Frezka TOS FA3U

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#4351 Nový příspěvek od ota »

Čéče i soused ji asi 10x přetočil, prozkoumal a nakonec nevzal. První info kolik za ní dostanu? No takovej kauf co udělal minule by to nebyl. Musely by se ty kluzný futýrka udělat nový a hřídelka aspoň přebrousit. Celé vyčistit. Á tak to by bylo pracný. Nechali jsme ji tam dalšímu zájemci. Jinak by to byl další zgarbák do chalupy.

Radorn
Příspěvky: 5
Registrován: úte kvě 18, 2021 10:13 pm
Bydliště: Žitenice

Re: Frezka TOS FA3U

#4352 Nový příspěvek od Radorn »

taková škoda nechat tam takový poklad :D já jsem tu svojí vertikální rozebral a vřeteno se zdá být v pořádku ale muzikus se nechtěl točit tudíž jsem rozebral a ty dvě kuželíková ložiska no takový humus jsem neviděl dlouho nechápu jak mohly být v tak strašném stavu když vše ostatní je v nadstandartním stavu no už mám objednané nové jen teda při rozebírání mi vypadla malá podložka jsou tam dvě pod ložisky co drží na segrovkách a jedna je buď pod tím kolem se šikmým ozubením nebo nebo u ozubeného kola které je poháněno horizontálním vřetenem pokud někdo ví rád si nechám poradit takhle to mám 50/50 tak abych to potom nemusel lisovat znova (a k mé smůle jsem už nedohledal ložisko k ramenu pro dlouhé hřídele tak časem budu muset najít nějaké za dobrý peníz)

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Frezka TOS FA3U

#4353 Nový příspěvek od krajan »

Podložka je na vymedzenie vôle ..... Zložis a vidíš ...
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2213
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Frezka TOS FA3U

#4354 Nový příspěvek od winch »

Skôr by som sa priklonil, že tá podložka bola pod šikmým kolom na nastavenie správnej zubovej medzery (záleží aj od hrúbky, tenká pod čelným kolom moc význam nemá, no môže tam byť za účelom nastavenia vôle kuželíkových ložísk). Ale stejne- keď dáš nové ložiská, budú tie vôle úplne iné, a musíš sa s tým pohrať. Mne sa nepáčilo to zaistenie segerkou- tým sa proste nedajú správne nastaviť kuželíkové ložiská, tak som tú hriadel skrátil, narezal z čela dva závity, a vôľu vymedzil osadeným krúžkom (ten som dopasoval na viackrát, kým to nebolo OK).
Obrázek
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Radorn
Příspěvky: 5
Registrován: úte kvě 18, 2021 10:13 pm
Bydliště: Žitenice

Re: Frezka TOS FA3U

#4355 Nový příspěvek od Radorn »

Děkuji za radu to je zajímavý způsob asi si váš nápad půjčím.

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Frezka TOS FA3U

#4356 Nový příspěvek od krajan »

no ved pisem , ze tieto podlozky sa pouzivaju na vymedzenie vole ... Ci uz na kuzelovych loziskach , alebo na kuzelove kolesa ....
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

titel
Příspěvky: 39
Registrován: úte lis 04, 2014 9:25 am
Bydliště: Žilina

Re: Frezka TOS FA3U

#4357 Nový příspěvek od titel »

Oto, prosím Ťa ak by si mal cestu okolo a bola tam vezmi ju pre mňa. Mám zdá sa rovnakú, len mi chýba jedna hriadeľka s ozubeným kolom. Mala by to byť tá prvá od horizontálneho vretena. Mala by to byť hlava na FA2U.
Ďakujem.
Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#4358 Nový příspěvek od ota »

Dneska jsem jel pro mastičku a jel jsem okolo kovošrotu. Zajel jsem tam, kdyby tam vydržela ta hlava. Bohužel ji někdo koupil. Ptal jsem se toho kluka co to mají s tátou a povídal, že si ji někdo vzal. No měl jsem si ji prej vzít hned. O tyhle věci je zájem. A když jsou daný stranou liďi už vědí kde jsou věci dané stranou a vezmou si je.

titel
Příspěvky: 39
Registrován: úte lis 04, 2014 9:25 am
Bydliště: Žilina

Re: Frezka TOS FA3U

#4359 Nový příspěvek od titel »

Hmm. Čo už. Nevadí.
Ďakujem za ochotu.

dvk
Příspěvky: 1689
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Frezka TOS FA3U

#4360 Nový příspěvek od dvk »

Ahoj vespolek, prosím poraďte, kde sehnat frézu na traktorovou šestidrážku 1" 3/8 Z=6 ? :-/

Obrázek

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1881
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Frezka TOS FA3U

#4361 Nový příspěvek od stanik84 »

https://www.gspzborovice.cz/VHM-a-HSS-frezy/

https://www.kovonastroje.cz/Nastroje-pr ... 22734.html

Myslím, že tě vyjde levněji koupit polotovar bez tepelné úpravy. Mám jich bedýnku, ale tohle fakt nedám.

dvk
Příspěvky: 1689
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Frezka TOS FA3U

#4362 Nový příspěvek od dvk »

Na ty kovonastroje jsem se díval, ale to podle mě není ono. Když mrkneš do té tabulky všech rozměrů, ani jeden nesedí na tu traktorovou 1" 3/8. :-/ A navíc to je na brus - to doma dělat nebudu, na ten vývod to určitě stačí nahotovo jen z frézy (když mrkneš na ty kupované polotovary tak to opracování je taky celkem brutus). Levněji ty polotovary asi vyjdou, ale když já mám všude daleko, tak musím mí všecko svoje. :smich: A stejně si myslím, že se ten nástroj v průběhu let hravě zaplatí.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#4363 Nový příspěvek od ota »

Záleží kolik kusů chceš vyrábět a jestli je budeš nabízet i jinde. Dá se to lehce vyrobit bez té spašl frézy. Tímhle způsobem se vyráběly dříve hřídele na bramborové, řepné kombajny. Bylo to jak pro pohon od traktoru, tak potom i ve stroji na pohon těch adapterů. Není to uplně přesné ale dá se to hodně dobře nastavit a pak je to i přesné. Záleží jak to bude potřeba přesné. Šlo by to v domácích podmínkách lehce aplikovat s minimem nákladů na vercajk.

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Frezka TOS FA3U

#4364 Nový příspěvek od Jiřin »

Ja se s temito hridelemi moc nemazu. Pouzivam na to tuto frezu: https://aukro.cz/kotoucova-freza-80x-6- ... 6993485426
V prvni operaci ji rozlozim na sirku "pera".
V druhe fazi ji slozim a frezuji "drazku".
Pro zemedelske aplikace to takto bohate staci. Jen je potreba si trosku pohrat s podlozkama, aby to nebylo na nasunutem kardanu volne.

mirek53
Příspěvky: 123
Registrován: čtv črc 02, 2020 6:24 pm
Bydliště: Náchod

Re: Frezka TOS FA3U

#4365 Nový příspěvek od mirek53 »

Taky jsem jich udělal už desítky, dvěma složenýma frézama udělat zuby a potom vybrat střed. Jednou to chtěl zákazník pintlich, tak jsme na kotoučové fréze vybrousili radius malého pruměru hřídele, tou se nejprve profrézovaly drážky a potom se dvěma složenýma frézama dokončily zuby. Žádná věda :)

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“