob srp 29, 2009 9:11 am
Bydliště: LM a castejsie kamio

Re: Soustruhy

#11266 Nový příspěvek od zelenac »

Lenze nema srobu a tak na nom nepojde rezat zavity...u sustruhu na doma velke minus.Casom to bude chybat.

Uživatelský avatar
Ďuri
Příspěvky: 157
Registrován: pon srp 20, 2012 8:28 pm
Bydliště: Bešeňová

Re: Soustruhy

#11267 Nový příspěvek od Ďuri »

To nie mne, mám S 28 doma, kamarát bol na obhliadke a chce vedieť čo je to
Lepšie s múdrym roztĺkať kamenia, než s hlupákom jesť buchty

Uživatelský avatar
Ďuri
Příspěvky: 157
Registrován: pon srp 20, 2012 8:28 pm
Bydliště: Bešeňová

Re: Soustruhy

#11268 Nový příspěvek od Ďuri »

Tak som dostal Echo z Čiech je to Hopfengärtner (TOS Holoubkov),
Lepšie s múdrym roztĺkať kamenia, než s hlupákom jesť buchty

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14518
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Soustruhy

#11269 Nový příspěvek od DanculSK »

Kua, to je ten čo na FB tá super debata okolo neho a každý druhý ho chce kúpiť
:smich: :smich: :smich:
Som vedel že som to niekde videl len som si nevedel spomenúť
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#11270 Nový příspěvek od ota »

Obdržel jsem nějaký matroš.56 ks brzdových kotoučů. Nějak šéfovi vypadlo, že se to pálí na lejzru a opět je to z plazmy a chybí tam díry. Jak na upevnění, tak v kotouči seřizovací. Už se nevzrušuju, osoustružím a pošlu do firmy. On ty díry někdo až to půjdou montovat nakonec vyvrtá, protože je tam bude potřebovat mít. Mluvit nahoru, dolu, zase tam nejsou.
A druhá hromádka, jakési plocháčky s drážkama. Taky se dávaly na lejzr. Asi na to opět kvaltujou a bude to takhle rychlejší to u mě obrobit.
Nu zase bude co dělat!

Obrázek

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Soustruhy

#11271 Nový příspěvek od dvk »

Kdysi v bývalé firmě jsme jeli na montáž přes celou republiku, montovat skuznou tyč do hasičárny. Taková skluzná tyč ovšem není žádná lešěňovka jak v americkém seriálu, je to bytelná nerezová trubka o průměru ca 200mm a síle stěny 6mm. No a v nějakých sedmi metrech délky už teda nějaké to kilo váží. 3m byly zasunuté v Tranzitu a zbylé 4 m čouhaly za auto. Samozřejmě byl červený praporek. 8) Když jsme tam dojeli, zjistili jsme, že není domluvená žádná plošina ani jiná technika, a po telefonátu domů jsme vyrozuměli, že prý to máme z horizontální polohy do té správné - vertikální - dostat no přece normálně, rukama, ne ... (ve třech lidech). No, postavili jsme to jen díky tomu, že celá stavba se seběhla ze zvědavosti, co bude. Nakonec nás to stavělo 11 chlapů, 5 dole a 6 na lešení.

Po návratu na firmu jsem odevzdal klíče od auta v kanclu se slovy, že to byla moje poslední akce tohohle druhu. Vedoucí výroby se na mě udiveně podíval, a zeptal se mě: "no a zvládli jste to?". Tož, zvládli, co jsme měli dělat, odpověděl jsem. "No tak vidíš ....".

A vovovotom to je.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#11272 Nový příspěvek od Čárls »

I z tohohle duvodu sem to v práci zabalil a šel do předčasnýho duchodu Málo práce a špeky typu poraď si když to bylo na hození do šrotu Hlavně rychle ať stroj nestojí že to bude za tejden z5 nikoho nezajímalo prostě taková práce mě nebavila a v 61 nebudu si zvykat někde jinde Takže sem už jen poradce pro zdejší a rád se podělím o to co vím co nevím nepovím :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#11273 Nový příspěvek od ota »

Tyhle špeky jsou u nás na dením pořádku. Každej si už zvyknul. Kamion dovezl nohy k hale. Jeřáb je tam složil. Druhej den hned ráno to jeli kluci stavět. Ta každá jedna nožka bylo 500 mm hebko a 18m dlouhý. Však víte jak vypadá rastr haly. Tak nějak zapoměli na ten jeřáb. No prej aspoň dneska si nějak poraďte, musíte začít. Náhodou jel kolem kluk s manipulátorem. Ukázali mu co je třeba. On že není blázen a tady to máte je to stejně té stavební firmy tak si to stavějte sami. No co už ten nejodvážnější sedl do manipulátoru a stavělo se. Večer přijeli na firmu a kluci jak to šlo? Dobře šéfe, půjčili jsme si manipulátor a tím. No paráda mám ten jeřáb na zítra zrušit? Všichni nevěřícně koukají na šéfa. No když jste to zvládli dneska, zvládnete to i zítra. :smich:
Šéf vymyslí 5 možností jak to dělat bez věcí. Ale nakonec to trvá 5x tak dlouho. Ale on paráda, je to hotový!
Nojo a vo tom to je! Z prdu kuličku a nebo ještě často ,,upleť z hovna bič"! :smich:
Jé teď jsem si vzpoměl jak jsme v Brně montovali lávku na nákladním nádraží v hale na opravy lokomotyv. Pepa postrj uvázanej s karboflexkou na kšandě na ruce. Lezl tam skoro ve střešní konstrukci a odřezával tu starou lávku. Ta se pak pomocí kladkostrojů spustila dolů. Pod ním nějaká delegace lezli kolem jakési nové modré mašiny. A najednou ten dole na Pepu ,,helé padaji nám ty jiskry z karbika na tu mašinu!" A Pepa vypne karbika a povídá ,,tak si ji strčte někam do prdele. Tady když pracujem nemá nic stát. Jestli ta mašina do 15 min nevyjede doprdele, slezu dolu a dám do zápisu, že jste neumožnili práci na té lávce. Asi do 5 min přijela taková malinkatá mašinka a tu modrou odtáhla. Za chvíli telefon a šéf. Ty vole co tam děláte? Volal mi nějakej jejich šéf že ho chlap s karbikem poslal i s mašinou doprdele! :smich:

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#11274 Nový příspěvek od Čárls »

Jo to je právě ono Dokud nejsi v letech a jsi dostatečně odrzlý tak tě taková práce nenasere Mě ale fušeřina vadí obzvlášť pokud víš že pod metrákovým válem chodí ostatní pracující a pokud to odfušuješ na přání muže to někoho zabít Vrchol byl když sem věděl kam takový vál přijde a chtěl si nechat odsouhlasit postup na papíře co mi navrhli a chtěli to se stalo loni na začátku roku Byl sem za debila
No udělal to jiný soustružník a za tejden pruser jak vrata ten vál ulít a spadl mistrovi dílny zrovna před čumákem Pry si šel vyměnit spodky a hrozně nadával co jsme to za fušeři
No přilítla komis a ja se kluka zastal a ukázal papír co jsem chtěl podepsat a že to bylo nařízeno Co myslíš že se stalo byli sme oba bez prémii
Ono to vše je hezký pokud se nikomu nic nestane a to je plnej kancl konstrektérů co by tohle měli navrhovat a dát postup Proto a ještě hromadu dalších věcí.
To si raději pujdu na tejden za měsíc stoupmout za Nc a dělat měniče kusů u kámoše a to jen pokud budu chtít
No po prvních třech dnech duchodu neznám nudu teď přespárovávám chodbu (dlažba) Objednal novou podlahu do obýváku a tak trochu se motám po sklepě v dílně Na soustruh ani nevzdechnu jen na kluky co tam dělají :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#11275 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi taky vždycky vzpomínám z předešlých zaměstnání na kolegy. Co jsme spolu dělali, nebo chodili na směnu. Na praci nikdy. To je pryč. Hlavně v té minulé firmě, tam to byl s prací pakec. V noci se mi zdály sny, jak jsem ohýbal grosroly a na 12 ohybu mi to nevyšlo a celej kus byl na zahození! Budil jsem se spocenej a pak nemohl usnout. Přestalo to asi týden po tom, co jsem tam skončil.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#11276 Nový příspěvek od ota »

Koukám žádný příspěvek, nikdo nic nedělá! Tak aspoň něco. Dělal jsem brzdové kotouče. Mezi tím jsem frézoval drážky do plocháčů, takové konzole. Dneska ty konzole už montují nazinkované, nakomaxitované na stavbě. Je to cvrkot! Pak jsem se vrátil k těm kotoučům. Včera jsem večer dodělal první a druhou operaci a dovezli mi domečky. Kotouče i domečky mají odjíždět namontovaný v pondělí k zákazníkovi. No asi se to bude muset posunout. A to mi dneska doveze další práci, která spěchá. Tak je stále co dělat. No jak říkám, když mi sem vozí ,,hnůj" materiál, trvá mi to než to překydám! Třeba na kotoučích je o dvě operace navíc než normálně. Dali to pálit jinam a tam to nějak neumí. Takže míry které neobrábím mají i 7 mm přídavek. Takže je obrábím taky. No obrázek ze dneška, na tom plocháčku mi předvrtávají díru. Trochu jim to uteklo asi na 20 kusech z 20. Jak říkáme ,,díra je o parník jinde". :vysmech:

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#11277 Nový příspěvek od Čárls »

Oto já už nedělám pověsil sem řemeslo na hřebík a užívám si Byl sem včera se podívat v práci a už tam asi nepudu je to tam jak když no prostě smuutný podívání jak se kluci přetahujou o práci
Kamoš co dělá na velkým měl uraz zhmožděná noha sklouz mu bác kulatiny na nárt z palety No a učetní jak mi řekla loňský rok nejhorší za tu dobu co tam je
Jít dělat někam jinam asi nyní ne doma hromada práce s rekonstrukcí bejváku ale dělám to postupně abych pravdu řek zatím se mi po soustružničině vubec nestejská
tak nějak mě přestali bolet i záda cice to není vono jako kdysi ale je to v pohodě :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#11278 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi moji první firmu vytunelovali. Pak ji zbourali. Druhá přišel do vedení synek majitele a kdo měl nohy utekl odtud. Z původních kluků tam jsou 3. Jinak všichni pryč. Myslím, že by mě tam ani nepustili dovnitř. Všude kamery, postihy, restrikce. Dělají tam jen cizinci přez ty agentury. V té další taky nastoupil k mému konci nový šéf. Majitel fakt slušnej starej pán mu to předal a od té doby to jde do záhuby. Tam by mě asi pustili, ale znal bych tam tak pár kluků. Většina jich zase utekla.
Většinou se jde s penězma rapidně dolů. Pak je psychické deptání s prací která samozřejmě ubyde.
Tady u této bráchovi firmy práce stále jen přibývá! Pořát se nestíha, pořát blázinec. Firma finančně nic moc. Ale práce je 3 prdele a to už dost odříká, nebo odsouvá. Nebo nabídku posouvá. Zaměstnal by 3x tolik lidí.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Soustruhy

#11279 Nový příspěvek od vitex »

Tak Kájo,zruš dřevník,místo něj dílnu se soustruhem a Ota Ti bude práci přeposílat. :smich:

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Soustruhy

#11280 Nový příspěvek od Veteranista! »

Aby nezačal posílat do Kuřimi :vysmech:
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“