Frezka TOS FA3U

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15214
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3496 Nový příspěvek od kenybz »

tak svěrák zavařený a přefrézovaný no nevypadá to špatně
Obrázek
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20305
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Frezka TOS FA3U

#3497 Nový příspěvek od vitex »

Ale hezky taky ne.

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2213
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Frezka TOS FA3U

#3498 Nový příspěvek od winch »

kenybz : To je na celkovú GO :) Tie zvary určite zdeformovali aj spodnú stranu do oblúka, budeš to musieť obojstranne prebrúsiť, a dopasovať pohyblivú čeľusť, no s tým si asi rátal, tak hodne zdaru.
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15214
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3499 Nový příspěvek od kenybz »

jo hoši když neni argon ani tig tak to vypadá jak vypadá a co je nejlepší ani sa to nehlo :)
a včíl mudrujte
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20305
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Frezka TOS FA3U

#3500 Nový příspěvek od vitex »

A čím jsi to teda vaříl?

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15214
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3501 Nový příspěvek od kenybz »

cusi3
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20305
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Frezka TOS FA3U

#3502 Nový příspěvek od vitex »

Takže jsi tam vlastně vlepil materiál.Taky řešení.

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Frezka TOS FA3U

#3503 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Hoši to je pájení ne svařování, trn svěrák je možná tak vlažnej

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15214
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3504 Nový příspěvek od kenybz »

přesně tak a díky za radu ohledně metody svařování, /pájení natvrdo/ o které jsem nevěděl.
no protože je v svařovacím drátu velké % mědi tak ta má jaksi jinou barvu a je to flekaté...
zápalů se taky nevyhneš ty vznikají i na laseru
já su spokojený díry tam nejsů a čelisti sedí perfektně tak i spodní plocha svěráku je rovná :)
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20778
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3505 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, vařil Jsi sám? Nebo jsi to svěřil svářečovi.
Však jsem tu kdysi už psal, dělal jsem ve firmě, kde se takto vaří, pardon pájí tvrdou pájkou asi přez 20 roků. Celé konstrukce a kontejnery. Dělalo se tím i nosné sváry. Akorát se tam dalo víc profilů a víc ,,housenek" Přišlo to ze Švédska jako kooperace a potom se to rozvimulo tady víc samostatně. Vařilo se tím aluzinkové plechy. To kvůli opálení povrchové úpravy. No a že se to ani neohřálo, nechtěl bych to držet v rukavicích v packách! :vysmech: Ono se to ohřeje ale ne tolik. Ale když to tam trochu podržíš tak se to začervená taky. Tady je to trochu jiné nastavení a seřízení mašiny než se železem. Kolikrát to koktalo že bych s tím praštil a kolikrát to jelo jako fík. Nahovno je, že jak jedeš znovu přez vrstvu navařenou dělá to hromady a nechce to přez první vrstvu udělat pěkný svár. Proto se třeba hefty dělaly z jedné strany a potom svár z druhé. Aby se nemuselo jet přez hefty. To potom by bylo znát. Má to svoje nevýhody taky. Ale nevěřil bych, co to snese jako sár než se to urve. Jo a když to zavaříš a je toho sváru trochu víc zkroutí to věc jako rohlik jako prd. Ne že to s matrošem ani nehne. To hne a pěkně. Vařili jsme s tím dost polámanou litinu, nebo i nerez. Lze tím pěkně vařit pozinkované věci, aluzinkové plechy, i klasiku ocel. Nebo kombinace těchto plechů.
Je třeba dávat pozor při výběru dodavatele toho drátu. Brali jsme ze začátku Švédskej a ten vařil sám, jedna báseň. Potom se bral jinej a ještě to šlo. A potom koupili paletu nějakýho lacinýho Číňana a to byl masakr. To se cpalo a cpalo a motalo hrůza. Svářeči se vyvztekali.

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Frezka TOS FA3U

#3506 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Svařenec se ohřeje hodně pokud se jede celá housenka, ale já myslim ze Kenybz to jak se říká vyblikal tudíž si myslim že se svěrák moc neohřál.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15214
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3507 Nový příspěvek od kenybz »

svařoval jsem to sám a postupně a je pravda jak jedeš další vrstvu dělá to hromady a ty jsem pak musel odfrézovat svěrák měl po svaření asi 60°C jo dost blbě se to obrábí je to houževnaté jak prase jel jsem to 20-kou kobaltovkou a chladil štětcem a bral jsem po 1,5mm a tu frézu jsem stupil
ještě k tomu svařování největší díra ve svěráku měla průměr tak 16mm a byla asi 20mm hluboká
tak tu jsem musel postupně a nechat vychladnout jinak tavná lázeň vřela a stříkalo to jak ve slévárně
kuličky které se připekly na jiné místa docela fest držely
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20778
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3508 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, musíš si to zakrýt nebo nastříkat separační tekutinou. Jinak oproti klasice železu ty kuličky nejdou odklepnout lehce. Držeji jak štolverk. Co jsme se s níma nabojovali! Záleží hodně na plynu, výrobci drátu a třeba v rohu to taky dělá hodně. I na naklonění pistole. Je dobrý si dát krátkej průvlak. Kolikrát jsem vařil třeba metr v tahu. Tak jsem si položil na svářenou věc pás plechu hned vedle sváru. Potom jsem ho dal pryč a kuličky na něm zůstaly a já nemusel čistit.
Jinek cekově lepší drželo, nebo i pevnější bylo, když se to jak píšeš ,,vřelo" Když jsem vařil a čím víc to vřelo ve sváru, tím lepší pevnější svár. Nebo se to i pěkně rozlívalo. Ono to rádo dělá když vaříš do díry pořát v středu kráter takovej černej. No a dobrý je to potom ,,rozvařit" celí aby se to dobře slilo.
Ono se tím i navářelo a potom se to začisťovalo. Kolikrát jsem přetáčel na soustruhu a stávalo se, že to jakoby ,,nacuclo" z materiálu cosi a jedu nožem a z kraje nebo blíž k materiálu frk a špička nože upadla jak nic.
No a jinak oprava je asi tak jak jsme říkali ,,budou rádi že to maj, kde by jim to kdo takhle dobře udělal"! Máš t skoro jako já tím tmelem. A mě to taky drží parádně jak štolverk. A ráno jsem natmelil a po obědě už vrtal. 8)

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15214
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3509 Nový příspěvek od kenybz »

tak a přesně tak to vzniklo čím že to opravit...no já zvolil cusi tmel bych natáhl a pak přefrézoval a bylo by pevnostně svěrák narušený moc nebyl... jo příště až budu vyvařovat litinu s drátem cusi3 bude to zase lepší :)
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20778
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3510 Nový příspěvek od ota »

Co Jsi měl za plyn? Sehnal Jsi argon? Jakou máš sílu drátu a dobrej drát měl Esab.
Máš lepší to pak přejet plátkovkou. Třeba nějakou stopkovou. Ty plátky snesou víc a vyměníš je a jedeš dál. To je škoda cobaltovky. A hlavně chlazení na ní to je o 150% lepší výdrž. Bez chlazení už nepouštím nic. Pak když jdeš do brusírny, tedy já když jdu do brusírny, tak pak v autě když jedu dom kvičím jako čuně když si probírám tu cenovku za to. :D
Dneska mi přišla nabídka pouzder na bagr a ještě teď tady kvičím jako čuně z té ceny! Kurva asi si je snad vyrobím raději doma sám. :vztek: :cert:

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“