Frezka TOS FA3U

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Frezka TOS FA3U

#3361 Nový příspěvek od winch »

Pozdĺžny stôl zaistíš dvoma skrutkami- horné šipky, na priečny a zvislý sú vedla skrutky na štelovanie lišty -(hlava zo zárezom na šrobovák- tou nehýb!) skrutky na imbus (asi 10), a tá slúži na zaistenie- vytláča ten zaisťovací kolík vo vedení lišty.
ObrázekObrázek
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Frezka TOS FA3U

#3362 Nový příspěvek od vitex »

No vidíte jakou mám sklerózu,na Winche jsem zapomněl. :(

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3363 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, Víťo ty lumpe!! :wink: Já v týdnu vstávám hodně brzo! Jenže ke kysně jdu až večer. Vidíš, vidíš, vstáváš brzo a kvuliva tomu zapomínáš! kdybys chrněl do oběda, měl by Jsi pamatováka jak já! :D :jazyk:
Ano u té frézky je ta aretace jak píše Winch. Těmi imbusáky které se dotáhnou. Poté je nezapoměň uvolnit, jinak to zbytečně chodí ztuha. Mě se to občas stává, u podélného posuvu. :smich: Jinak celkově jsem si přitáhnul pravítko na posuvu nahoru a dolů. Když jsem chroustal větší šponky, tam se to nejvíc kvedlalo. Normálně při frézování dáš palec na vedení a konzoli a ono Ti to samo ukáže jak se to kde chvěje a tam to přitáhneš víc. Prostě palcem propojíš ty dvě části co po sobě jezdí a palec Ti ukáže chvění mezi sebou. Při běžném frézování mám lehonce dotaženej podélnej stůl, a jinak ani ne. Jen třeba tuhle jsem vrtal vrtákem a to jsem stahnul skorem všechno, bo ten vrták s tím kvedlá. Tuhle jsem jel kotoučovkou svěrák podélně a upnul jsem všech 11 destiček najednou a jel 10 mm silnou kotoučovkou do hloubky 36 mm a chroupalo si to slušně. Nemít poutahovaný posuvy, asi by se to hodně chvělo a mělo by to tendenci vtahovat pod sebe.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Frezka TOS FA3U

#3364 Nový příspěvek od vitex »

Tak aby ses na mě nezlobil,poradím Ti jednu fintu proti chvění velkých vrtáků.Nebo ji znáš?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3365 Nový příspěvek od ota »

Jo znám tu s tím hadrem.
Ale on se nechvěl vrták, ale vrtěl jsem rovnou nějakou 40 mm a spíš to strkalo stolama, než jsem podotahoval.
Objevil jsem v almaře u bráchy strmák 40/MK 5. Akorát že jen naklepnout. Není se šroubem. Ale musel bych dát jenom vajglíka vrták. Protože by to bylo už moc dlouhý. On si tam na souřadnici vyjede s celím vřeteníkem nahoru a tradá!
Dneska jsem byl oměřovat čepy na výrobu novejch. Ani bych to neměl dávat, protože těhle oprav bude zapotřebí asi celkem dost. Je to vylágrovaná vyvážečka do lesa na dřevo. Nápravnice, ramena, otoč, všechny nové čepy pouzdra tam. Sepisoval jsem na to matroš a věci. Už je ta nejhorší díra nejvíc vyrajblovaná znovu vyvrtaná a vystružená. Ještě jsou k tomu i komplet kleště převložkovat a přečepovat. No čekají mě soustužnické práce na míru.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3366 Nový příspěvek od kenybz »

taky hadra fintu znám ale otázka jestli bych si nato vzpoměl při drnčení vrtáku...
dneska kámoš dělal silóny jak tomu říkáme špulky tak do nich píchal 20mm na šířku a z kusu plechu si udělal takový blatník a směřoval ty vzduchem letící špóny do big bagu mám aj video ale zveřejňovat bez souhlasu nebudu
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Frezka TOS FA3U

#3367 Nový příspěvek od Toreto »

Oto čo tovje za značku vyvažačky? Aký priemer maju tie čapy tej napravy v strede na prvej fotke čo sa to naklápa na nom? Tam to je len kov na kov? Myslel som že sú tam nejaké puzdra. :zapomel:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3368 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, k té vyvážečce. Je to tovární výroba. Nevím značku, máme k renovaci jen určité díly a není šťítek, bude asi na rámuu u pána co to rozebíral. Jen vím, že ji tahá Zetorem 7745 a ten je snad do šroubku rozebranej taky.
Tady na těch kyvných polonápravnicích je čep průměr 60 mm a je tam na každé straně v tom tělese polonápravy nalisované pouzdro. Takové to kompozitové s plastem uvnitř. Jako je třeba na středovém čepu nápravy. Na kleštích jsou taky všude. Poptávali jsme ty pouzdra jiný a tam co jsme to poptávali tak pán povídal, že je to takhle udělaný naprd. Tyhle pouzdra jsou sice na malé otáčení ale ne na takové namáhání jako třeba na těch polonápravách. Že je tam velmi vysoké zatížení a to jim nesvědčí. Však taky byly projetý až na kov. Doporučil nám jiný hlavně z jiného materiálu tak uvidíme co to bude. Hlavně ten majitel nikdy asi nic nenamazal, Vůbec tam nejsou ani znát uvnitř čepů dírky. Jsou uplně zarostlí.
Ty čepy na ten výkyv polonáprav budu dělat na míru. Musejí se prostružit ty zadní uchycení je to vytlučený na 61,3 mm a ty přední uchycení se odřízly a udělají se noví. Tam to bylo třeba 5 mm vytlučený, šiška. Ty kola byly hrozně vyvrácený. Dneska se objednal materiál na čepy a pouzdra, tak až dorazí budu to soustružit a pasovat.

radim.strnad
Příspěvky: 1088
Registrován: úte čer 15, 2010 7:46 pm
Bydliště: Letohrad

Re: Frezka TOS FA3U

#3369 Nový příspěvek od radim.strnad »

Baťa1 píše:já to dělám takto: Obrázek
nebo takto: Obrázek
a nebo uplně podobně: Obrázek
při projíždění vlákna mě zaujal tenhle příspěvek......přečetl jsem si jak to vyrábí tumlík a Ota...
Baťo napiš prosím tě tvůj postup...... :) tvoje hřídele vypadají pěkně.....
Díkas
To se musí kalit co to dá....

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3370 Nový příspěvek od ota »

Dneska malá rychlovka mezi frézováním kostiček. Přijel panáček se zalomenejma šroubkama na montáži flintičky. Tak jsem mu je odvrtával. Naštěstí majitel někde šroubky ztratil a nahradil je tím co doma bylo a hlavně je nezalepil. Což mi pomohlo v opravě. Navrtal jsem dírky vzal závitník a to co v závitu zbylo, vytočil závitníkem ven. 8)
Obrázeček tady.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Frezka TOS FA3U

#3371 Nový příspěvek od winch »

To mal nejakú čudnú montáž, veď tam má rybinu na montáž puškohladu, nechápem načo tam mal tie šrobky. No ale už som tiež videl všeličo, a človek aby niečo ušetril, rozvíja ľudovú tvorivosť :)
Obrázek
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3372 Nový příspěvek od ota »

Ono tam je jen taková malinkatá rybina. A povídal ten pán co to přivezl, ono to je ještě dalšího pána. A že to měl asi špatný šroubky zajišťovací a špatný lepidlo a těma rázama mu ty šroubky střihlo. Však to co tam zbylo šlo vrtat jako máslo. 8)
A to lepidlo jsem tam nechal. Jde sice dobře odlupovat ale abych to nepoškrábal, třeba na to mají nějakej fígl že to otřou čímsi a lepidlo je pryč. Ale jinak to vypadá na origo dírky v tom. V předu jsou červíky jako záslepky taky zalepený. Je na té hlavni napsáno Made in Finland. Je to nějaká cizina. CAL. 9,3 x 62. Nerozumím tomu vůbec, flinta jako flinta. :D

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Frezka TOS FA3U

#3373 Nový příspěvek od winch »

Jasné už chápem, na tej rybine neni vyfrézovaná zaisťovacia drážka (na tej mojej fotke ju vidieť) Keď tam neni, puškohlad "cestuje" :) posúva sa spätným rázom, preto to zaistil šrobkami
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Frezka TOS FA3U

#3374 Nový příspěvek od pawka »

taky mam rybinu 11 na pistolce a 9 na optice,musim to sfreznout a bude mit taky 11. ale kde bez frezky
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3375 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, tak tohle je zase mazec!
Panáček ve stodole provedl generálku. No může být že kvalitně, není vidět v jaké úrovni jsou zaškrabané vodící plochy. Myslím, že jen pomyslně. Barva to schová! :smich: No motor novej proč tedy? Ale fascinuje mě ta Polská hlava na tom nabastlená. No a teď jak na tom frézovat? Ta hlava je dlouhá jako lokomotíva. Tam v předu už nezbývá místo, když vrazíš na stůl svěrák a třeba 125 hlavu tak jak to obsáhnout: Jo poposadit svěrák o drážku vně. Ale to potom svěrákem napasuješ do stojanu frézky. No kurva to je zase jak říkám ,,zgarp hnusnej" :D
https://stroje.bazos.cz/inzerat/6365982 ... SPECHA.php
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“