Frezka TOS FA3U

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#4111 Nový příspěvek od ota »

Tak chlapi kdo chce frézovat za dobrou ale dobrou cenu? Tady je Korejka frézka za 5000 Kč! Nevím, jestli si prodejce nedělá šprťouchlata, nebo tam napsal jen číslo do kolonky ,,cena". Ale za 5000 Kč to je zadarmo. Tak neváhejte kdo to nemá daleko kupujte nebude! Jablonec nad Nisou.
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1024782 ... -frezu.php

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#4112 Nový příspěvek od Ondras83 »

Já včera poprvé v životě frezoval!

Bude to chtít trénink a nebude to na ksefty, ale na ty moje drážky na klínky a různý bejkarny na traktor to bude bohatě stačit :)

Frézka Fa3V

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#4113 Nový příspěvek od ota »

Tak frézka je koukám fuč. To se dalo čekat, možná ji slupnul překupník a někde vyplave.

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Frezka TOS FA3U

#4114 Nový příspěvek od winch »

No za 5 tis. to sa nečudujem, že bola hneď preč. To by som ju kupil iba kôli obrážacej hlave- nahodím na ňu a keď treba drážku štuch-štuch a je hotová 8)
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
ivkej
Příspěvky: 344
Registrován: sob lis 05, 2011 7:34 pm
Bydliště: Nováky

Re: Frezka TOS FA3U

#4115 Nový příspěvek od ivkej »

Ahoj, spytam sa v tomto vlakne, az som co najblizsie aktualnej teme. Freza F1S. Pozname nejake data? Manual, aky olej pouzit na vymenu naplni? Je v peknom povodnom stave :)
Diky
„Čím viac spoznávam ľudí, tým viac milujem svoje psy.“ (A.H.)

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Frezka TOS FA3U

#4116 Nový příspěvek od stanik84 »

Oto, vím že máš FA3. Jaký máš prosím zakončení posuvového šroubu podélného posuvu a osazení na stolu, aby tam sel dát mezikus pro lyru děličky pro frézování šroubovic. Včera jsem se k tomu na chvilku dostal. Mám právě toho Cugira a ten to má jinak. Děličku mám ruskou UDG-200 a kufr s kolama pro DU 250. Tak to potřebuju nějak složit do funkční podoby. A právě nevím, jak to má ta FA3. Udělal bych nástavec na šroub a mezikus osazení pro tu lyru z DU250. Díky S.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#4117 Nový příspěvek od ota »

Mrknu se Ti na to. Zatím jsem nepotřeboval nastavit na šroubovice. Ale tuším, že to tam moc dobře nemám. Měli jsme ve firmě kdysi Korejku a ta to měla pěkně připravené. U podélného šroubu se sundalo kolečko a ta vložka za ním taky. Pak tam byl takovej kroužek, mezikus. Ten se sundal a místo něj se dalo už ozubené kolečko. Pak se to zase naskládalo naspátek. Na té litině z boku stolu byly závity pro liru. Ta se sestavila a dala ke kolečku na šropubu a imbusákama dotáhla k tomu kolečku trošku s vůlí co bylo na tom šroubu. A pak k děličce spasovalo.
Pěkně to měla FA 4U tam se nasazovala lira skrz ní přímo skrz šroub podélného posuvu. I ta stařičká FU 32 to měla taky pěkně připravené. Na té jsem dělal 10 let jen šroubovice. Normálně šátrám v hlavě a o těch šroubovicích tam není nic. Ani v koutě. A to jsem si to počítal a nastavoval sám. :(

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Frezka TOS FA3U

#4118 Nový příspěvek od stanik84 »

Díky moc.

Ten Cugir má právě jen válcové osazení cca o průměru 80 mm a vysoké 15 mm. Z toho kouká posuvovy šroub cca 20 mm s drážkou na pero a trochu menším průměrem než vnitřní průměr kol.. Tak bych udělal nějaký mezikus a nastavil tu hřídel.

Rozpínací trn v děličce má Morse 3. Do českých DU mám ty trny ve dvou velikostech o dvou průměrech - nejsou do kuželu. Jinak bych to už slzil. Ta UDG má stejný převod 1:40 jako DU... Musím ještě změřit stoupání posuv. šroubu...

Mílap
Příspěvky: 147
Registrován: čtv zář 12, 2013 2:26 pm
Bydliště: Praha-západ

Re: Frezka TOS FA3U

#4119 Nový příspěvek od Mílap »

Pěkný den,
FA3u to má takhle. https://ibb.co/ydVT4BL
Na šroubu je kolo 28z, vložené má 56z a na čepu který je pevně v liře zase 28z, teprve k němu se přidává první výměnné kolo. Lira je nasazená na společném čepu s vloženým kolem a může se tak podle potřeby natáčet. Vložené kolo je na čepu nasazené přes dvě do sebe vložená pouzdra (na obr. kreslená jako jedno). Modul kol 1,75.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#4120 Nový příspěvek od ota »

To stanik84 já jsem takovej šmatlák kruci! Však toho Kugira jsme měli v nástrojárně. Koupili ji jako novou, přivezli ji ve velké dřevěné šlatuly místo té malé FU mašinky. Poslali totiž nějakýho soudruha na výstavu, aby vybral mašinu, která nahradí stařičkou ale funkční mašinku která dělala šroubovice. A on se asi na výstavě propil do střízliva, či co se mu tam stalo a objednal Kugira. Když to dovezli v té bedně, to se ví škatule jako vagon velká! No krucinál co v tom bude? No byl tam Kugir s uplně kompletním příslušenstvím. Postavili ji vedle tý mojí mašinky a tady teď budeš dělat ty šroubovice. Je to nástrojařská mašina. Nabastlil jsem na to děličku a i kolečka. Chci natočit stůl a on šel jen málo. No takže jsem to sundal dolů uklidil do regálu a šel na tu stařičkou mašinku. Kdybych se rozkrájel, nevím jak jsem to tam tenkrát dělal. Kde jsem vzal pohon, a byla k tomu taková velká škatule kol a přislušenství. Byl k tomu i velkej a malej otočnej stůl. Ten velkej jsme nikdy neměli ani vyndanej ze škatule. Ale něco mi jakože říká, že tam cosi bylo nějaké víčko a když se odendalo, bylo tam ozubený kolečko na pohon.
Já mám právě FA 3AU ta tam ten šroub je krátkej a nejde tam dát to kolečko. Mám tam jen víčko na pohon otočnýho stolu. Pod tím víčkem. Ale co byla Korejka, ta to měla pěkně připravené. Měla tam to kolečko nasazený nafurt. Tuším, že tam byla možná taková krytka. Povolilo se kolečko a posunula se krytka a koukalo kolečko. Z boku závity na lyru. Právě jak jsem už někde psal, byla tam FA 4U a ta to měla nejparádnějc. Kolega na ní taky dělal občas šroubovice. To byl ten srandista, taky jsem tu už o něm psal. Jak vždycky zkurvil serii věcí a mistr šel kolem a říkal mu: ,,Sašo zase jsi zkurvil 50 ks kotoučovejch fréz. Udělal jsi tam špatnou šroubovici a jeden zub ti to profrézovalo skr ( zapoměl kam vrazit čep kličky děličky, tak ho vrazil kde mu to vyšlo ) No a tak po obědě dojdi ke mě do kanclu, musíme to nějak pořešit. A Saša když mistr odešel vytahnul z kapsy kapesník a protřepával ho. No a mi s kluikama na co větráš kapesník? A Saša, za chvíli jdu do kanclu a tak to tomu mistrovi nandám, až se mi tam zase rozbrečí, no tak abych mu nabídnul kapesník! :vysmech: Pak přišel od mistra z koberce a zase větral kapesník: Tak Sašo co? No coby bulel jako želva. Zjezdil jsem ho jak malího kluka. A co ty zkurvený frézy? No coby, chtěl že by si mistr stoupnul k mašině a předělal je. No ale nabídnul jsem mu, že je tedy předělám já. :vysmech: Pak jsme jednou takhle nenápadně šli s kolegou za Sašou, když šel na koberec. Mistr ho tam jebal, vyjezdil aby už nechlastal a dával pozor. Saša stál na koberci, žmoulal čepici že by z ní vyždímal duši, i když ji neměla. Pak rychle k ponku. Saša přišel z koberce a zase větral kapesník. No jo mistr viď? Bulel jako želva. No a pak Saša po odpolednách musel serii zkurvenejch věcí předělat po práci. Přeci nenechá mistra se s tím hrabat. :smich: Nojo tenkrát to se užilo srandy každej den. Co vychlastali tihle kluci to byla řeka! Seděl jeden u ponku. Pod ponkem tu brašnu a v ní 20 pivek, 12% jinou nikdo nepil. Sedí a mašina jela. Kouká na hodinky. No je 11 hodin, mám v sobě 9 piv od rána. No v 13 hodin pojedu dom. Tak to si myslím, ještě jednu dvanču schrupnu. :vysmech: Nalil ji do sebe a pak v klidu ve 13 hodin sednul do vartburka a jel dom. :vysmech: Kolikrát mašinu zapoměl vypnout jak spěchal dom.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Frezka TOS FA3U

#4121 Nový příspěvek od stanik84 »

Tak jsem začal dělat takový jeden přípravek na břity - udělal jsem tam 30°. Půjde to ještě na brusku a pak rozřezat na čtyři díly. Zespod budou ještě kameny do stolu a na tu prizmu deska. Chci to používat na víc věci, proto ta deska bude sundavací...

https://stanik84.rajce.idnes.cz/Nastenk ... 212218.jpg

Bruska je teď nemocná, včera jsem se naštval a vyškubal komplet elektriku. Bylo to šílený harakiri... Tak jdu drátovat.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#4122 Nový příspěvek od ota »

Staníku84 neškytal Jsi dneska kolem poledne? :vysmech: Myslel jsem si na Tebe. Byl jsen ma burze a ke konci jsem se stavil u pána co spolu vždycky kecáme a já tam utratím poslední Kačeny. Měl dobrou náladu a nabízel mi uplně novej nepoužitej otočnej stůl na frézku. Velikostí přesně Kugir. Pro mě velkej. Ale na kugira akorát. S kličkou, kotoučkem na dělení pohonem od stolu. Potom už mi ho nabízel i s kárkou na přepravu. Pak i že mi ho s tou kárkou dovleče i k autu a pomůže naložit! Nakonec poslední cena: otočnej stůl, kárka, dovlečení k autu cena 1500 Kč za vše! No říkám si, to by bylo akorát pro Tebe velikost. Totiž pán si ho tam zamluvil i s tou kárkou a nevyzvedl si ho a prodejci se ho nechtělo táhnout zase dom.
Nechal jsem u něj stejně 500 Kč, ale tahnul jsem od něj docela hromádku plátků, tři držáky na ně a pár věcí k tomu.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Frezka TOS FA3U

#4123 Nový příspěvek od stanik84 »

Ani ne :) . Byl jsem v lese pro palivo. Zůstaly mi tam nějaký dubový větve. Tak jsem to vozil domů. Zima se blíží... Pak hned na cirkulárce nařezat. Mám objednaných ještě 20 kubíků, tak budu mít co dělat... Pak jsem se trochu rochňal při frézce.

To je dobrá cena :) . Ale jeden už mám - ten co se nechá postavit i na výšku... z FNGJ a o podobný obludě, jako měl pán vím taky, ale nevím k čemu by mi byl. Dal bych na to 315ku univerzálu a mělo by to dva metráky :) . Sice ten stůl podle manuálu zvládne 500 kg, ale to nemám v plánu na to dávat.

Tak jsi pokoupil, to je dobře. Zase je čím dělat ...

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Frezka TOS FA3U

#4124 Nový příspěvek od stanik84 »

Tak to ještě není hotový. Zatím provizorni. Ale už valim Hardox.

https://stanik84.rajce.idnes.cz/Nastenk ... 224505.jpg

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Frezka TOS FA3U

#4125 Nový příspěvek od stanik84 »

Tak brit "namontovan" . Trochu vyrovnat lisem, dopasovat. Jsou tam fotky, jak to vypadalo před...

https://stanik84.rajce.idnes.cz/Nastenk ... 235017.jpg

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“