Soustruhy

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#12031 Nový příspěvek od Čárls »

Škoda Tak to už je lepší se obrátit na Tomáše co se mnou dělal v práci (Jarda ho zná) ten je solidnější
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#12032 Nový příspěvek od Britt »

Ota ho zná taky, ale prej je to vydřiduch a Ota u něj nenakupuje. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#12033 Nový příspěvek od Čárls »

No to je každýho věc :friends: Co já ho znám je to poctivej kluk dělali jsme spolu 28 let na jedný dílně
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Soustruhy

#12034 Nový příspěvek od Sadra17 »

Britt píše: sob lis 12, 2022 11:04 am Ota ho zná taky, ale prej je to vydřiduch a Ota u něj nenakupuje. :)
jnže Ota je starý vrtkoleno, ne běžný zákazník který nakupuje ve chvíli kdy to potřebuje :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#12035 Nový příspěvek od ota »

Ano Ota u Tomáše nenakupuje, ano je drahej. Naco mu budu dávat za vrták 300 Kč, když na burze pújdu kus vedle a tam má vrtáky za polovinu. Oba mají staré ČZ vrtáky a oba mají fungláče. Nebo jiné další věci. Půjdeš do obchodu kde bude plácnu chleba za 100 Kč a kus dál stejnej chleba za 50 Kč. Kde si ho koupíš? A je jedno, jestli je prodavač hodnej poctivej. Za to si toho já moc nekoupim. Ceny tak nějak znám a můžu to porovnavat. Rád nakupuju u pana Nazárka. Jarda ho taky zná. Vezmu u něj 5 sad závitniků třeba sadovych. Stará Narax kvalita. Spočítám si dohromady co to bude stát, má popisky. A on to sečte taky a zaokrouhlí, vždy dolů. Většinu věcí co chci má. Příště k němu zase půjdu.
Nevím jak to děláte ostatní. Já sleduju ceny a značku co kupuju. Píšu si v průběhu práce co potřebuju. Pak si to vezmu sebou a co seženu koupím. A snažím se nevyhazovat peníze. Třeba to máte jinak. Já si musím veškerej vercajk platit sám. Nemám výdejnu, sponzora, jedu za svoje. Proto se snažím hkedat cenu. Musím si na to sám vydělat svojí prací. Většina těhle prodejců to nedělá ,,pro lidi" ale pro sebe. Jak píšu už jich spoustu znám. Jsou u mě solidní a vychcánci. Jako u všeho.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#12036 Nový příspěvek od Čárls »

Oto Já tě plně chápu Já znam Tomaše jen z práce a kde nakupuješ je přeci uplně jedno každý se snaží ušetřit co muže a pokud jsi soukromník musí se člověk setsakra rozhlídnout a obrátit každou korunu aby vydělal a nenakoupil zbytečně draho Já dělal ve fabrice a bylo mi to fuk prostě sem to potřeboval šel za mistrem řek co potřebujia bylo ale zas taky nemoh sem vstávat jak ty prostě ráno zazvonil budík a pokud sem nebyl marod tak davaj do fabriky odkroutit si 7,5 a vyslechnout buzerace co byli Ono vše má svoje pro a proti
Mě tohle vyhovovalo a nebejt toho co bylo ty poslední dva roky asi bych tam vydržel dýl a nešel do předčasnýho :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Soustruhy

#12037 Nový příspěvek od stanik84 »

Ota: máme to stejně. Sice už po inzerci nekupuju vůbec nic. Ale taky to tak bylo. Teď už vlastně ani nic nepotřebuju. Všechno co jsem kdy chtěl, tak už mám. Ještě pár mašin, na který mám veškerý příslušenství. Sice nevím, k čemu mi kdy bude třeba 1000 závitníků M10, ale to je jedno :) . Teď jsem si doplnil, co mi ještě chybělo. Samo dle Tvého souseda minimálně desetkrát :) . Asi víš od našeho společného známého :vysmech:

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Soustruhy

#12038 Nový příspěvek od Čárls »

Až budeš řezat 1000 zavitů a pojedeš na čas aby jsi stihl termín budeš vědět proč je máš a takovou zásobu Pamatuji takový zakazky ale byl to závit M12x1,5 propoušťáky šrouby 1500 ks měsíčně To jsem se naučil brousit očko cigárem ve vrtačce To bylo ještě v přidružený vyrobě dělalo se pro čkd Hradec
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Soustruhy

#12039 Nový příspěvek od Britt »

Já kupuju u každého něco. Tomáš mi dělá lepší cenu, Nazárko má větší výběr a taky není předraženej. Já nekupuju jen to, co zrovna potřebuji, ale když vidím něco šikovného a za rozumný peníz, tak to prostě vezmu. U Nazárka jsem sehnal přírubu na S28 i s pojistnými kroužky za 6 stovek, funglovku 160/4 za 2500, vybrušované vrtáky kolem stovky, různá měřidla...
U Tomáše zase spíš seženu atypy závitníky a očka, takže každý má něco.
V obchodě bych za to dal mnohem víc.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#12040 Nový příspěvek od ota »

A opět jedna ,,delikatesa" pro soustruh. V pondělí tady byl nějaký pán, že se mu podělal motor u sekacího traktůrku. Jakési zdvihátko ventylu se polámalo. Prej nesehnatelnej kus. Jedinej mě můžete zachránit a tím i traktůrek! Tož jsem se do toho dal. Zjistil jsem, že tyčka co se odlomila je tvrdá pilníkem. Ha tedy musím vymyslet z čeho to vyrobím. Spásně mě napadlo, že tu kdesi mám ventyl z auta. Pohledal jsem a kupodivu odlomená tyčinka 8 mm a ventyl taktéž. Přehodil jsem destičku v držáku, odřízl požadovanou délku ventylu a vykutil novou tyčku. Tu původní ten zbytek jsem musel odříznout pryč a novej kus udělat o 10 mm delší. Pán to tak předpokládal. Tak hotovo a zítra to musím nalisovat. Vrazím ten hliník tu trubičku chvíli do kemen a novou tyčku do mrazáku. Vše připravím a hybaj do sebe. Je tam dle originálu 0,2 mm přesah. Z čela 2,5 mm náběh. No snad tu tyčku nezkurvím. Je to sice asi nějakej dural. Tak to snad klapne.
Nějaká ta čumkarta. Tyhle ty destičky jsou super. Často tu o nich tady píšu. Ten ventyl brala destička jako běžnej matroš. Však jako vždycky bere kalené. 8)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#12041 Nový příspěvek od ota »

Tak to vypadá, že traktůrek bude zachráněn! Povedlo se to krásně slisovat dohromady. Trubička do kamen, novej váleček do mrazáku. Po hodině šup rychle pod ruční lis a šup je to v hromadě! 8) To bude majitel rád!
Zrovna jsem si u souseda objednal až potká ve šrotě ventyly sem s níma. Bylo štěstí, že jsem doma zrovna tenhle našel!

Obrázek

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Soustruhy

#12042 Nový příspěvek od stanik84 »

Dneska jsem přivezl malou brusku na kulato. Takového mrňouse.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Soustruhy

#12043 Nový příspěvek od ota »

Uf ještě že né naplocho! Ráno mi soused nabízel magnet cca 600 mm dlouhej. Neměl jsem zájem, bo neměl napájení 110V a já bych ho neměl na co položit. Nechal ho tam ležet.

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Soustruhy

#12044 Nový příspěvek od jean »

:'(

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Soustruhy

#12045 Nový příspěvek od stanik84 »

Na plocho mám dvě.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“