Soustruhy

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#11041 Nový příspěvek od Britt »

Na tom mým strašidýlku bych už měl asi problém s rozměrama, protože bych musel použít otočný stůl a výškově by to asi nevyšlo. Jinak by to nebyl problém.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#11042 Nový příspěvek od Čárls »

Proměř a uvidíš mělo by jsi zábavu na dlouhý zimní večery a to po chvilkách a dost se nechá udělat ve 4paknovce na soustruhu 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#11043 Nový příspěvek od ota »

Jardo tluču se do hlavy při pomyšlení na šrouby do nožových hlav! V nástrojárně ve skladu na přířezu byly takový plechový bedny. Třeba metr dlouhý, 40 cm široký a 10 cm hluboký. Od M 5 po M20 válcovaný zušlechtěný šrouby do nožovejch hlav. Ty osazený spodky co tlačí na nůž přikalený. Klasický i jemný stoupání. Stačilo vzít si krabičku a od každého běžného rozměru naplnit klidně kilo šroubů. Kdysi se asi vyrobili a tam byly uskladněný. Někde sem tam nějakej mám v šupleťi. Používal jsem je do srdíček na frézce. Myslím si, když se nástrojárna stěhovala, přistavili kontejner a vysypali tam. Jako ty tuny elektrod na sváření. Ale ty jsem si nějaký nabral. Ale tam byl plnej ragál. Tuny. A jak jsem kdysi psal, paleta karotnů EB a vedle paleta EK elektrod. Neodhadnu ale ta paleta mohla mít 1,5 tuny třeba. Skladnice byla ráda když jsem si z každý palety vytáhnul karton. To samí bylo s plátkovejma hlavama, destičkama do nich, nebo dílů na diferáky Octavia. Všude ty plechový giterboxy plný toho. Třeba destiček KNUX plná marska krabiček. Vše odepsaný zrušený.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#11044 Nový příspěvek od Britt »

Opracování není problém, ale zespoda jsou hvězdicovitě rozmístěné zajišťovací drážky a na tom bych nejspíš pohořel.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#11045 Nový příspěvek od Čárls »

Oto pokud je sháníš řekni Jardovi dá ti kontakt na Toma a sežene za rozumnou cenu 8) Ne za to co je prodávájí ofiko na netu to je běs bída a utrpení
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#11046 Nový příspěvek od Britt »

Ota je krkoun a 30 kaček za šroub by nedal i kdybys mu vrtal obě kolena. :smich: :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#11047 Nový příspěvek od Čárls »

No tak musí koupit matroš a vyrobit si je 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#11048 Nový příspěvek od ota »

Ty vrtkoleno. Dal bych za něj, ale mám doma v šupleťi asi 6 rezervních. Přecijen se mi zadřely za nehty. Kdybych pohledal v šuplatech co mám v garáži, našlo by se jich víc. Novej šroub jsem kdysi někde viděl za 80 Kč. Ale jednou mi nějakej pán rozpočítal cenu jeho ,,nové" hlavy a on tam uváděl 120 Kč za kus šroubu. No ale hlava byla poježděná ježatým kolečkem a prej to tak má správně být! :smich:
Soused má asi tři hlavy. Samosebou ,,nový" a když řekl kolik vyšpulím, a já že 400 Kč/kus tak ji zase odnesl. Ani neřekl popel a odnesl ji. :D

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#11049 Nový příspěvek od Britt »

A pak že to není krkoun. :smich: :smich:
Mě jeden pistolník nabízel šíleně odrbanou nožovku jako funglovku za pouhých 3500 a strašně se divil, že jí nechci, když je o ně takový zájem.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Soustruhy

#11050 Nový příspěvek od Sadra17 »

Britt píše: stř říj 06, 2021 8:39 pm Opracování není problém, ale zespoda jsou hvězdicovitě rozmístěné zajišťovací drážky a na tom bych nejspíš pohořel.
a potřebuješ to tam mít ? https://www.youtube.com/watch?v=jCGKRHt2Zso
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#11051 Nový příspěvek od Britt »

Určitě, je rychlejší nastavit si úhel podle dorazu, než ho odměřovat.
Na tohodle pomatence, který ani neumí správně pojmenovat jednotlivé součásti, jsem si udělal vlastní názor, poté, co jsem si s ním měsíc dopisoval o S28, co, kde a jak udělat, nastavit a kam co patří a pak jsem viděl video, kde machroval se "saportem" a jak se má obrábět.
Naposledy upravil(a) Britt dne stř říj 06, 2021 9:22 pm, celkem upraveno 1 x.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#11052 Nový příspěvek od Čárls »

Navíc ti zajišťuje nožovku pří podélném soustružení a to je důležité nezajede ti straňák do hřídele při nahodném špatném dotažení nožovky Proto tam jsou Ulehčení a tento důvod 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#11053 Nový příspěvek od ota »

Tak tak, Pěkně to má nožovka na SU 50. Mě se stává na SV když dělám hřídele a mám tam už hodně špatnou destičku bo jsem šporka a destička musí jet dokud se to točí, tak se mi stává, že mi odtláčí hlavu na druhou stranu. A to je utažená. Je tam odpor že ji to odtlačí. SU 50 má bez náběhu ty hrany a ta nikam nuhne ani kdyby chtěla. Nedokážu si představit, že bych něpoužíval ten palec. Jedu třeba 200 děr pro ložisko. No kdybych to měl chytat od oka, to bych udělal pěknej prd bez drážek a palce. :smich:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#11054 Nový příspěvek od Britt »

Tohle je snad jasné každému. Navíc když potřebuji 45°stačí počkat na cvaknutí a je to tam. Já měl ten palec už vycukanej a nový se mi podařilo udělat až na 3 pokus. Ty první 2 se velice rychle ožvejkaly a já se nestačil divit, co se mi to tam děje. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Soustruhy

#11055 Nový příspěvek od saano »

Kľučka nožovej hlavy pri dotiahnutí smeruje k obsluhe sústruhu takže to je OK , no a tá chýbajúca páčka ktorá slúži na vychádzanie súportu pri závitovaní tam chýba ale komplet mechanizmus tam je takže páčku vyrobím a nasuniem , to by malo byť tiež OK.
Olejové náplne som zatiaľ nekontroloval , uvidím keď to budem mať v dielni , potom sa tomu trošku povenujem.
Rozmýšľam aj nad tým frekvenčným meničom , mal som ho aj na starom sústruhu a celkom som si na to zvykol , ale tam som nemal možnosť rezať závity. Ak to nieje nutnosť tak to zatiaľ riešiť nebudem. A ak nieje nutný ten reverz pri závitovaní tak to zatiaľ skúsim aj s tým motorom. Už aby som to mal v dielni , lebo celkom ma to serie že to stojí vonku.
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“