MOJE DILNA

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: MOJE DILNA

#901 Nový příspěvek od JARDY »

No , trochu jste mě vystrašili . Tak jsem šukal na PL stránkách , tam vychází nový hydraulický 3 t .něco kolem 30 tis. Ovšem kvalita ,nevím ,tak nevím.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: MOJE DILNA

#902 Nový příspěvek od duchodce »

Mám taky z bulharské ještěrky asi 30 let. Proti pádový ventil upravený na hodně pomalé klesání . Občas to zdržuje a nadávám. Ale schválně jsem to zkoušel i když se leknu ,tak pohodlně z pod toho odejdu. Zablokovaný hydr rozvaděč proti nechtěné manipulaci a mechanická pojistka vytvořena vedle věže. Silnostěná trubka jezdí po asi 45 kulatině s otvory a v tom 12 šroub. Není to pro profesionální práci ty příčná ramena pod autem někdy překáží pokud musíme demontovat třeba výfuk. Ale je to lepší než se soukat pod auto.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: MOJE DILNA

#903 Nový příspěvek od ota »

Tuhle ten podobnej co popisuješ byl v kovošrotě. Vypadá to jako věž z ještěrky. Ale bylo to tovární výroby. Klasika hydraulicky ovládané. Tuším, že tam byla nějaká západka na tom sloupu. Jakože jedeš nahoru a ono to jede po takové liště se zářezama. Když by se to spustilo dolů, tak se to zasekne do té lišty a nejde to dolů. Musí se to překlapnout a pak to jde spustit normálně dolů. Ve šrotě to leželo, bylo tam asi pět fůr věcí z vyhořelého servisu. I auto celé ohořelé černé. Ale ten zvedák byl asi stranou a nebyl vubec od ohně. Jen byl začouzenej. No a se sousedem jsme na to koukali. A on že to je nahovno, nedá se vyndat ani vejfuk v celku. Tak jsme šli jinam. Ale myslím, že se pak stratil, že to někdo asi vzal. Byl tam i lis, nějaká cirkulárka, hoblovka a dalších hafo věcí. Jo a taky 20l plechovej kanistr, ale ten byl jako koule. Nafouklej to jsem nikdy neviděl. Měl jsem si ho aspoň vyfotit, to stálo za to!

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: MOJE DILNA

#904 Nový příspěvek od Joe66 »

Shreku ta bezpecnostna matica-druha na tom zavitom zdvihaku nepomoze lebo ked sa znici zavit tak jedna strana sa dvihne alebo spusti rychlejsie a auto tym padom leti -pada na jednu stranu bokom . Kamosovi to spadlo a videl som to na vlastne oci :jazyk: Este sme rychlo isli po pneumatiky z vedlajsej dielne ,ze narychlo nahadzeme pod auto + s velkym gola nadstavcom,ze skusime manualne zvrchu na zdvihaku dotocit srub ale auto islo rychlo k zemi ,ze pruser jak brno :vysmech: :jazyk:

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: MOJE DILNA

#905 Nový příspěvek od Chose11 »

Nesmysl, všechny tady ty povídačky o pádu auta jsou jen a pouze o zanedbání údržby, mezi maticemi se měří při pravidelné!!!! kontrole vzdálenost, matice se nesmí sebe dotknout, jinak ihned výměna. Jak je hever v bordelu není se čemu divit.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: MOJE DILNA

#906 Nový příspěvek od Joe66 »

Neviem ako ty ale ja som to padnute auto videl na vlastne oci,ze stavaju sa aj take pripady :jazyk: :smich: A inak uz si videl plnu dielnu aut u mechanika co nestiha a treba sa ku nemu vacsinou objednavat aj 3tyzdne dopredu-taky je trend u nas u vacsiny mechanikov,ze na servis zdvihaku nikto cas nema ked hydraulika funguje,ze ani nevies ,ze ju tam mas tak ani na trapezovy nikto nema cas :smich: Inak ,,trapezova,, tyc cize trapezova dlha sruba bola cista len zavity v prdeli ked pamatam .Jednoducho moj odhad unava materialu+pretazenie kedze zdvihaky tam funguju kazdy den . Ze taka je realita v servisoch :typek:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE DILNA

#907 Nový příspěvek od Ondras83 »

Blbost... kontrola matek je 3vterinova záležitost, v deklu je díra a tam je červená ryska. Ta se kontroluje. Takže ať se nikdo nevymlouva na čas. Nebo ať se pak nediví, že mu to spadlo.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: MOJE DILNA

#908 Nový příspěvek od Chose11 »

automechanikem jsem 24let a ani jedno auto mi nespadlo, ale už jsem v práci šroubovici i matky měnil
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE DILNA

#909 Nový příspěvek od Ondras83 »

Přesně tak. Jednou jsem šrouboval ručně auto z heveru po stržení matek a spadnul mi hydraulický Nussbaum 4sloup, když nezapadla západka a západky na aretaci byly mastné od oleje, naštěstí se hever zkřížil a auto nespadlo.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: MOJE DILNA

#910 Nový příspěvek od Chose11 »

jsou věci, které v dílně ojebeš a pak je průser, rozumnej člověk nevleze jen tak pod hever, může to být naposledy
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: MOJE DILNA

#911 Nový příspěvek od Joe66 »

Ondras83 ty si fakt myslis,ze servisai kukaju do zdvihaku ci je matka Ok ? :D :typek: Ked maju xy aut v dielni a vacsinou nestihaju a telefony im zvonia nonstop tak zabudni na neaku udrzbu zdvihaku :jazyk: :vysmech: Inak ked som vtedy pozeral na tu zavitovu tyc a matku tak neviem ale ten starsi typ zdvihaku co tam bol sa len tak podla oka nedalo vidiet do vnutra sruby ci je ok ,ze nie vzdy sa veci tak vyvrbia ako by mali :jazyk: Kazdopadne kamarat skodu zaplatil a auto dal opravit lakirnikovi na vlastne naklady a ma uz hydraulicke zdvihaky :)

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: MOJE DILNA

#912 Nový příspěvek od Sadra17 »

když nekouká tak je to jeho blbost, navíc zvedáky by měli procházet pravidelnou revizí po určité době 8)
malej traktorista v malým traktoru

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: MOJE DILNA

#913 Nový příspěvek od Joe66 »

Kurva aki ste vsetci mudri teraz,ze nekouka :smich: Aj podla vyhlasky ma kazdy kto ide autom pred KAZDOU jazdou skontrolovat technicky stav auta ! A kto to robi ? A ked niekto podnika a nestiha tak je to podobne ,ze pritrafilo sa viacero okolnosti ,stalo sa a ide sa dalej. :jazyk: :)

tramp
Příspěvky: 33
Registrován: ned dub 05, 2015 9:09 pm
Bydliště: Přerov

Re: MOJE DILNA

#914 Nový příspěvek od tramp »

mam doma polský Carlift 2,5 tuny,koupil jsem ho se strženou matkou za dvanáct litrů a na Allegru jsem sehnal nové originální matky za 4700,- jak říká Ota je to kus materiálu, průměr cca 100mmx180mm délka,mám ho na domácí žvýkání,tak mě asi přežije...

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE DILNA

#915 Nový příspěvek od Ondras83 »

Joe66 píše:Ondras83 ty si fakt myslis,ze servisai kukaju do zdvihaku ci je matka Ok ? :D :typek: Ked maju xy aut v dielni a vacsinou nestihaju a telefony im zvonia nonstop tak zabudni na neaku udrzbu zdvihaku :jazyk: :vysmech: Inak ked som vtedy pozeral na tu zavitovu tyc a matku tak neviem ale ten starsi typ zdvihaku co tam bol sa len tak podla oka nedalo vidiet do vnutra sruby ci je ok ,ze nie vzdy sa veci tak vyvrbia ako by mali :jazyk: Kazdopadne kamarat skodu zaplatil a auto dal opravit lakirnikovi na vlastne naklady a ma uz hydraulicke zdvihaky :)
Mám 4 zvedáky a koukám :jazyk:

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“