Frezka TOS FA3U

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3376 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, dnešní nadílka na bazoši.
Frézka 3 za 9000 Kč! Sice je ochmataná asi chvíli někde stála. Kdyby byla k ní hlava tak by to byl pěknej kus nábytku! Ale i tak za tuhle cenu, paráda!
https://stroje.bazos.cz/inzerat/6388974 ... -frezu.php
Obrázek
No a tohle to si drbu škécu, to by se mi líbilo za tuhle cenu! Ta bude hodně brzo pryč. Málokdy se vidí FNGJ za 149 000 Kč a vypadá že toho moc nenadělala. Pěkná mašinka za dobrou cenu.
https://stroje.bazos.cz/inzerat/6389109 ... ngj-32.php
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tak honem, překupníci si už žhavěji telefony a mnou si packy, jak to napálej až se jim to ztadře za nehty! :smich:

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3377 Nový příspěvek od elbarto »

To Ota: ta nabastlena hlava co skoro mine stul je opravdu vtipna. Dost rychle to zmizelo, prodavajici mozna cte forum. Na jednom z odkazu je pekna sukaci pilka za 3.5tis., kdyby nekdo shanel.

FNGJ je muj nocni eroticky sen. Na jare teprve zacnu stavet novou dilnu, prodej bude firma a cena spis jeste bez DPH. Potom z dani a dopravou uz jsme na 200. Ale je opravdu paradni !!!

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3378 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, musel by Jsi ji koupit na někoho kdo maká s DPH a on by Ti ho pak vrátil. Právě FNGJ jsou cenově hodně vejš, za tyhle prachy se neviděj. A vypadá hodně čistě, zachovale. Taky by se mi líbila doma. Ale je už větší a zabírala by mi dost místa. A já už přistavěl právě. :smich:

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 1404
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:08 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3379 Nový příspěvek od Pepino »

Takovou FNGJ par let zpatky kupovali jako funglovku k nam do skoly. Byla tam chvilku a hned na ni nakourili vreteno.. :smich: :'(
Koupím Jawa 350 typ 354 mezityp s pulbubny, nebo prvni typ s velkymy bubny. Případně stejnou 250 mozno i vrak..
Koupím VELOREX 350 na stavu nezáleží, pokud možno s doklady, nebo zvlášť.
Predem dik..

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3380 Nový příspěvek od ota »

Ahoj chlapci kdo máte 50 strmák tak tady je pár trnů. Jestli je cena za všechny tak je dost dobrá. Jsou tam i Narex plátkoví hlavy a jen ty dvě samotný hlavy a trn s hlavičkou mají tuhle cenu. Ostatní věci jsou už jako bonus.
Víťo Zlín to není daleko a máš tam odhadem 13 trnů, a dvě hlavy na plátky. Super kup za 3000 Kč! Ale bude to chtět volat, bude o to myslím zájem.
https://stroje.bazos.cz/inzerat/6400867 ... ISO-50.php
Obrázek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Frezka TOS FA3U

#3381 Nový příspěvek od vitex »

Oto dík,zatím mám přetrněno.

macalf
Příspěvky: 214
Registrován: pát říj 22, 2010 7:42 pm
Bydliště: Plzeň-jih

Re: Frezka TOS FA3U

#3382 Nový příspěvek od macalf »

ota píše:Ahoj, dnešní nadílka na bazoši.
Frézka 3 za 9000 Kč! Sice je ochmataná asi chvíli někde stála. Kdyby byla k ní hlava tak by to byl pěknej kus nábytku! Ale i tak za tuhle cenu, paráda!
https://stroje.bazos.cz/inzerat/6388974 ... -frezu.php
Obrázek
No a tohle to si drbu škécu, to by se mi líbilo za tuhle cenu! Ta bude hodně brzo pryč. Málokdy se vidí FNGJ za 149 000 Kč a vypadá že toho moc nenadělala. Pěkná mašinka za dobrou cenu.
https://stroje.bazos.cz/inzerat/6389109 ... ngj-32.php
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tak honem, překupníci si už žhavěji telefony a mnou si packy, jak to napálej až se jim to ztadře za nehty! :smich:
Diky za odkaz Oto,frezku trojku mam zamluvenou 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3383 Nový příspěvek od ota »

Tak trochu to tady oživím.
V týdnu jsem trochu frézoval. Takové plocháče a do nich drážky. Dělám to tak, že provrtám menší díry podle orýsování a potom stokovou frézou to rozjezdím na drážky. Nastavím si dorazy a jedu třeba všechny postupně na jedno upnutí. Taky jsem měl čtyři najetý na dorazy. Takhle jsem se to teď naučil, že si nejdřív nastavím dorazy podle noniusu a potom jedu třeba řadu drážek na jedno upnutí. Mám několik dorazů, které jsem sehnal a teď se dost hodí. 8)
Plocháč silnej 40 mm takže stopkovka byla celkem vysunutá aby to projmulo.
Potom ještě takové vybrání 30 mm hluboký. To vše chvilku trvalo. Ale u těch drážek je třeba sledovat na noniusu čísílka a hlavně to správně založit. Jeden plocháč jsem trošku dal opačně a potom musel vyvařit odebranej matroš, ale nakonec to skoro nebylo ani znát. :red:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3384 Nový příspěvek od kenybz »

jo ota to je machr...
myslím že si ve fázi kdy by se ti hodilo digitální odměřování a časem pak cnc
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3385 Nový příspěvek od elbarto »

Budes se divit, ale FNGJ tam uz je bez zajmu 10 dni. Taky me to prekvapilo. Pro privatnika je to s DPH a dopravou uiz 200 tis. coz je dost, zaruka zadna, stav loterie. Firmy dnes pujdou spis do CNC center.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3386 Nový příspěvek od ota »

Což mě by to nevadilo ta daň. Ale myslím, že podélný pojezd by mě nevyhovoval. Myslím že bych neobsáhnul to co na téhle trojce. Už si to nepamatuju, kolik FNGJ mělo ale jistě míň než tahle moje trojka. A tady zrovínka u těhle drážek je třeba celkem délka podélného posuvu. Však jsem musel povolit malinko klín na té levé straně jsem musel za to kolečko dost tahat aby to jelo. Strojní neměl problém, ale ručně to šlo krapet ztuha. No tam se moc nejezdí do těch míst a není to vyjetý, nebo spíš projetý. :smich:
Centrum není problém. To by se uživilo jak by ne. Ale počítám že Deklovka s rozjezdy co by vyhovovaly by přišla bratru na 500 000 - 700 000 Kč aby byla slušná. Jinak ve firmě je Chiron a celkem se na něm dělá. Ale třeba zrovna tyhle drážky dal ke mě. On by kvičel s tou stopkovkou vřeteno není stavěné na velké průměry nástrojů. Proto se na něm dělají menší průměry. Má to jen 30 strmák Ale zvládne i M 20. Ale je to už na hraně. U toho je právě provoz dražší, na nástroje. Ono to nadělá spostu práce, ale i je potřeba obměňovat vercajk a to je potom hukot!
To odměřování, no kdysi jsem si o tom rozmýšlel, ale zatím to jde i takhle. Noniusy držeji a tady je to na toleranci rozumné. Tak třeba časem no.

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3387 Nový příspěvek od elbarto »

Jak uz jsem psal na jine forum FNGJ 20/32/40 je muj eroticky sen. Jinak naprosto souhlasim, ze pekna trojcicka, kterych je na koupi stale relativne dost udela stejnou praci za zlomek porizovaci i ceny. I proto je mozna stale neprodana.

Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 1404
Registrován: čtv črc 05, 2007 12:08 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3388 Nový příspěvek od Pepino »

Ta tro jka budu lepší jednak rozjezdy a jednak tuhostí. Jo sehnat tak FA3AV s tou hranatou hlavou už to by byla parádička, ale mít 3 frézky to by mě už asi hnali.. :smich:
Koupím Jawa 350 typ 354 mezityp s pulbubny, nebo prvni typ s velkymy bubny. Případně stejnou 250 mozno i vrak..
Koupím VELOREX 350 na stavu nezáleží, pokud možno s doklady, nebo zvlášť.
Predem dik..

olouš
Příspěvky: 158
Registrován: pon zář 05, 2011 5:38 pm
Bydliště: Benešov

Re: FA3U

#3389 Nový příspěvek od olouš »

chlapy neřešily jste viměnu el.motoru na fréze FA3U za jiný?

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Frezka TOS FA3U

#3390 Nový příspěvek od winch »

Aký by to malo význam :-/ :-/
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“