Frezka TOS FA3U

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#4366 Nový příspěvek od ota »

Jo tak jsem to taky dělal. Nejdřív složenejma stejnejma uhlovejma frézama projel drážku a pak pootočil a kotoučovkou s vybroušeným radiusem vybral tu plošku. Dá se to v pohodě trefovat na mikrometr. Ty složený uhlový frézy jsem měl nabroušený nebo možná že jsem si je vyráběl kdysi sám a ty měly to čelo zároveň s dosedací plochou. Takže pak jsem měl jen rozšiřovací kroužky podle šířky drážky. Třeba 6,8,10. Už si nepamatuju tu tolerenci ale jistě trochu do minusu to asi bylo. To bylo nabroušený kroužek. Abych jen nasadil a jel. Ty kotoučovky taky byly dělaný. Kluk v brusírně mi tam ten radius udělal a pak vyfázkoval břity. Taky jsem jich měl víc, podle průměru.
Ale uplně dostačuje složit si dvě uhlový frézy levou, pravou a zkusit si drážku na míru upravit vymezovací kroužek. A pak to vybrat klasickou kotoučovkou bez radiusu. Ničemu to nevadí. 8)

dvk
Příspěvky: 1688
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Frezka TOS FA3U

#4367 Nový příspěvek od dvk »

Diky za tipy. 8)

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Frezka TOS FA3U

#4368 Nový příspěvek od winch »

Robím to takto ObrázekObrázekObrázekObrázek
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Frezka TOS FA3U

#4369 Nový příspěvek od stanik84 »

Dvk: doma ty frézy mám značené podle malého průměru a počtu zubů.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#4370 Nový příspěvek od ota »

Jedna frézka za dobrou cenu. Sice nemá hlavu, ale i tak je ta cena velmi dobrá, kdyby k ní bylo nějaké to příslušenství, jak prodejce píše. Hlava se občas objevuje.
Tak kdo potřebuje FA 3U jedna tu je. 8)
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1407214 ... u-fa3u.php

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Frezka TOS FA3U

#4371 Nový příspěvek od stanik84 »

Mám teď v plánu taky udělat novou hlavu na Cugira. Sehnal jsem dva vřeteníky ISO 40 i s konzolou na motor. Jsou přes ozubený řemen. Motor nahoru jako Brigdeport. Jsou docela malý a na čtyři desítky imbusy plus kolíky. Rozměr cca 110x120 výška cca 300 mm. Svařím konzolu z 20 mm plechů. Pošlu vyžíhat do pece. Přefrézuju, přebrousím a hlavně ji chci dát trochu výš. Bojuju často s výškou a vadí mi ta původní, když chci něco vyvrtávat horizontálně. Šílený zdržování a ty původní hlavy těžký jako prase a ISO 40 mám pár set trnů. Sice je dávám přes redukci i teď - redukce ISO50/40 a dutá vtahovací tyč, ale není to ono ...

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#4372 Nový příspěvek od ota »

Zase mě dostal inzerát. Je tam už taky po několikátý. Ale ten text je fakt dobrej. ,,G.O. v roce 1992, stůl neofrézovaný v hezkém stavu." Generálka barvy štětkou, a ten stůl ten je v hezkém stavu! https://stroje.bazos.cz/inzerat/1425831 ... a-fv40.php

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#4373 Nový příspěvek od ota »

Jeden dobrej otočnej stolek. Bude menšího průměru. Cena 1500 Kč je velmi dobrá. 8)
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1439852 ... y-stul.php

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Frezka TOS FA3U

#4374 Nový příspěvek od JardaCNC »

Mám ho doma "půjčený" už snad 10 let. 250mm průměr.
Na to 200 Univ. Nízký s dvěma "brzdami" a dá se i použít jako dělička na kant. Mám to kousek tak přemýšlím že ho zkusím koupit a ten půjčený vrátím.. 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#4375 Nový příspěvek od ota »

Takhle od pohledu bych to šteloval na Ruskej stolek. Ale ty Ruský byly hodně dobrý. Byly tuhý a hodně placatý. Nebyly tak vysoký a to je výhoda. No a jak píšeš, jestli jde postavit jako dělička, je to další výhoda. Je tam vidět na boku, že by tam byla ta plocha asi obrobená. No za 1500 Kč? Moc dobrá cenovka. 8)
Prodejce tam má ještě stáčečku na plechy. Cena luxusně 3000 Kč! Měli jsme podobnou ve firmě. Na stáčení běžných plechu pohoda. Dala se na tom stočit postupně trubka z 2mm plechu ke kamnům. Kolega si stáčel z nerezu tuším 500 mm dlouhý. Ustřihl trochu do jehlanu plechy. Na té stáčečce se dá nastavit trochu trychtýrovitej tvar a stočil trubky, že šly pak nasunout do sebe jako kupovaný. 8)

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Frezka TOS FA3U

#4376 Nový příspěvek od JardaCNC »

Jo je tam azbuka v popisu. Na té kolmé ploše je Křižná drážka na 14 kostky. Jen se to musí upnout upinkami. Drážka pro šrouby tam není. Kdysi jsem na něm dělal drtící válec na granule o průměru cca 400 mm. Prohluboval jsem drtící drážky. Nebyla to špatná práce - jen náročná na nástroje.
Mělo to kolem 55hrc.

RNDRND
Příspěvky: 46
Registrován: úte pro 03, 2013 8:00 pm
Bydliště: Praha

Re: Frezka TOS FA3U

#4377 Nový příspěvek od RNDRND »

Dobrý den pánové, nemáte někdo na Vašem stroji FA3 namontováno odměřování od fa. LIMAT ?

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Frezka TOS FA3U

#4378 Nový příspěvek od mufik »

Limat jsem měl, perfektní odměřování, řekl bych že lepší a odolnější než optika, je asi trochu vyšší cena, česká výroba . Je potřeba ale vybrat k odměřování tu správnou indikaci, ta je hodně důležitá, aby měla funkce a logické ovládání.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Frezka TOS FA3U

#4379 Nový příspěvek od Jiřin »

Limat mam na soustruhu. Opticke pravitko je presnejsi. Limat jsem kontroloval proti ciselnikovemu uchylkomeru a cyklicky se tam projevila chyba po 2mm. Navic ma Limat nosnou cast z ocelove trubky a hodnota merene nepresnosti korelovala s teplotou v dilne. A protoze vetsinu casu v zimnim obdobi v dilne netopim, tak jsem pricne odmerovani suportu nahradil optickym pravitkem. U podelneho odmerovani me ta chyba tolik nevadi.

Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#4380 Nový příspěvek od Janci »

Ahoj chlapi

Potrebujem si vyrobiť pakne na strojný zverák atypického tvaru, aký materiál zvoliť na kalenie? 19 312 je vhodná?
Zetor 4011

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“