Můj soustruh RS50

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Chromec.Alois
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 28, 2014 2:52 pm
Bydliště: Prostějov

Můj soustruh RS50

#1 Nový příspěvek od Chromec.Alois »

Zdravím vás moji kolegové, chtěl bych se pochlubit svým strojem. Je to soustruh údajně RS50, rok výroby asi 1945. Jelikož nemám o tomto stroji žádné informace ani nemám manuál, chtěl bych vás poprosit, jestli by mi někdo s tímto nepomohl. Já osobně tento stroj vlastním již 40 roků, ke své spokojenosti. Je to trochu podobné jako R5, jen podstatně starší. Jedná se mi hlavně o manuál.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

auto.cespivo
Příspěvky: 9
Registrován: sob kvě 13, 2017 1:36 pm
Bydliště: Chýnov

Re: Můj soustruh RS50

#2 Nový příspěvek od auto.cespivo »

Dobrý den pane Chromče, chtěl jsme se zeptat, sehnal jste manuál?? já ho také hledám a někde na internetu jsem ho našel, ale za peníze, bohužel... :( Petr

Chromec.Alois
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 28, 2014 2:52 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Můj soustruh RS50

#3 Nový příspěvek od Chromec.Alois »

Vazeny pane, potesilo me ze mam kolegu ktery je majitelem tohoto stroje.Manual jsem nesehnal.Pouze navod k obsluze mi poslal jeden hodny pan z Brumova.Moc tam o tom soustruhu neni ale pokud byste mel zajem tak Vam ho poslu. samozrejme zdarma.Neni to ale zadna kvalita,protoze ten pan mi tu prirucku pujcil v originalnim stavu ja jsem si ji nechal okopirovat a poslal mu ji zpet.Nevim jak by dopadla dalsi kopie. Tesim se a s pozdravem Lolin

auto.cespivo
Příspěvky: 9
Registrován: sob kvě 13, 2017 1:36 pm
Bydliště: Chýnov

Re: Můj soustruh RS50

#4 Nový příspěvek od auto.cespivo »

jééé, Vy jste se ozval, moc děkuji, to mám radost... Já ho koupil trochu nekompletní a dávám ho do kupy. já sám pracuji na Kovosvitu a ani tady v archivu ho nemají. Je v národní knihovně v archivu, ale asi se nelze k němu dostat. Chybí mi tam asi to nejcenější a to je štítek na otáčky. Jinak zasílám foto, zatím je na betoně, mám radost, že jste taky takový blázen do starého válečného šrotu. Kde máte prosím typový štítek??? Jinak ho ještě musím umýt,ale z nejhoršího snad už je ošplouchlý......

auto.cespivo
Příspěvky: 9
Registrován: sob kvě 13, 2017 1:36 pm
Bydliště: Chýnov

Re: Můj soustruh RS50

#5 Nový příspěvek od auto.cespivo »

asd
asd
171.JPG (9.66 KiB) Zobrazeno 9387 x

Chromec.Alois
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 28, 2014 2:52 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Můj soustruh RS50

#6 Nový příspěvek od Chromec.Alois »

Vazeny pane, take nemam typovy stitek ale v minulosti nekdo prodaval tento stroj a v obrazove dokumentaci byl stitek. To mi take potvrdil jeden stary pan, ktery pracoval na udrzbe v Agrostroji Prostejov.Urcite je typ RS 50 spravny.Tabulku na rychlosti mohu ofotit a poslat. To ale musi udelat nekdo z mych potomku. Budu se snazit aby to bylo co nejdrive. Jinak si myslim ze jste koupil velice dobre. Je to predchudce soustruhu R5. Projdete si tema o R 5 a budete vedet jake ma plusy a minusy revolverovy soustruh od hrotoveho. Budu se tesit na dalsi komunikaci. LOLIN

auto.cespivo
Příspěvky: 9
Registrován: sob kvě 13, 2017 1:36 pm
Bydliště: Chýnov

Re: Můj soustruh RS50

#7 Nový příspěvek od auto.cespivo »

Pane, moc vám děkuji. Psal mi pán, co Vám poslal ten manuál a říkal mi spoustu užitečných věcí ohledně spojky a pod. Za ten štítek s otáčkami budu moc rád. Já si ho zalaminuji a nalepím místo chybějícího. Jste opravdu moc hodný, že mi s tím trochu pomůžete, abych věděl co a jak. Musím tam ještě dojít oleje, skoro nic tam není, hlavně v posuvech... Teď honím nožovou hlavu, tak budu muset ji upravit z jiného stroje. On stál soustruh u lidí a ty ho postupně rozebírali, tak to zas chci dát do hromady. Hodně mne to chytlo... Petr

Chromec.Alois
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 28, 2014 2:52 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Můj soustruh RS50

#8 Nový příspěvek od Chromec.Alois »

Ahoj Petre, snad se podari dnes odeslat ty fotky rychlosti na RS 50. Pro jistotu jsem tu tabulku jeste opsal na papir protoze jsou ta cisla docela mala a jeste na cernem podkladu. Vidim ze mas alespon tabulky na posuvy pro zavity. Ty jsou dulezite pokud mas prislusenstvi pro rezani zavitu. Dobre je take ze jsi ve spojeni s tim panem co mi poslal ten manual o obsluze stroje.Hodne asi o tom asi vi a to je dobre. Vecer snad budes chytrejsi i stech rychlosti.At se dari a na schledanou se tesi LOLIN

auto.cespivo
Příspěvky: 9
Registrován: sob kvě 13, 2017 1:36 pm
Bydliště: Chýnov

Re: Můj soustruh RS50

#9 Nový příspěvek od auto.cespivo »

Děkuji ti Oline, jsi moc hodný.... Díky moc. Petr


auto.cespivo
Příspěvky: 9
Registrován: sob kvě 13, 2017 1:36 pm
Bydliště: Chýnov

Re: Můj soustruh RS50

#11 Nový příspěvek od auto.cespivo »

Pane, Vy jste poklad... Máte u mne flasku.. Opravdu děkuji moc.. Já z toho udělám jednu fotku anakepim to na masinu. Opravdu děkuji moc, takových ochotných lidí, jako jste je pomálu.... Díky moc... Petr :)

auto.cespivo
Příspěvky: 9
Registrován: sob kvě 13, 2017 1:36 pm
Bydliště: Chýnov

Re: Můj soustruh RS50

#12 Nový příspěvek od auto.cespivo »

Tak vytisknuto a nalepim a bude to jak od vyroby. Moc jste mi pane pomohl. Díky moc... :)

Chromec.Alois
Příspěvky: 68
Registrován: úte říj 28, 2014 2:52 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Můj soustruh RS50

#13 Nový příspěvek od Chromec.Alois »

Ahoj Petre,nemusis dekovat vubec za nic.Me to dela vetsi radost jak tobe ze se mohu podelit o zkusenosti ohledne tohoto stroje.Pokud budes jeste neco potrebovat klidne se ozvi.Milerad ti pomohu.At se ti dari a hodne zdravi preje Lolin

Rosťa Král
Příspěvky: 3
Registrován: čtv říj 26, 2017 7:57 pm
Bydliště: Dolní Morava

Re: Můj soustruh RS50

#14 Nový příspěvek od Rosťa Král »

Dobrý den pánové, mát ten samý soustruh RS 50. Sice jenom asi půl roku a tak ho krášlím. Mám k němu i návod k použítí, tak kdyby byl zájem, pošlu. Trochu je zamaštěný, ale docela dobře čitelný.

auto.cespivo
Příspěvky: 9
Registrován: sob kvě 13, 2017 1:36 pm
Bydliště: Chýnov

Re: Můj soustruh RS50

#15 Nový příspěvek od auto.cespivo »

Ooo, pane,to by jste moooc pomohl...uz jsem se trochu naucil s nim točit ale odkaz na stažení potěší nejen mne ale i asi dalsi nadšence :ano:

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“