Frezka TOS FA3U

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Frezka TOS FA3U

#3901 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, tady je redukce jak Mk 4, tak i Mk5. Sice u nich namá ten šroub na upínámí, ale já u mojí frézky nemám ani jeden. Mám delší závit na šroubu nahoře a vyjde mi to i bez té redukce do pouzdra.
https://www.sbazar.cz/hoppot/detail/282 ... 50x-morse5

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Frezka TOS FA3U

#3902 Nový příspěvek od stanik84 »

Díky Oto. Zkusím se nejdřív nějak domluvit s Mufikem.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Frezka TOS FA3U

#3903 Nový příspěvek od stanik84 »

Co chceš oměřit?
pidi píše:To Kenybz: skoda skoda, ze jsem to nevedel drive. Taky mam jednu bph20na a potreboval bych tam omerit nejake dily na vyrobu. Uz je nejde nikde sehnat. Tak az budes nejakou generalkovat, tak bych Te s veeelkym prosikem pozadal, zda by to slo nejak obslehnout nebo aspon nafotit smetrem. Chtel bych tu moji dat nejak dokupy.

pidi
Příspěvky: 728
Registrován: ned črc 03, 2011 9:23 pm
Bydliště: Třinec

Re: Frezka TOS FA3U

#3904 Nový příspěvek od pidi »

jednotlivé díly převodky příčného posuvu

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Frezka TOS FA3U

#3905 Nový příspěvek od stanik84 »

V sobotu se pojedu podivat s kamaradem na NAčko a tak kdyztak pomerim.

Uživatelský avatar
SV18r
Příspěvky: 44
Registrován: ned dub 22, 2018 8:43 pm
Bydliště: Lučenec

Re: Frezka TOS FA3U

#3906 Nový příspěvek od SV18r »

zdravim kedže niesom žiaden profesional a mám doma FA4V potreboval by som ujasniť pár vecí ohladom upínacich trnov mám možnosť kúpiť neaké trne po 15€ kus mám doma len redukcie na morze 3,4,5 a velkú hlavičku na čo sa zamerať aké rozmery sa používajú a aké sú cca ceny aby som nenakupil zbytočne hluposti ktoré ani nepoužijem a nemajú cenu Dakujem

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Frezka TOS FA3U

#3907 Nový příspěvek od stanik84 »

Když jsme se tady bavili o tom kreslení. Tak jsem při hledání narazil na tohle. Na těhle strojích jsem dělal na střední škole. Až mi ukápla slza, když to prodali. Už je to stará nabídka.

http://wiki.sps-pi.cz/index.php/Nabídka ... .8Dov.C3.A

Bylo tam tehdy všechno. Tehdy mi učitel nabízel navíječku na cívky a já ji tehdy neměl jak odvést. Bylo mi 17.

mek123
Příspěvky: 29
Registrován: ned čer 11, 2017 8:26 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Frezka TOS FA3U

#3908 Nový příspěvek od mek123 »

Ahoj, mám jeden dotaz ... existuje trn SK40 s upínacím závitem M12? Všude jsem našel jen M16

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Frezka TOS FA3U

#3909 Nový příspěvek od winch »

Asi nie, aj keď by si nejaký výrobca mohol vyrobiť špeciál, (ako napr Deckel má vonkajší závit), norma predpisuje M16. M12 má ISO 30, a Mk3
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Frezka TOS FA3U

#3910 Nový příspěvek od stanik84 »

Taky se zeptám ohledně trnů. Zkusím to i tady. Je tu spousty lidí od řemesla. Co je tohle za typ upínání?

http://forum.strojirenstvi.cz/viewtopic ... 52&t=27721

Díky Jirka

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3911 Nový příspěvek od kenybz »

ten hrot a u iných trnů je červík s ploškou našroubovaný z druhé strany kde se dává upínací tyč a je to koncová opěrka te frézy aby se ti nestalo že při frézování fréza zejede do upínače skrz kleštinu no a ta matice má pomáhat při unášení té frézy bohužel jen pro speciální frézy se závitem jak máš na obrázku
to co jsem napsal je jen dedukce z toho jak to vypadá a jaké znám upínače s opěrkou
tak mě když tak opravte
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Frezka TOS FA3U

#3912 Nový příspěvek od stanik84 »

Přesně tak to funguje, je to pěkně upnutý. Tou matkou se šteluje to, jak moc se ta převlečná matka pak utáhne - musí to být akorát. Nejde mi nějak o to, jak to funguje, ale jak se tenhle systém upínání jmenuje. Abych podle toho koupil ještě nějaký kleštiny. Měl bych v tom třeba frézy na pera. Škoda nevyužít, když je to doma. Prodávat nic nebudu. Je to z nějaký horizontky.

Mám i prodloužení na klasickou frézovací hlavu. Přišla pěkná vyvrtávací hlava (líbí se mi to swiss made) - VHU mám jen malou na morse a dál nějaký redukce na Morse 4 a 3. Jen potřebuju kulatý nožíky 20 mm a nějaký weldony.

http://stanik84.rajce.idnes.cz/Dilna/#staensoubor5.jpg

Teď dělám ten vozík na tyhle věci, jak jsme si psali. Zejtra jdu zase na stavební řešit "garáž" :smich: Budu přistavovat 70 metrů. Jde to jen ohláškou a územním souhlasem. Na 150 metrů už se snad vejdu.

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Frezka TOS FA3U

#3913 Nový příspěvek od winch »

stanik84 píše:Přesně tak to funguje, je to pěkně upnutý. Tou matkou se šteluje to, jak moc se ta převlečná matka pak utáhne - musí to být akorát. Nejde mi nějak o to, jak to funguje, ale jak se tenhle systém upínání jmenuje. Abych podle toho koupil ještě nějaký kleštiny. Měl bych v tom třeba frézy na pera. Škoda nevyužít, když je to doma. Prodávat nic nebudu. Je to z nějaký horizontky.

Mám i prodloužení na klasickou frézovací hlavu. Přišla pěkná vyvrtávací hlava (líbí se mi to swiss made)
Tie klieštiny som zrovna pred týždňom držal na burze v Nivnici v ruke. Už neviem, aké mali otvor, no som sa tam hrabal v nejakých veciach, a holi tam. Predával ich chlapík z NM n. Váhom na modrej felde- brávam od neho emulziu. Teraz bude určite v Březolupoch, Zbyňek by ti ich tam mohol pozrieť.
Daj foto tej Swiss vyvrt. hlavy.
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Frezka TOS FA3U

#3914 Nový příspěvek od kenybz »

zdar winch tys to napsal přesně obráceně burza v Nivnici bude tuto nedělu.
Na kleštiny sa možu podívat, ale potřebuju rozměry
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2210
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Frezka TOS FA3U

#3915 Nový příspěvek od winch »

No máš pravdu, som to prehodil ;-)
Ešte ku tým upínačom- upneš tam iba nástroje, ktoré majú na konci stopky ten závit, a tých zas tolko neni- aby sa to oplatilo zháňať.
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“