Frezka TOS FA3U

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2604
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Frezka TOS FA3U

#4096 Nový příspěvek od krajan »

bata - co ti na to povie m . Ked sa zazeniem a hodim kamen tak trafim trafacku ....... Mne ziarovka ( klasicka ) vydrzala niekedy aj 1 den ..... :-) Jedine ledky tie to zvladaju ...
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: Frezka TOS FA3U

#4097 Nový příspěvek od Baťa1 »

no ona ta spálená žárovka za 15korun je to poslední, spíš mě serou ty dražší věci ktery přepětím dastávají pěkně pohulit, ten elektromotor pokud se z něho nehulí tak to taky asi vydrží ale proč myslíš že televizor zkape po pěti letech no odpálí ho přepětí -tak mě to řekli v opravně že se to spálilo přepětím a v obchodě když se kupovala minulé týden nová tak to taky pré kupte si k temu tady tu prodlužku to má jakési bajštruk to vám při přepětí vyhodí ochranu a nezničí se televizor tak řikám to je mě ulně nanic když to vyhodí ochranu tak to abych si k temu sednul a furt to nahazoval když máme přepětí trvale, když si přečteš štítek na televizoru tak se tam píše provozní napětí 230-245V ale když je v zásuvce trvale 249-255V tak nekde to musí vadit, 249Voltů máme v zásuvce v době kdy sepne bojler máti zapne rychlovarku a já si vrazím do mikrovlnky oběd, v případě že aspoň jeden s techto žroutů neběží tak napětí pod 250nejde a to máme barák 6 od trafa no dřív když byla stará eletrika na dřevěnéch slópech a na nich ty rezavy cedulky z první republiky "dotýkati se drátů na zemi spadlých jesti zakázáno" tak to bévaly situace že sósed zapl triodynu a u nás sotva svítili žárovky taky ale vydržela třeba 10 spíš víc let, u televize byla taková kysňa řikalo se temu stabilizátor mělo to takové semaforsvítící na polovic a ty půlky svítili různó intenzitó nevim přesně co to bylo no asi nejaky trafo že se přidalo ubralo pod tym okem bylo kolo na točení nebo to byl myslim přepínač?

no neuděláme s tím nic, to já tady jenom tak přeméšlím co to je dnes za doba, není pomoci, když chceme elektriku musíme trpět, buď všechno nebo nic, buď 250 a víc nebo nic :-/
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#4098 Nový příspěvek od Janci »

Neviem aká norma v ČR ale asi 230V +-10% nie? Možeš si zavolať technika z distribúcie a ak namerajú viac ako 253V tak by to mali vyriešiť alebo nejak odškodniť
Zetor 4011

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: Frezka TOS FA3U

#4099 Nový příspěvek od Baťa1 »

technik přijede, sósed zapne cirkulárku, další zapne triodynu, technik naměří 252 a já zaplatím výjez teho aparátu aji z pauzó na oběd včetně teho oběda ne?..
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

Sadra17
Příspěvky: 6100
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Frezka TOS FA3U

#4100 Nový příspěvek od Sadra17 »

technik může použít zařízení se záznamem, může ho den nebo dva nechat na místě a "celou dobu měřit"
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#4101 Nový příspěvek od Tata »

setkal se někdo s iso trnama co mají venkovní zavit na upnutí

dostala se mi do ruky taková sada kleštin a trnu ještě s pořadačem ale pouštím to do světa mám tam ješte další věci kdyby někdo měl zajem tak se neni problem dohodnout
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1008453 ... iso-40.php
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

Zbýňa
Příspěvky: 53
Registrován: úte srp 31, 2010 9:55 pm

Re: Frezka TOS FA3U

#4102 Nový příspěvek od Zbýňa »

Jsou to trny do nástrojařskejch frézek FN s ISO40. Proč se to tam takhle používá netušim, já to mám předělaný na klasiku.

jimV
Příspěvky: 3016
Registrován: úte říj 21, 2008 8:39 pm
Bydliště: NOVY HROZENKOV

Re: Frezka TOS FA3U

#4103 Nový příspěvek od jimV »

frezka uz je doma opravena nachystana na praci hezky strojecek akorat mi chybi kolecka na posuvy maji tam byt 4 pary a ja mam jenom jeden kompletni mufiku ty uz toho asi vic doma nemas ze. dejte sem nejake navrhy na vrtaky ktere se k frezce pouzivaji i frezky teprve zacinam a da se rict ze sem s toho v pasti nevali se nekomu doma svorna klestina mk 4/25 prouchyceni specialnich vrtaku

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20778
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#4104 Nový příspěvek od ota »

To Tata mám zájem o nějaký čelisti co máš v inzerátu. Zítra oměřím co mám doma za rozměry a napíšu do SZ. Scháním do běžných TOS univerzálek 160 a 200 mm průměr. Máš tam ještě nějaký?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20778
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#4105 Nový příspěvek od ota »

A zase jedna frézka FA 3H v inzerci. Cena 15 000 Kč je dost ucházející, i když asi stojí venku, možná pod plachtou. Ale i tak by to šlo. Má tam i soustruh na prodej za 25 000 Kč.
https://stroje.bazos.cz/inzerat/101368800/Frezka.php

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Frezka TOS FA3U

#4106 Nový příspěvek od palobobo »

Prosim o radu skusenych obrabacov pozna dakto takuto odvalovaciu frezku?
https://stroje.bazos.sk/inzerat/9581021 ... AUTIER.php

Dakujem

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20778
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#4107 Nový příspěvek od ota »

Tak zase jsem ,,slupnul" jeden dobrej inzerát. Stopkové frézy HSSCo8 nové nepoužité. Akorát ta 20 mm byla nasazená v mašině, ale je jen trochu jetá. Jinak všechny nové. Celkem 26 ks. Včera přišly poštou. No teď mám na chvíli zásobu na preciznější práce. Byl jsem asi rychlej a odpověděl na inzerát hned. Paní ochotná druhý den poslala. No zase dobrý kup. 8)
Obrázek

Uživatelský avatar
Baťa1
Příspěvky: 2446
Registrován: čtv zář 09, 2010 1:55 pm
Bydliště: VY-PV

Re: Frezka TOS FA3U

#4108 Nový příspěvek od Baťa1 »

dobrý kup je co, za dvacku kus nebo ještě míň? :zapomel:
Frézování, soustružení a jiné činnosti v dílně, Zetor 50 super

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Frezka TOS FA3U

#4109 Nový příspěvek od stanik84 »

Tak to je fajn, že se zadařilo 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20778
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#4110 Nový příspěvek od ota »

No Baťo1 víš myslím, co stojí třeba HSSCo8 stopková fréza průměr 10 mm? Koukni a pak nemůžeš přeci říct, že by stála 20 Kč! To nestojí ani normální HSS stopkovka. Tak lacino to zase nebylo.
Jo je to dobrý, většinou je to už zamluvený, nebo prodaný.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“