Frezka TOS FA3U

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20329
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Frezka TOS FA3U

#4411 Nový příspěvek od vitex »

Oto,ty žížalo.Ten soused musí být kost a kůže. :smich:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#4412 Nový příspěvek od ota »

Soused má tak do 70 kg. Hlavně je jak gumovej, lítá furt jak motorka. Maká rukama, sám staví návěsy za kamiony. A je rozcvičenej. Já když se nasoukám pod hona a chci tam něco kuťit, tak mě chytnou min 2 až 3 křeče. Nejhůř je, když do cemra. To se nemůžeš ani vysoukat ven, aby jsem se narovnal a křeč ustala! :D

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8571
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Frezka TOS FA3U

#4413 Nový příspěvek od bourač »

Oto tak pod Hona udělej podestýlku z pilin ne? Musíš jich mít vagóny.
Ta plechová vana pod tatru 8) :D :smich: :vysmech:
Nedavno sem měl jeřábníka s AD20, taky z něj kapalo, když sem mu řek že nás zákazník nakope vytáhl tlustou deku a dal ji pod kapání.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#4414 Nový příspěvek od ota »

Bourači máme ve firmě Craftra maxe dodávku. Momentálně asi 8 měsíců nejezdí, voda v oleji a olej ve vodě. :D To je ta dodávka co umí odvézt 5 tun, umí jet 200 km/h, umí zblajznout 5 l oleje na 150 km a umí topit i v létě a nejde to vypnout. Vlastně musím napsat ,,uměla". Jednou jsem jel do Žďáru do f DEL. Pro výpalky. Přijel jsem tam zajel před fabryku a jdu dovnitř. Prej musíš tak hoďku počkat a bude to hotové všechno. Jasně sjedu si něco koupit a vrátím se. Odjel jsem k obchoďáku a koupil něco k snědku a počuměl na net v mobilu. Pak jel spátky. Přijíždím k té hale a čumím, kurva tady je ale černej flek! A kurva to je asi po mě, když jsem tu parkoval před chvílí! No najel jsem tak, abych neudělal další flek vedle. Naložili mi výpalky a já počkal až všichni zalezou a rychle odjel. U benzinky zakoupil 5l oleje a rovnou tam 3l nalil a jel. Potom jsem sebou už vozil ten tlustej krablatej papír. Tak metr x metr dvě vrstvy a dva špalky. Zastavil jsem, strčil papír pod motor a zatížil špalkama aby papír neuletěl.
Craftr by bejval Ukrajinec opravil. Koukal na to a mašina davaj explataciu. Ale mafiján ho odvelel jinam, tak není mechanik na to. Dodávka tam stojí, bo by to stálo peníze.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#4415 Nový příspěvek od ota »

Pěknej dospělej svěrák 200 mm čelisti za pěknou cenu! Pro mě daleko. Ale kdo to má kousek za 2000 Kč parádní kus!
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1579239 ... -200mm.php

chobotek
Příspěvky: 10547
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Frezka TOS FA3U

#4416 Nový příspěvek od chobotek »

Možná tady odpověď už je, ale vyhledávání nefunguje, google nedokáže omezit prohledávání stránek na jednotlivá témata a procházet 300 stran je nadlidský výkon. Tu čumkarta:
Obrázek
V popředí je zprava jdoucí trubička, které kolo má mazat? Nahoře je též trubička s otvory provrtanými směrem ke kolům převodovky (směr do obrazovky), ovšem olej na ně nedostříkne. Je to řešené spíš tak, že dostříknout má nebo má ta trubička vést nad těmi koly?

Hmm, svěrák tam furt je a o víkendu mám cestu do Ostravy...
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#4417 Nový příspěvek od Janci »

Tá trubička ide do olejoznaku
Zetor 4011

chobotek
Příspěvky: 10547
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Frezka TOS FA3U

#4418 Nový příspěvek od chobotek »

Díky, budu ji muset poléčit, nedá se v tom šroubení utáhnout. A to mazání kol převodovky? Ta horní trubička s provrtanými otvory.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#4419 Nový příspěvek od ota »

Frézka FH 32 za pusinku 20 000 Kč!! Dlouho jsem takhle levnou neviděl. No vlastně asi za tu cenu tuhle mašinu jsem neviděl. Dalo by se říct skoro cena šrotu. Na fotce nevypadá špatně.
https://stroje.bazos.cz/inzerat/158424825/frezka.php

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#4420 Nový příspěvek od ota »

Uplně u mě nejhorší práce mě dneska postihla. A tou je řezání pilkou! Tohle je za mě nejhorší frézařská práce s tou pilkou. Tahle je aspoň 200x5 mm. Horší jsou ty slabší. No vcelku to jde, maticé je nějakej ,,nočník". :D Mám k ní i šroubek. Ten už mám hotovej. Jakýsi Tr 60x9 mm. Přitom taková kravina to je v konečném. Jsou to seřizovací šrouby dorazu. Dva šrouby a tohle jsou dvě kontramatky. Dám potom čumkarťáky do soustruhů. Tady jen ten ,,cinkulár"! :smich:

Obrázek

chobotek
Příspěvky: 10547
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Frezka TOS FA3U

#4421 Nový příspěvek od chobotek »

Proč to řežeš takhle?
A když už se ptám, odpovím si na tu předchozí otázku: přetěsnění celého vedení oleje a jeho doplnění způsobilo ten zázrak, že to ščágá po celé skříni a dokonale maže ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#4422 Nový příspěvek od ota »

No a jak jinak? Aby to dobře drželo ve svěráku. A měl jsem dost pojezdu. Mám svěrák v první drážce od rámu frézky. Často dělám široké desky a když mám svěrák v prostřed neobsáhnu šířku desky. A nebudu kvůli dvoum řezům přehazovat svěrák.
No hotovo!

Obrázek

chobotek
Příspěvky: 10547
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Frezka TOS FA3U

#4423 Nový příspěvek od chobotek »

Z téhle fotky je to jasný. Tu fotku předtím musíš dávat s výkresem :)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#4424 Nový příspěvek od ota »

Bohužel nesmím dávat fotky výkresů. Nejsou v našem vlastnictví jsou to kooperační výkresy a je tam stanoveno že se nesmějí kopírovat, ani zveřejňovat. Je to tam napsané že výkresová dokumentace je pouze pro vnitřní použití, nelze veřejně prezentovat. Mohl by to vidět někdo nepovolaný a měl bych pruser. Naše výkresy jsou asi fuk. Ale tohle je kooperace a je to dost složitá mnohatunová mašinka do Němec. A kooperant se klepe aby jim tu ,,fičuru" někdo nevyfouknul! :vysmech:

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20329
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Frezka TOS FA3U

#4425 Nový příspěvek od vitex »

Sice to sem nepatří,ale nevím kam to dát.Včera jsem dokončil opravu převodovky FNG 63 CNC.Strávil jsem na tom 24 hodin čistého času.Je teda vyšperkovaná dokonale:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“