Frezka TOS FA3U

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Frezka TOS FA3U

#3526 Nový příspěvek od mufik »

Ta co je na fotce v inzerátu je MAS FA2U, tu jsem měl, je to docela velká mašina skoro jak F4 od TOSu, ta má dobře 3t.Do garáže ideální TOS,F2V, FV 32, nebo F2U s vertikální hlavou.Docela dobrá je i ruská 6P10, rozměrově jak FV 32 ale pevnější.Je to taky o tom jaký se preferuje kužel ve vřetenu.Ještě jednou jsem zhlédl fotku a ona to asi fakt bude ta menší jak píše ota, MAS měla řazení otáček na druhé straně a na pravé straně vřetene páku spojky.Tvarově ale jinak úplně stejná.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

olouš
Příspěvky: 158
Registrován: pon zář 05, 2011 5:38 pm
Bydliště: Benešov

Re: Frezka TOS FA3U

#3527 Nový příspěvek od olouš »

Potřeboval bych ISO 40.ale nejdřív muSim prodat fa3u

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1168
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3528 Nový příspěvek od Lišák1 »

Přesně tu na fotce mám doma, v tý hlavě byl kužel ISO3, předělával jsem to na 4ku a je proti trojce poloviční.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

olouš
Příspěvky: 158
Registrován: pon zář 05, 2011 5:38 pm
Bydliště: Benešov

Re: Frezka TOS FA3U

#3529 Nový příspěvek od olouš »

nevíte někdo kolyk mužemít tato frézka

Obrázek

Uživatelský avatar
Japa
Příspěvky: 854
Registrován: čtv srp 27, 2009 2:01 pm
Bydliště: Dětmarovice

Re: Frezka TOS FA3U

#3530 Nový příspěvek od Japa »

Prosím o radu, sháním kleštinový upínač (pouzdro) přímo do vřetena ISO 40, viz foto. Kleštiny mám. Nevíte náhodou kde ho koupit?
Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3531 Nový příspěvek od ota »

Jeden je myslím na bazoši nebo sbazaru. Ale je to i s kleštinama a myslím, že to bude nesmysl za to. Koukal jsem na to.

Uživatelský avatar
Japa
Příspěvky: 854
Registrován: čtv srp 27, 2009 2:01 pm
Bydliště: Dětmarovice

Re: Frezka TOS FA3U

#3532 Nový příspěvek od Japa »

Oto díky, máš přehled. 8) Našel jsem je, budu sledovat a když to dlouho nikdo nekoupí, tak budu smlouvat. :)
https://stroje.bazos.cz/inzerat/7225213 ... -ISO40.php

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3533 Nový příspěvek od kenybz »

no jestli to potřebuješ tak ta cena neni zas tak šílená zkus mu zavolat třeba ti pětikilo sleví
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Kolmi
Příspěvky: 3
Registrován: pon črc 25, 2016 7:15 pm
Bydliště: Benešov

Re: Frezka TOS FA3U

#3534 Nový příspěvek od Kolmi »

Zdravim,prosim vas...jste zkuseny a proto se zeptam tady :)
Mam FA3U,delam takovou vetsi ocistu,jedna se o stul atd...stul mam uz dole,ale jde mi o to jak sundat ten celej dil pod stolem,co se otaci..kdyby mi sem hodil nekdo nejakou fotku co vsechno povolit a vyndat tak aby sel shodit tak budu rad.
zatim jsem koukal ze asi budu muset vyndat tu zavitovou tyc...jinak nevim.Ani jsem zatim neprisel na to,kde co povolit aby slo se stolem otacet v rozmezi 45 stupnu ma obe strany.Jinak Frezka v peknem stavu,prevodovka pekna,soukoli v hlave nove...ozubena kola pod stolem pekne...
dekuji za odpoved :)

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3535 Nový příspěvek od elbarto »


Kolmi
Příspěvky: 3
Registrován: pon črc 25, 2016 7:15 pm
Bydliště: Benešov

Re: Frezka TOS FA3U

#3536 Nový příspěvek od Kolmi »

dekuji mnohokrat...super 8)

Kolmi
Příspěvky: 3
Registrován: pon črc 25, 2016 7:15 pm
Bydliště: Benešov

Re: Frezka TOS FA3U

#3537 Nový příspěvek od Kolmi »

prosim jeste se chci zeptat,pri pohledu na stul u FA3U z leve strany je na hrideli ulozeno neco v cem je nejake trafo nebo co.Vedou k tomu dva draty...je to ulozeny v litinovem celku prisroubovany z leva na boku k prevodove skrini pod stolem na trech sroubech.Ja to tam mam a nektery jsem koukal to vetsinou nemaji...je nutny to tam davat?Visi to na hrideli kde je vidlicka do prevodove skrine...


a jeste dotaz..z cela stolu nad vypinacem mezi spinacema na dorazy je kostka v ktery jsou taky nejaky spinace a vede tam hafo kabelu...toto mam cely zarezly,shora se ty cudly nehnou tak to asi nefunguje.Zase...nektery typy to maji a nektery ne...je to taky nutny mit?Co to spina?

diky moc...

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3538 Nový příspěvek od ota »

Tak přidám malenko frézování. Vlastně jsem to měl i na soustruhu kvůli tomu odlehčení ve čtyřčelisťovce. V týdnu po večerech jsem si trošku hrál na zbrojíře. Sice nechtěně, ale no když už jsem to slíbil, tak se nedalo vycouvat. Známej si koupil nějakej dalekohled na noční koukání. Nerozumím tomu ale nepasovalo mu to na tu jeho flinťičku. Tak prej koukni na to, jestli by se to dalo napasovat jinak. Podle dodaných věcí jsem vykutil takovou montáž. No navářel jsem dvakrát, to se přiznám. :red: Ale to se zjistí, až to člověk profrézuje a jejda, kam vyřežu závity na šroubky? Hm cočko pojď! A po druhé jsem špatně odhadl rozdíl v těch dvou upínacích plochách pro flintu aby to bylo v rovině tedy jsem musel o 2 mm vejš a nebyl materiál, tak cočko pojď. Pěkně jsem to navařil na měď a jen to přelíznul a není to ani poznat. Nakonec se to povedlo. Ještě se to dá načernit a bude to OK! Fuf, je to hotoví a z krku! Prej se to líbilo a mám očekávat další výmysl od známého. Jejda to bych mohl tuhle flintu a k tomu tohle a na tuhle nasadit i tohle. No očekávám, že si něco vymyslí. jenže problém je u mě čas. Není vůbec a tak tohle jsem dělal po práci tak většinou do 21 hodin večer.
Pár obrázků.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3539 Nový příspěvek od ota »

Tak chlapci, nikdo nefrézuje? Nikdo nic? Už se blíží léto a grilovačky. Slíbil jsem kámošovi že mu upravím desku na krb na kterou si dává kotlík na vaření guláše. Kotlík by se mu na tom strašně kejval. Dal si vypálit desku a potřeboval udělat pod úhlem takové odlehčení. Tak jsem to o víkendu navečer šmoulal. Dneska jsem uklízel otočnej stůl z frézky a zjistil jsem že mi to drželo na jedné čelisti už tak, že jsem čelist vyndal rukou. Jen to opíral ten šnek a už tam byla čelist natočená. No ale vyšlo to. Musel jsem to přeupínávat asi 3 x a otočit 2x hlavu a vyměnit za delší frézu. A nakonec jsem na té dlouhé straně najel matrošem a stolem mimo osu frézy a nebylo tu vůbec znát. Myslel jsem že se mi změní trochu ten úhel a ne nezměnil se. A to jsem vyjel asi 50 mm stranou osy. No bude to dobré, škopek sedí jak prdel na hrnci! A hlavně to mám zase z krku. Nandat otočnej stůl a vykutit to. Nakonec to vyšlo pěkně. 8) No třeba z prvního guláše dostanu taky porci! :vysmech:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Frezka TOS FA3U

#3540 Nový příspěvek od 123 »

Zdravím Pana Otu
Protože to neumím, tak kdybych měl dělat takový zahloubení do plátu pro kotlík jako Ty, tak bych si musel zespodu na plát přismrknout 3 kousky nějakýho hranolku pro čelisti. Popondávat to bych se bál, že mi nevyjde.
Já nefrézuju, protože frézka je akorát tak pro trápení. 3 hodiny vymejšlet, upínat, měřit a zkoušet a pak 20 minut frézovat mě deptá. Možná jedině tak na tom hrůzostroji něco povrtat ale jen přes zimu, protože i na to musí být čas
Lump.
Obrázek
Naposledy upravil(a) 123 dne úte dub 11, 2017 10:56 pm, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“