Frezka TOS FA3U

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
HonzaHorka
Příspěvky: 689
Registrován: úte úno 05, 2008 9:17 pm
Bydliště: Uhelná Příbram
Kontaktovat uživatele:

Frezka TOS FA3U

#1 Nový příspěvek od HonzaHorka »

Frezka TOS FA3U Mate s touto frezkou nekdo nejake skusenosti? Jake to ma mouchy a na co si dat pri koupi pozor. V sobotu se na jednu jedu podivat a kdys to dobre dopadne a budo ok tak ji koupim.

Predem diky za vase tipy a nazory
Přílohy
FA3u .JPG
Naposledy upravil(a) HonzaHorka dne stř úno 17, 2010 10:07 pm, celkem upraveno 1 x.
není žádné velké umění něco rozebrat ale zase to dát dohromady

Pepik_Plzen
Příspěvky: 459
Registrován: pon pro 28, 2009 6:49 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Frezka TOS FA3U

#2 Nový příspěvek od Pepik_Plzen »

Zdravím, nic moc výrazného ti neporadím, jde o to v jakém je ta frezka stavu, ale co bych vzal určitě sebou magnetický stojánek a mechanický úchylkoměr (hodinky) proměřil vůly na stole v posuvech a poslechl to při běhu a vyzkoušet na všechny rychlosti. Hlavně sledovat vůle a hluk z převodovky a tak. Určitě se podívat na kužel ve vřetenu, aby nebyl vytlučený. Jinak to byli dobré mašinky. Můj táta děla na FA5 nebo snad F5S.
Nechá se vymyslet lecos, jenom je někdy problém to uskutečnit... aby to fungovalo podle našich představ.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3 Nový příspěvek od ota »

No bude to klasika. Vyzkoušej si vůle ve šroubech, potom vazmi za stůl a zkus zakývat stolem do stran. Neměl by mít vůle. Jak na podélném tak příčném posuvu. Potom vyskoušej vůle ve šroubech. Tak, že lehce budeš točit kolečkem na jednu stranu a když začne táhnout, tak na opačnou. Něco jako když skoušíš vůly na volantu u traktoru. Tady trochu vůle určitě bude, ale aby to nebylo zase otáčka kolem dokola, to je moc. Také jak ty šrouby půjdou ztěžka. Ten posuv nahoru půjde tíž, to je tou váhou. Potom když bude pod proudem, ať Ti ji pustí. Měla by mazat tam jsou takové olejoznaky a tam by měl jakoby prskat olej. To okénko je na tom stojanu takhla nahořejc asi ve výšce krku proti Tobě. Aby nebyla mašina hlučná, to by byly ložiska včudu. Když to bude vrčet jak kafemlejnek, tak není něco v pořádku. Koukni po stroji, poznáš podle zapomenutých špon a toho jek je stroj zalemtanej, kolik toho má za sebou. Potom se taky pozná, když je ha stojanu ze strany od toho stolu hodně sloupaná barva, že se na stroji dělalo dost nožovou hlavou. Ta hlava když se na stroji dělá sériovka pořád to samé dokola vylágruje frézku a ty špony opálí a ošoupou barvu v prostoru kam létají.
Také se koukni na vůly v pákách ktré zapínají a vypínají strojní posuvy. Také ta páka ktrou se přepínají posuvy ( podélný, příčný a nahoru dolů.) Jak tam budou lítat jako vítr v bedně, tak to není dobré. Koukni zezadu do elektriky. Jak tam bude olej, nebo vidět očouzený tak to taky není dobrý. Někdy schoří trafo na osvětlení to z 220 na 24 Voltů. Když bude pod proudem ( bez toho je to hazard stroj kupovat ) vyskoušej koncové dorazy, jestli fungují. Někdy se stává, že v té hadici co je od stojanu k té skříni pod stolem spuchří kabely a nefunguje to. Nateče tam emulzní olej a ty kabely rozleptá a přestane to fungovat. No a potom skoukni jestli s těch převodových skříňí pod podélným stolem neteče olej. To by jsi musel potom přetěsnit. Normálně chmátni zespoda a přejeď po skříni prstem a jestli tam bude hafo kapek a oleje, čeká Tě přetěsnění.
Uf tak asi v kostce, určitě jsem na něco zapoměl, ale možná ostatní ještě poradí. Dále záleží hodně při koupi, jestli je slušná cena. Dál se to kompenzuje tím, co ke stroji je za příslušenství. Jestli jsou nějaké svěráky, dělička, trny nebo i nástroje. Kolikrát když koupíš slušně samotnej stroj, dáš potom víc peněz za příslušenství, než za samotnej stroj. Když bude dobrá cena a příslušenství k tomu, není co řešit.
Tak asi takhle nějak ve skratce. Ostatní Ti třeba ještě něco napíší dalšího. Přeji Ti, aby se kup podařil. Zatím čus Ota.

Uživatelský avatar
HonzaHorka
Příspěvky: 689
Registrován: úte úno 05, 2008 9:17 pm
Bydliště: Uhelná Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#4 Nový příspěvek od HonzaHorka »

Dekuji mnohokrat za rady neco me napadlo samotneho ale urcite ne vsechno a jsem rad za kazdej nazor a radu. Preci jenom vic hlav vic vy. Konecne se mi sem podarilo pridat i foto predtim mi to nejak moc neslo a vypada docela dobre alespon si to myslim ta barva je 100% jeste origo a ani nikde neni nejak moc sedrena a otlucena tak to snad i vypada ze se kni choval nekdo alespon trochu slusne protoze to co clovek kolikrat vydi na netu to je prisernost.
není žádné velké umění něco rozebrat ale zase to dát dohromady

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#5 Nový příspěvek od ota »

Vypadá vcelku dobře, podle hranatýho motoru vzadu je to už ta novější, nebo byla někdy v go. No ještě podle stolu, jak není profrézovanej, potlučenej to nevypadá špatně. Takhle vypadá ten stůl docela bez šrámů. Tam potom ať Ti dají místo toho jednoho kolečka takovou kliku s tou zubovou spojkou. Ta klika patří na ten šroub vpravo k ručnímu posuvu nahoru a dolů. Tím kolečkam bys to nahoru asi neutáhnul. Tou klikou to jde odost líp. Viz obrázek, sice je to svislá frézka a ty máš univerzální, ale ta klička je na obou stajná.
Přílohy
untitled.jpg

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Frezka TOS FA3U

#6 Nový příspěvek od winch »

Skus potočiť vretenom vpravo-vlavo kolko má vôlu a či nehrkocú zuby, 8-10 stupnov vôle je v pohode. Dalej vyskúšaj či idú stoly lahko ručne až do krajových polôh, a či lahko zoberie spojka nahor najrýchlejší posuv, je tam záťažová spojka a nemala by preskakovať, ak by preskočila skus ručne či nejde moc ťažko. Najviac odchádzali matice na zvislý posuv, ale to nie ja problem vyrobyť novú. Podla fotky vypadá zachovale a doma v dielni vydrží desadročia bez poruchy
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#7 Nový příspěvek od kenybz »

Doporučuji nekupovat bez vyzkoušení pod zátěží...jedině pokud by byla za cenu šrotu.
Když tak si vem nekoho sebů kus matrošu a svěrák a eště frézu a jen ji dej.
To co kluci napsali samozřejmě platí taky
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
HonzaHorka
Příspěvky: 689
Registrován: úte úno 05, 2008 9:17 pm
Bydliště: Uhelná Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#8 Nový příspěvek od HonzaHorka »

dekuji mnohokrat vsem za rady v sobotu se to rozhodne a pak dam vedet jak jsem poridil.
není žádné velké umění něco rozebrat ale zase to dát dohromady

Uživatelský avatar
HonzaHorka
Příspěvky: 689
Registrován: úte úno 05, 2008 9:17 pm
Bydliště: Uhelná Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#9 Nový příspěvek od HonzaHorka »

Tak v sobotu z toho bohuzel seslo ale jedu se na ni podivat v utery tak dam vedet. Us se nemuzu dockat uterka :)
není žádné velké umění něco rozebrat ale zase to dát dohromady

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 1404
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:08 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#10 Nový příspěvek od Pepino »

jestli moho poradit z vlastni zkusenosti tak se netes.. pac kdyz se clovek na neco tesi tak to vetsinou nedopadne.. 8)
Koupím Jawa 350 typ 354 mezityp s pulbubny, nebo prvni typ s velkymy bubny. Případně stejnou 250 mozno i vrak..
Koupím VELOREX 350 na stavu nezáleží, pokud možno s doklady, nebo zvlášť.
Predem dik..

reno
Příspěvky: 5
Registrován: pon pro 29, 2008 10:11 pm

Re: Frezka TOS FA3U

#11 Nový příspěvek od reno »

ak môžem poradiť pozri sa aj do hlavy pod veko v predu alebo na pravej strne sú kuželové kolesa mazané tukom tie dosť trpia otačky vyskúšaj hlavne tie pracovne cca350+ - páka posuvov vyzerá byt normálna pri tažkostiach si ju zvyknú predlžiť

Uživatelský avatar
HonzaHorka
Příspěvky: 689
Registrován: úte úno 05, 2008 9:17 pm
Bydliště: Uhelná Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#12 Nový příspěvek od HonzaHorka »

Tak pratele jak predpovedel Pepino tak se i stalo. Po dnesnim telefonatu s panem ktery to mel konkretne na starost a po temer ctrnactidenim maratonu telefonatu a e-mailu mi pan rekl "bohuzel kdys doslo na lamani chleba tak muj spolecnik (o kterem jsem jen tak mimochodem do te doby vubec nevedel) mi rekl ze ji ma pro nekoho jineho us zamluvenou". A to se dovym najednou po 14 dnech. No myslym si otom sve a byl to peknej PODRAZ a nemam nic proti Moravakum ale tohle se mi us stalo podruhe. Takze vsem vam vrele NEDOPORUCUJI pana Vsetecku tel: 777944199 z Kovostroj group Přerov. Frezku jsem mel vyjednanou za 45 000.- a byla u toho i obrazeci hlava. Pani Eva Mikušová se kterou jsem nejprve jednal a ktera vlastne podavala inzerat byla velice ochotna, vstricna a proti ni nemuzu vznest ani pul slova. Je videt ze ferovejch lidi kterym by zalezelo na dobre povesti a jmenu se v nasi vlasti asy moc nenajde. Nejvice me mrzy ze to dalo spoustu telefonatu a e-mailu a nakonec sem si koupil mesicni dalnicni znamku uplne zbytecne a to me stve. Takovehle podrazi a neferove jednani proste nesnasim. Kdys us jednou neco dohodnu tak i kdyby mi zato nabizel nekdo jiny 2x tolik tak bych to neudelal protoze mam take nejakou cest a stojim si za svym slovem.

Tady jeste davam konkretni odkazy na ty inzeraty:
http://www.kovo-stroj.cz/detail.php?id=231
http://www.stroje.cz/xad4951508-frezka-konzol-fa3u.aspx
není žádné velké umění něco rozebrat ale zase to dát dohromady

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 1404
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:08 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#13 Nový příspěvek od Pepino »

zkus z jineho cisla nebo uplne nekdo jiny zavolat do te firmy a jakoze jsi to videl u nich na strankach a ze by jsi o to mnel zajem.. schvalne co ti povy.. jo jinak stouchaci hlava dobra, ale pokud k tomu nebylo jine prislusko tak by to bylo o nicem.. a ver tomu ze by jsi minimalne dalsich 20-30 dal do prislusenstvi.. navic u frezky je ta nevyhoda ze defakto na kazdou operaci potrebujes jinej nastroj.. takze je dobry mit k tomu jeste hejno nastroju.. 8) zkousej jeste hledat za tech 45 se da neco sehnat..
Koupím Jawa 350 typ 354 mezityp s pulbubny, nebo prvni typ s velkymy bubny. Případně stejnou 250 mozno i vrak..
Koupím VELOREX 350 na stavu nezáleží, pokud možno s doklady, nebo zvlášť.
Predem dik..

Uživatelský avatar
HonzaHorka
Příspěvky: 689
Registrován: úte úno 05, 2008 9:17 pm
Bydliště: Uhelná Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#14 Nový příspěvek od HonzaHorka »

JJ mas naprostou pravdu ze bych dal dalsi finance do prislusenstvy a nastroje samotne nejsou take nic levneho ale neco us mam doma a vzdy kdys je v chotusicich burza tak vzdycky koupim nejakej vrtak nebo frezu za rozumnou cenu a ono se to postupne nastrada a ani to tak neboli jako kdys to clovek pujde koupit najednou. No a ja na tu frezku zase tak moc nepospicham takze tet si to proste jen budu hlidat a ono se casem treba neco naskytne.
není žádné velké umění něco rozebrat ale zase to dát dohromady

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 1404
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:08 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#15 Nový příspěvek od Pepino »

jj to masd pravdu.. 8)
Koupím Jawa 350 typ 354 mezityp s pulbubny, nebo prvni typ s velkymy bubny. Případně stejnou 250 mozno i vrak..
Koupím VELOREX 350 na stavu nezáleží, pokud možno s doklady, nebo zvlášť.
Predem dik..

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“