Soustruhy

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20807
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#8311 Nový příspěvek od ota »

Jo dědko nám vyprávěl. Bylo to o hubu. Ale dědko i vrtal na souřadnicoví vrtačce. A potom v nástrojárně taky. A mistr na něj vždycky řval, kurva Pepiku vrtej ty díry nebo se poseru! Nestihneme ten přípravek vyrobit do termínu. A dědko vždycky brblal, takhle na mě neřval ani mistr v raichu! Tam jsem vyvrtal třeba dvě díry za den a tady po mě chce čtyři! On musel mít správnou teplotu a vypil si čajík s citronem a šel vrtat. Dědek vrtal v tisícinách a užíval si to. :D
Hele těch štanglí bylo za dílnou v kopřivách halda. Pamatuju se, vždycky přišel skladník a hledal ,,nejmilejší kamarády" Aby mi pomohli vymordovat štangly z kopřiv. Pamatuju se, že kolikrát musel vzít kosu a posekat to a pak nejmilejší kamarádi vymordovali ručně tyč a na pilu s ní. Po vytunelování fabryky to asi odvezli do šrotu jako asi haldu tun všeho kolem. Ale tenhle matroš byl jedinej z války.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13096
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#8312 Nový příspěvek od Čárls »

U nás zas byla tz ohrada a v ní stará litina odlitky na stavy na řemenice stará snad z 50 let když byl potřeba setrvák či řemenice šlo se tam a vybíralo
kruci ta se krásně obráběla sice prášila jak když zametáš na starý pudě po seně ale byla bez bublinky a povrch krásně hladký no radost z toho dělat
taky se v rámci nadnormativních zásob odvezla do šrotu To bylo nadávek a co šlo bylo pak hromadu roků ještě po skříňkách
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20329
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Soustruhy

#8313 Nový příspěvek od vitex »

Likvidace těchto starých a potřebných zásob je specialitou novodobých manažerů,protože jsou kundy a ničemu nerozumí.To mě vždycky zvedne ze židle.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20807
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#8314 Nový příspěvek od ota »

Jo to máš pravdu. Takhle to bylo ještě když jsem dělal v předešlé firmě bylo vedle ZD. Za tu dobu se vystřídali asi tři vrchní manažeři u nich. Pokaždé přišel nový manažer a už jezdili kovošroťácký auta. Kde co bylo odvezli. No sice jsme se trochu přiživil. Co už. Jednou Slovák měl ten metrovej hořák a oni mu ukázali a načrtli křídou tuhle to a on řezal. Povídám mu, tady tohle odřízni pro mě. Mám to domluvený. Ne neodříznu, není tam křídou čára! Kurva tady máš stovku a řezej. Ne není čára. Hybaj na dílnu a hledání křídy. Kurva rychle než to rozpižlá osel. Lakýrník chmátnul do šuplete a tam stržek křídy. Letím za barák a křídou rychle čáry než se Slovák vrátí ze svačiny. Přišel ze svačiny čumí jak puk co přibylo čár. Pokrčil ramenanma a pálil. A s kolegou jsme to už valili pryč.
Víťo kdybys viděl tu hromadu vedle ve vohradě co má brácha tu halu. To je tam co jsem Ti kdysi posílal fotku té tlakové nádoby. Od té doby tam přibylo asi 100 tun dalších věcí. Vždycky stojím za plotem a čumím tam jak mlsnej pes do řeznictví! Na co tam prší, nebo je zajebaný v hromadě. :(

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20329
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Soustruhy

#8315 Nový příspěvek od vitex »

Jako správnej mlsnej pes přeskoč ohradu,šéf objedná autojeřáb a Ty místo párků budeš v povečer vázat. :smich:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20807
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#8316 Nový příspěvek od ota »

Co se do šéfa i tohou druhýho otroubka nahučím kvůli té bandasce! nejsou schopní to zařídit. Je tam jeřábek 1 tuna kompletní, někde se tam válí snad i kočka. Kurva ten by doma mastil! Ne a ne. Najsou schopní to domluvit. Koupil bych to, nebo ty věci víc, to se ví. Ale ne a ne. Jo až půjde ten šéf kolem, nebo až přijde sem tak to domluvíme. Já tam nikoho neznám, nevím ani kdo to má pod palcem. Jak tam jezdím jen někdy, nebo když tam přijedu, někam zase jedu a nepotkám nikoho a hlavně neznám. Oni jo a to je práce s níma!

Irčan
Příspěvky: 2445
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Soustruhy

#8317 Nový příspěvek od Irčan »

vitex píše:Likvidace těchto starých a potřebných zásob je specialitou novodobých manažerů,protože jsou kundy a ničemu nerozumí.To mě vždycky zvedne ze židle.
8) Svatá pravda!Rozumná řeč.Moderní manažer umí na kalkulačce spočítat že tře a tře je šest a tým jeho shopnosti končí.A dyž má kovové materiál tlóšťku do dvóch mm tak je to plech a tlusťéšímu říká železo.To sem fakt slyšel na vlastní ucho.A takoví čuráci chcó neco šéfovat :vztek: Pokrok holt nezstavíš.
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20329
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Soustruhy

#8318 Nový příspěvek od vitex »

Před dvěma roky jsem dostal za úkol naložit na auto věci k sešrotování.Vše pěkně uloženo na paletách.No naložil jsem jenom polovinu,zbytek jsem rozdal svým podřízeným.A vůbec mě to netankuje.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13096
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#8319 Nový příspěvek od Čárls »

Máme před dílnou vanu a tam se vyhazuje zbytky železa a co se rozebralo starýzgarby škoda že skříňka není nafukovací :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#8320 Nový příspěvek od Britt »

Jo, materiálu není nikdy dost.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Sadra17
Příspěvky: 6107
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Soustruhy

#8321 Nový příspěvek od Sadra17 »

přesně, matka dělá ve sběrným dvoře, takže cokoliv pěknýho - profil. jeklík apod... co má aspon 0,5metru jde domu :-/ do šrotu to pak vyvezu kdykoliv až to nebudu potřebovat :smich:
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
studna002
Příspěvky: 81
Registrován: pon kvě 09, 2011 7:37 am
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Soustruhy

#8322 Nový příspěvek od studna002 »

SNA500X2000 neviete niekto vahu a co je za sustruh
Přílohy
99274548.jpg
99274548.jpg (6.2 KiB) Zobrazeno 918 x

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13096
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#8323 Nový příspěvek od Čárls »

Tady to vše máš je to bulhar vyrobený v licenci slovenské TOS SN 500 SA http://www.metrobud.pl/maszyny/tokarki/sna500x2000.html
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
studna002
Příspěvky: 81
Registrován: pon kvě 09, 2011 7:37 am
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Soustruhy

#8324 Nový příspěvek od studna002 »

kebi vimenim motor za 7.5kw 1450 vadilo bi to lebo 11kw mi nepotiahne elektrika

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Soustruhy

#8325 Nový příspěvek od Atlan »

Urcite nevadilo, otazka je ake primery chces struhat, na branie spony 1mm na 50mm gulatine postaci aj 1kw motor. Akurat to bude drbacka.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“