Odrezování a čištění strojů, železa

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Kyselina solná a ozubená kola V3S

#31 Nový příspěvek od Terablick »

Tak nějak. Ale nějaké normy to asi plní ;-). Tyhle profi přípravky většinou fakt fungujou... Dělá je Berner, stejně tak třeba Sonax nebo Wurth ;-).
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20881
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kyselina solná a ozubená kola V3S

#32 Nový příspěvek od ota »

No píšu o té vodičce že to je odbouratelný, páč to na tom listu píšou. Právě v práci musíme dodržovat spoustu předpisů kvuli ISU. A taky hlavně když s tím něco mejeme, je dneska docela prasečina ty zbytky, nebo kontaminovanou vodu lejt třeba do roští, nebo do kanálu. Já teda doma když s tím meju, tak se snažím to vošéfovat, aby mi to neteklo nikam. Potom to co mám chycený ve vaně, sleju a vylejvám to do septyku, kde se to zředí ve velkém množství vody. No jiný řešení nemám. Když to je hodně zlemtaný, tak to sleju do kanystru a potom to dávám do zběrnýho dvora. Proto právě používám přípravky které minimálně zatěžují okolí. Co potom doma na dvoře s vypáleným kolem bez známek života.

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Kyselina solná a ozubená kola V3S

#33 Nový příspěvek od mufik »

Docela dobrá na čištění třeba obráběcích strojů je klasická krystalická soda.1 kg se rozpustí v asi 10 l horké vody a dělá to zázraky.Kdysi jsem koupil frézku,byla neuvěřitelně zasraná od řepkového oleje.Nechytalo se na to absolutně nic.Poradil mě to jeden známý a šlo to.Koupit se dá běžně v drogerii,cenu z hlavy nevím ale je to pár korun.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1256
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Kyselina solná a ozubená kola V3S

#34 Nový příspěvek od Libor »

Díky za veškeré informace.

Uživatelský avatar
Lukibos
Příspěvky: 733
Registrován: stř črc 11, 2007 10:51 am
Bydliště: Polanka nad Odrou

Re: Kyselina solná a ozubená kola V3S

#35 Nový příspěvek od Lukibos »

Taky díky moc za info. 8) :friends:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20881
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kyselina solná a ozubená kola V3S

#36 Nový příspěvek od ota »

Vlastně máš mufiku pravdu! Já jsem čistil tu frézku a když jsem odendal dekl od té vany na chladící emulzi, tak tam byl takovej šlem, ak asi 100 let starej. Vycucnul jsem to vysavačem přez kanystr od oleje. Potom jsem vzal sodu ( nějakou technickou měl jsem ji ještě z fabryky od dřív ) Vzal jsem kbelík vřelý vody, nasypal sodu a promíchal a nalil do té vany. Potom rukavice na ruce a pořádně promíchat uvntř to co zůstalo, takovej rosol. Znovu vytáhnout přez vysavač. Potom jsem to ještě jednou opakoval a nakonec vytřel hadrem. No a výsledek byl ten, že vana je čistá a zbavená bordelu. Dřív jsem tou sodou čistil i stroje v práci. Ale teď jsem ji už dlouho nepoužíval a nenapadla mě. Mívali jsme ji na fabrice v pytlích jako cement. Používala se na pračce na obrobky. Byl tam kámoš a tak mi dal do kyblíku. Kurňa, proč jsem si od něj nevzal třeba ty pytle dva? To jsem byl ale hlupoň! Říkal jsem si, až budu potřebovat, tak si vezmu. A už tam naní ani fabryka a natož soda. No škoda.
Přílohy
P4191892.JPG
P4191889.JPG

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15217
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kyselina solná a ozubená kola V3S

#37 Nový příspěvek od kenybz »

S tou sodou dobrá rada takové "babské rady" jsou kolikrát lepší jak přípravek za x peněz.
Když jsem generálkoval svoju frézku tož na venkovní plochy jsem přípravek měl, ale obsah vany šlemovitý sajrajt... tak to jsem si vypucoval ručně a bez rukavic su to ale prase :-)
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Sadra17
Příspěvky: 6131
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Odrezení nástrojů

#38 Nový příspěvek od Sadra17 »

Znáte to, každý občas přinese něco orezlýho ze šrotu a rád by to vyčistil a ošetřil. Uvítal bych tipy a triky jak na to 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Mekrt
Příspěvky: 228
Registrován: úte led 16, 2018 4:49 pm
Bydliště: 27378

Re: Odrezení nástrojů

#39 Nový příspěvek od Mekrt »

Mně se osvědčila prachsprostá kyselina citrónová. Mám ji rozpuštěnou tuším v koncentraci cca 10%. Když potřebuji něco odrezit, tak to do ní ponořím a nechám to pár dnů louhovat. Lze to uspíšit zahřátím na vyšší teplotu. Pak pořádně opláchnout, případně namočit do vody s rozpuštěnou sodou 8)

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1170
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Odrezení nástrojů

#40 Nový příspěvek od Lišák1 »

Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Odrezení nástrojů

#41 Nový příspěvek od exot »

Voda jedna soda dobijecka ,na hrubo ocelovy kartac (pokud necemu neublizi) a pak odrezit ve vode s drtkem sody (pokud se to tam necha dyl neublizi to)(dokonce pilniky to krapet přiostří)nakonec vyfoukat tlakovy vzduchem a prelestit rounem a v postrikovaci od nejake chemie mam vosk s olejem a benzinem tim konzervuju.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Fizz
Příspěvky: 7979
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Odrezení nástrojů

#42 Nový příspěvek od Fizz »

Ja to dávám do ultrazvuku.

Jetej roztok po nějakým pečlivým čištění dá ještě spoustu klíčů, vrtáků závitníků s jinejch hovadin.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Odrezování a čištění strojů, železa

#43 Nový příspěvek od Leo »

Vyhledáván - odrezení - a tyto věci jsou popsány ve více vláknech.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“