Frezka TOS FA3U

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3466 Nový příspěvek od ota »

No já to dělal taky. A pak si říkám, zůstane to tady a přijde to třeba pak vniveč.
Dělával jsem to i třeba s jídlem. Nejdřív jsem snědl to horší a lepší až nakonec. A jednou jsem se od toho odnaučil. :D Byli jsme s kámošem na večeři v Sázevě Za vodou. Servírka byla tak jako v tom staročeským hostinci mluvila jako dlaždič! :smich: Ale vůbec nám to nevadilo, ona kámoše už znala. A prej máme tady velký porce! A já si dal už nevím co a ona mi přinesla na jednom talíři maso a tu omáčku a na druhým přílohu. Kurva to jsem to přehodnotil a snědl nejdřív to lepší ( maso ) a to horší nechal napotom. A už jsem to do sebe nemohl nacpat! A ona no nečum a koukej to do sebe nasoukat nebo dokud to nesníš, nejdeš dom! Co ti u mě nejede nebo co? :D Taková dětská porce a ty se u toho kroutíš jako slečínka! Tak tam jsem porušil pravidlo a zbouchal to lepší první. :smich: No a jen pro zasmání, kámoš měl nějaký medajlonky ze svíčkoví 300 gramů. Zflákal to s dvojitejma hranolkaka. No nebyl za tou hromadou ani vidět. Asi za hodinu zatahal servírku za šos a prej co jsi to vlekla na tom prkýnku? No koleno pěkně udělaný. No a on tak mi sem taky jedno šoupni. :D No sflákal ho taky celí a to si poručil ,,chlapský" ne nějakou dětskou trošku. On strašně žere. :vysmech: No a servírce se líbil s jídlem. No to je jedlík, panečku sní všechno domrtě! :D

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3467 Nový příspěvek od ota »

No doprkýnka, to se s těma ,,uhozenejma do hlavy" roztrhnul pytel!
Další pacient co si myslí, že má doma poklad. Tedy on ne doma, ale asi je to poklad.
Dva svěráky sice 250 čelisti a podle informace jsou stejný ..pároví" No ale 40 000 Kč za dva svěráky!! Blázen!
https://stroje.bazos.cz/inzerat/6854040 ... 250-mm.php

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3468 Nový příspěvek od Tata »

to je překupník to už asi nemá smysl tam ani chodit když mu tak jeblo v bedně
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: Frezka TOS FA3U

#3469 Nový příspěvek od Baťa1 »

..přeméšlim.. :zapomel:

.. by mě zjimalo kdo to za takovy ceny kupuje dyž stačí chvilku počkat a dá se sehnat ta věc třeba za čtvrtinu, ale přece ten člověk musí mět tržbu, musí vydělávat, přece musí neco jest, musí platit nájem za tu halu nebo ju musí kópit, musí taky ty stroje za neco kupovat je jasny že je kupuje za pár šupů ale zadarmo to taky není :chytry: a že by nekdo byl eště blběší že to kópí? no určitě je ale nejak se mě nezdá že na jednyho fiškunta prodejce by bylo padesát jelit kupujících (jeden prodejce má napřiklad 50strojů tak myslim kdyby co stroj měl každé svyho kupce) je třeba možny že za ty ceny prodá nejaky lukrativní věci nebo neco nekdo potřebuje okamžitě -ikdyž třeba u svobody se okamžitě nedá nic nejdřív tak za měsíc a to už jim na to ser., firma potřebuje svěrák na vrtačku protože chlápek to tam držel v prackách a pokrótilo mu to pařáty a že svěrák potřebujó zitra nélip ale už včerá, né aby to stálo v regálu nekde u svobody a čekalo se až pan filuta se ráčí zvednót ze sesla a ráčí odpovědět že svěrák na vrtačku už nemají ale že teda mají tu vrtačku tak jestli by byl zájem.. a nebo si dá kupující firma neco do nákladů ale to teda nevím dyž se dá stjná věc kópit za několikanásobně menší cenu jestli pak není výhodněší ju kópit bez ppapíru a na celé odečet se vy.. a pak co ten zbytek teho harampádí" to pak buď prodává sto let a nebo to nakonec vyhodí?..
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3470 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, už se mi stalo, že jsem asi 2x viděl ceník za co se dají stroje koupit z ..první ruky" Přišla nabídka a te se ještě upravila směrem dolů. Čekalo se, co oni na to. No coby, tlačil je termín tak souhlasili. Takhle přijde stejně překupník a řekne že to vezme a vyklidí to hned. Firma je ráda že nemusí nic vymejšlet, platit, schánět a jo kejvnou na cokoli. Smečkař to odvalí k sobě do skladu a chvilenku vyčká a střílí cenovky co to snese. No vlastně vyfotil si věci ještě na podvalu při nakládce a už to valil na bazoš. Do dneska ty věci inzeruje pořát cena dohodou. Nesleví ani vorla. Má sklad tak ať si to tam stojí, jedno ráno vstane ten správnej kupec, co to hnedle teď potřebuje a vysolí.
Nedávno jsem volal na brusku a divil jsem se, prodejce mi vyrazil dech s nízkou cenou a rozumným přístupem. Jenže já nejel zrovna tím směrem. Tak je to zatím u ledu. Ale potom jsem volal na brusku na vrtáky a to mě zase vyrazil dech s nesmyslem a ještě k tomu daň!
Koukni, dělal jsem ve firmě a že se odprodá CNC soustruh. Ptám se mistra co by stál? A on však je to CNC a to víš, 400 000 Kč tak asi. Kolega vedle z mašiny poptal nezávazně u jedné firmy co by stála generálka. Něco kolem 300 000 Kč. Ale běhalo by to bez generálky. Normálně makal akorát měl trochu vůle na suportu. No nic přijel překupník a dělal ksichty. Nakonec tedy zachránil firmu a koupil to. Ptám se mistra, co dal. A on že 200 000 Kč! No a mě jsi nabízel za jednou tolik. Za tři dni soustruh na netu. V super stavu, málo běhanej, bez vůlí, používán sporadicky, pravidelný servis, udržovaný, už nevím cosi všechno. Schválně jsme tam volali s klukama z práce a 560 000 Kč. No tak asi přepočet funguje.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3471 Nový příspěvek od ota »

Tak maloučko frézování. Dělám zase ty plocháče s drážkama. Už to mám dneškem hotoví, ale dovezli mi další a ty jsou ještě horší. Jeden výkres je plocháč délka 730 kvadrát 70 x 40 mm a v tom zase 14 drážky několik. Ale v délce asi 350 mm zfrézovat ten 70 mm profil na 20 mm. Budu na to muset strčit na stůl dva svěráky. protože by to asi drnčelo. Nejlíp to snad říznout nějakou plazmou a potom to jen začistit. No to bude doba než to ohlodám. Tady na obrázku mám stejnej vehement akorát to vybrání je tady menší. Jen 30 mm a příště to bude 50 mm.
Tak jsem dělal špony kam se vešly. Padaly i na zem bytelně. Ráno jsem to zametal a vysával. Nechtěl jsem to jet nožovou hlavou, abych neměl všude špony a stejně byly. 8)
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3472 Nový příspěvek od elbarto »

Ota vi co je dobre. Leva lampa seda klasika, prava lampa a sverak oranzovak. Ma to uplne stejne :-)

capumpor
Příspěvky: 533
Registrován: stř srp 18, 2010 7:12 pm
Bydliště: Černý Vůl

Re: Frezka TOS FA3U

#3473 Nový příspěvek od capumpor »

Ještě Vám něco prozradím. Nedávno jsem se dozvěděl za jakou cenu koupil největší český hamižník se stroji celou zastrčenou zkrachovalou továrničku na hranicích a protočili se mi panenky.
Když si vezmu, že tam kámoš nabízel jen za 5 strojů cca 350tisíc a já dalších cca 80 za dva stroje.
Bylo tam cca 50 nejrůznějších strojů. Frézky, vrtačky, soustruhy, všechny možné brusky vč. vybavené BN102C a BPH320A. Lisy CTC5, dvě CNC pásovky, padací nůžky...Ke všemu hromady příslušenství, výdejna nástrojů, kalibrační laboratoř , nový dílenský nábytek, sklad materiálů dokonce i Octavia Scout. To vše kromě auta za 700tisíc. Zkrátka správci konkurzní podstaty si nechtěli předělávat práci prodejem po kusech.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3474 Nový příspěvek od ota »

No s tím ,,oranžákem" :D Však víš jak to s ním je. Býval to kdysi oranžák! :smich: Taková pěkná barvička oranžová, bílá jako sníh! A potom vodička na něj a potvorec to vopelichalo.
No ale taď mi došlo, až tam strčím příště ten druhej k němu. Ale ten je ještě bez nátěru. :vysmech: Nebo že bych si dovlekl tem třetí co jsem půjčil bráchovi a taky mu opelichal? Asi jo, aspoň by se zase podíval dom!
A jsem si povídal, jak to tou čelní válcovkou bude chroupat a asi je trovhu jetá a celkem to po těch 6 mm drnčelo. A to jsem ji zkoušel porychtovávat všelijak a prdlačky. Ale jsem si při tom pomalém posuvu vrtal díry do jinejch vehyklů.
Zejtra budu klohnit takové kostky a to musím vyřezat najdřív na pásovce a potom to jen začistit. Tam je na braní tolik, že bych to šmoulal ještě o půlnoci.
Ale tu mám výkresy na soustruh a jsem z toho zase celej hyn! Víťo, zlatě PicUp! To bylo celkem jednoduchý proti tomuhle! Tady toho není moc na množství. Ale zase jsou tam míry, že bych z toho vyrost! Jsou tam hase H6 a 4 mm díry snad skrz celé a to asi 350 mm. A jako vždycky ty házivosti a ovality. No a povrch nevím kdo to tam napsal ale 0,8! Prej to na soustruhu dáš jako nic! :D Minule to bylo z nějakýho matroše ,,hadráku" :D To bylo chlupatý jako samice a ne a ne to bejt lepší. A to tam bylo oproti teď krásnejch 1,6 hrubost! No ale nevratili zatím nic. Tak asi jak povídal šéf ,,jsou rádi že to maj" :D

capumpor
Příspěvky: 533
Registrován: stř srp 18, 2010 7:12 pm
Bydliště: Černý Vůl

Re: Frezka TOS FA3U

#3475 Nový příspěvek od capumpor »

Do výpalků bych se moc nehrnul. Taky jsem jednou vzal takový super kšeft. Řezání závitů M3 do výpalků pod úhlem. To bylo zlámanejch vrtáčků a závitníků :-)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3476 Nový příspěvek od ota »

No tak M3 to je mazec dělat. Tuhle jsem dělal M3 do nerezu a celkem to snad šlo líp než potom M6.
Právě nedávno jsem dělal i do iontově nitrodovanejch vehyklů díry, závity. Projel jsem tu vrstvičku té úpravy a potom už vrtal kloudně. Ale i tak je ten matroš stejně už trochu ,,trefenej" tou upravou a není to taky žádná sláva. Ale nemět doma ty tvrdokovoví vrtáky a frézy, praštil bych s tím do kouta a nedělal bych to. Na tom si potom člověk skurví co trochu má.
Dneska mi pán přivezl kardánek z domáda a potřebuje nastavit délku pod volantem. A nemohl odvrtat kolík v kardanu, aby to rozebral. Tak jsem nasadil Cobalťák a vrtal jak nic. No ale potom to přišlo. On to někdo natloukl do díry a zavařil. Z druhé strany. To šlo odvrtat pěkně. Ale proč to zavařil, na to jsem potom hnedle přišel. :smich: Tisícihran na hřídelce fuč! Jenom nějaké náznaky drážek. No a točí se to v kardánku jak větrník! No tož to budeme muset nějak vykoumat co s tím teď. Hřídel nastavím to je v pohodě, ale jak udělat ten tisícihran. Když to budu dělat noví tak to se mu protočeji panenky.

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Frezka TOS FA3U

#3477 Nový příspěvek od winch »

Tak ja som moc špon nenarobil, max 20 dkg :) no hlavne aby veteráni brzdili :driver:
ObrázekObrázekObrázek
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3478 Nový příspěvek od ota »

Ajajaj jedna z mých nejméně oblíbených prací na frézce! Řezání pilou. To je nejhorší práce u mě. Snažím se ji vyhnout! :D
Tuhle jsem řezal 2 mm to ještě celkem jde. Jen jsem jednou zastavil pilu a vydržela.
Ale mám tu na ukázku výkres a tam je 2 mm pilkou řezání a mrtě kusů. Do toho nechci jít. Kroutil jsem se jako had, tak uvidím, třeba to nějak vymyslí jinak. Ale bylo by to moc kusů a křížem řezat. Brrr uplně jsem měl osejpky když jsem to viděl. A do hloubky.
Frézka řezání pilou a soustruh vypichování. Brr vyhnout obloukem, obloukem. :vysmech:

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3479 Nový příspěvek od kenybz »

no s těma pilkama to je sranda otooooo :)
ykdyž neni lepivý matroš tak to jde musíš nastavit otáčky a posuv tak aby padaly tak něco přez půl průměru zatočené špónky když sů krátké nevypdanou ze zubu pak se zub zacpe a lup pilka v pikole dobré je aj 2 hadičky s emulzí jednou do řezu a druhou oplachovat špóny s pilky winch tak bruska na pilky už jde?
jo ještě něco většinou se pilky upínají jak to jde přez podložky a vymezovací kroužky důležité je aby to neházelo ani desetinu pak jedny zuby neberou a druhé dostávají záhul a prdne to hned
pokud máš nato brusku jde nabrousit pilku tak že si nabrousíš jeden předřezový a druhý řezný zub pkěně zasebou po celém obvodu
Naposledy upravil(a) kenybz dne pát pro 09, 2016 6:56 am, celkem upraveno 1 x.
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

radim.strnad
Příspěvky: 1088
Registrován: úte čer 15, 2010 7:46 pm
Bydliště: Letohrad

Re: Frezka TOS FA3U

#3480 Nový příspěvek od radim.strnad »

ota píše:Tak maloučko frézování.....
Obrázek
Obrázek
vyfotil by jsi mi prosím tě ten záchytný systém na špony ještě trochu z boku. Také musím něco podobného spíchnout......
To se musí kalit co to dá....

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“