Soustruhy

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Soustruhy

#10591 Nový příspěvek od Ursus 73 »

stanik84 tá 18-ka by celkom bodla :zapomel:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Fizz
Příspěvky: 7859
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Soustruhy

#10592 Nový příspěvek od Fizz »

"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Soustruhy

#10593 Nový příspěvek od krajan »

Podla mna pre toho co nema moznosti a znalosti je to celkom dobra cena . Ked sme prerabali v praci pre jedneho zakaznika 50 -ku dalo to trocha prace .......a aj cena bola vacsia :pc:
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Soustruhy

#10594 Nový příspěvek od jenicek »

To je hodně hezká cena za novej vydrátovanej rozváděč

Fizz
Příspěvky: 7859
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Soustruhy

#10595 Nový příspěvek od Fizz »

Vím proto to sem dávám.

Byt to na su50 uz ho mam doma.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Soustruhy

#10596 Nový příspěvek od krajan »

no 50 to je viacej penez . Ale do 2000 € sa tusim vojdes ...aj s motorom ...
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10597 Nový příspěvek od ota »

Kluci mě to nadrátoval soused. Za čokoládu. Sice to trochu míň uhladil ve vnitř, ale funguje to na jedničku. Ten Ruskej stykač kterej donesl když zmáčknu zelenej čudl, cvakne že to nepřeslechne ani hluchej. No ale je to poctivej fungl novej kousek.
No a pak ten měnič je jen taková škatulka prťavá. Ale zvykl jsem si vidět na ten displei. I když to tam píše jen frekvenci. Ale jedu na čísílka frekvence.
No myslím na tu SU 50 by to bylo podobné. Tam by stačil aby jel na doma jen jeden elektromotor. Viděl jsem u pár mašin v domácích podmínkách, že ten druhej byl sundanej. A daná plechová záslepka. No a to by pak ten 7,5 kW měnič zvládal levou zadní.
Obrázek Obrázek ObrázekObrázekObrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Rad 5
Příspěvky: 611
Registrován: stř lis 14, 2007 12:05 am
Bydliště: Turnovsko

Re: Soustruhy

#10598 Nový příspěvek od Rad 5 »

To Ota:
Ty na to frekvencnim menici ovladas i otacky? Jak ho pouzivas?

Ja mam ten samy frekvencni menic, ale mam ho na SV18R pouze kvuli rozbehum, protoze mi to obcas vyhazovalo jistice. Nyni i ridi smer otaceni, hlida ptetizeni, ale ovladani mam klasicky vc. razeni rychlosti pres prevodovku...

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Soustruhy

#10599 Nový příspěvek od Sadra17 »

Ota má 18RD ta nemá klasickou převodovku 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#10600 Nový příspěvek od ota »

Ano mám klasickou RD. Tedy převodovka není. Na měniči je pár tlačítek na který jsem ještě nešáhnul. Jo jen když přejedu hadrem od prachu. Dal jsem si nastavit tu frekvenci. Povídal sice Kenybz, že tam někde jde nastavit otáčkoměr. No nehrabu se do toho maká to tak žádné mačkání tlačítek i když mám manuál k tiomu.
Na suportu mám potenciometr a tím si reguluju otáčky. To je bájo! jedeš a začne to drnčet, pootočíš kolečkem a přestane, jedeš dál, pootočíš kolečkem a zase přidáš. Řežu dlouhej závit, najedu přidám otáčky a ke konci uberu. Vyjedu ze záběru dám reverz a dám větší otáčky na vycouvání. Upichuju, z kraje menší ke středu přidám otáčky. No bájo! Dá se na to rychle zvyknout. Měl jsem to i před tímhle moderním měničem. Ale tady je to takové modernější ty detaily co to umí. U závitu jedu na konci vyjedu ze závitu a hodím reverz. Ve zlomku vteřiny to točí naopak.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Soustruhy

#10601 Nový příspěvek od Peter768 »

Chlapi, ja mám klasiku SV18R.
Otázka: Mohol by som to spraviť tak, že vyhodím odtiaľ prevodovku (tečie z nej olej), a dám len motor s frekvnčným meničom napraimo?
Jeden pán mi hovoril, že sa to tak prerábalo... a teraz keď vidím, že tá SV18RD to tak má už od výroby tak :shock:
Takže mohol by som to tak spraviť? Máte to niekto? Nie je to potom slabé? Ďakujem :)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12966
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#10602 Nový příspěvek od Čárls »

Mužeš dělalo se to tak že převodovka pryč místo ní se musí udělat plotna pro motor a domek jak na cirguli ale na obou stranách řemenice na jedný klínová a na druhý pro plochý řemen napínání na motor
to celý pak přijde místo převodovky ale musíš se dostat do stejných výšek jak převodovka s vývodem na plochou řemenici je to takový paskvil svařenec a hlavně musí se dodržet rovnoběžnost plochý řemenice . Jednodušší je sehnat pokud se ukáže ve šrotě nohu z RD a vyměnit ji rozteče šroubů na lože pasovali
Ještě se to dělalo tak že na doma stačil slabší motor a dával se 900 otáček 3Kw ten vyšel jen na plotnu a plochá přímo na něj to sem viděl zbastlený jen jednou a nejvyšší otáčky pak byli 1400
ale to bylo jen na domácí žužlání pořádnou šponku to nevzalo
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Soustruhy

#10603 Nový příspěvek od Peter768 »

Rozumiem. Dakujem.
Ja som dal pôvodný motor 6kW preč (kvôli ističu) a mám pripravený 4kW s rovnakými otáčkami.( 2800ot.)
Nebude to moc rýchle a na malých otáčkach slabé? Neviem aký je prevodový pomer medzi plochou remenicou a sklučovadlom.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12966
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#10604 Nový příspěvek od Čárls »

Na sv 18 a frekveční měnič se dával motor 1400 otáček a při přebuzení měničem šel do těch 2800 ale nikdy se to na tom co máme nezkoušelo kolik vlastně točí bez předlohy že tam je motor 1400 otáček vím jistě, měnil sem na něm jednou ložiska cca 5 let zpátky
Pokud to budeš dělat jak sem psal výše a dáš ten domek s řemenicemi dáš ho do pomala na 1400 otáček Pujde ten co máš bez problémů použít a na normální otačky co se běžně používají bez předlohy jen získáš krouťák Pokud zas nepíši špatně :(

Bacha ale na jednu věc při použití měniče
pokud jde frekvence dolu snižuje se i síla motoru do cca 30 hz není problém ale neměla by jít jak mi v práci řek ten co mi dával měnič na sn 50 nenastavovat míň jak 17hz to už by se musel dát přídavný chlazení na motor vrtule co je na klasice pak prý neuchladí
Pokud píšu špatně Jeníček by to zodpověděl fundovaně já jen zapapouškoval co mi tenkrát řek náš elektrikářský :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Soustruhy

#10605 Nový příspěvek od krajan »

Ano pridavne chladenie .... normalne sa da kupit do caa 100 € podla vykonu
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“