MOJE DILNA

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: MOJE DILNA

#766 Nový příspěvek od nabocklish »

Kluci, já potřebuji SKŘÍŇ, ne skříňku nad ponk nebo závěsnou stěnu.
Tzn. kolem 2 metrů výška, 80-90 šířka, 40-60 hloubka. Do budoucna více stejných, ať to má trochu parametry.
Na výběr jsou skříně alá B2B - do toho se dá zařadit třeba ještě Kovoartikl.cz, equisort.cz všechno jsou to podobné výrobky za podobnou cenu. Pak je tady samozřejmě POLAK CZ a KOVOS Teplice, kteří jsou dražší. Poslední varianta kterou jsem našel je tahle lowcost z bazoše https://nabytek.bazos.cz/inzerat/113297 ... n-nova.php Ovšem nosnost police 30kg, to není ani na šanony. Natož do dílny.

Poradíte mi s jakým dílenským nábytkem máte třeba zkušenosti vy? A ještě, teď nevím jak to napsat abych se vás nedotkl nebo nepůsobil nabubřele, ale rady "vezmi osb desku" prosím nééé :smich: :smich: :smich:

Ke Klimbíkovi se snad ani nemá smysl vyjadřovat... Ty jeho videa mají takovej srandovní "emerickej" styl. Ale asi to na někoho zapůsobí

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: MOJE DILNA

#767 Nový příspěvek od Veteranista! »

Jsme zvědavý k čemu dojdeš, taky bych nějaký takový nábytek potřeboval sehnat, ale nic zajímavého jsem taky nenašel :-/
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: MOJE DILNA

#768 Nový příspěvek od vitex »

Ty potřebuješ vlastně pořádnej regál a ne skříň.Tak ten ti i zatížený různým těžkým materiálem můžu vyfotit.Je vyroben z jäklu. Pokud budeš potřebovat dveře,což je zbytečné-vyrobíš si je.(Stačí plachta aby se tam neprášilo).Vlastně je to celý doma vyrobený.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE DILNA

#769 Nový příspěvek od kenybz »

tady máš skříně a police jsou na 50kg
https://www.b2bpartner.cz/kovova-skrin- ... lice-seda/
je to jen o tom kolik chceš utratit jinak na skladování těžkých zgarbů jsou spíš dílenské regály
u nás je jedna firma a mají tam konfigurátor a je to docela levné za ty prachy bys to stejně neudělal
tak si zkus naklikat dle libosti nosnost rozměry počet polic atd a hned ti vyskočí cenovka
http://www.regaly-kredit.cz/policove-regaly/
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Sadra17
Příspěvky: 6113
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: MOJE DILNA

#770 Nový příspěvek od Sadra17 »

taky bych t viděl na regálovou konstrukci a tu případně obalit plechem :-/ pokud chceš skladovat hodně těžký věci v policích jiná volba nebude
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: MOJE DILNA

#771 Nový příspěvek od Britt »

nabocklish píše:Kluci, já potřebuji SKŘÍŇ, ne skříňku nad ponk nebo závěsnou stěnu.
Tzn. kolem 2 metrů výška, 80-90 šířka, 40-60 hloubka. Do budoucna více stejných, ať to má trochu parametry.
Na výběr jsou skříně alá B2B - do toho se dá zařadit třeba ještě Kovoartikl.cz, equisort.cz všechno jsou to podobné výrobky za podobnou cenu. Pak je tady samozřejmě POLAK CZ a KOVOS Teplice, kteří jsou dražší. Poslední varianta kterou jsem našel je tahle lowcost z bazoše https://nabytek.bazos.cz/inzerat/113297 ... n-nova.php Ovšem nosnost police 30kg, to není ani na šanony. Natož do dílny.

Poradíte mi s jakým dílenským nábytkem máte třeba zkušenosti vy? A ještě, teď nevím jak to napsat abych se vás nedotkl nebo nepůsobil nabubřele, ale rady "vezmi osb desku" prosím nééé :smich: :smich: :smich:

Ke Klimbíkovi se snad ani nemá smysl vyjadřovat... Ty jeho videa mají takovej srandovní "emerickej" styl. Ale asi to na někoho zapůsobí
Já bych chtěl vidět, jak v těch dvou metrech saháš 60 čísel do hloubky. Já nejsem žádnej prcek, ale tohle by už na mě bylo moc.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE DILNA

#772 Nový příspěvek od kenybz »

druhá věc časem zapomeneš co je vzadu v polici a vidět to nebude jak to bude zaskládané
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: MOJE DILNA

#773 Nový příspěvek od Veteranista! »

To máte jne náředí co používáte pořád? Nebo třeba tesnění a pod?
Šupnout jsi něco pod nohy není problém, když to taháš jednou za půl roku.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: MOJE DILNA

#774 Nový příspěvek od Britt »

Těsnění a podobné mám právě na těch skříních, ale ty měří jen 180cm, takže tam i vidím. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: MOJE DILNA

#775 Nový příspěvek od Veteranista! »

Jsi udělej židličko-schody a páš hned o dvě police víc


https://www.youtube.com/watch?v=GyJRd7Xu_Qw
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: MOJE DILNA

#776 Nový příspěvek od vitex »

Britt píše: Já bych chtěl vidět, jak v těch dvou metrech saháš 60 čísel do hloubky. Já nejsem žádnej prcek, ale tohle by už na mě bylo moc.
Já jsem prcek ale mám schůdky,tužku i papír.Než vylezu na schůdky,na papíru najdu kde co mám a po odebrání škrtnu ze seznamu.Složitý jak železniční uzel jednokolejky.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: MOJE DILNA

#777 Nový příspěvek od Britt »

Se divím, že to nemáš digitálně podchycené. Koukneš na monitor, sáhneš a ono nic. :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: MOJE DILNA

#778 Nový příspěvek od vitex »

Copak to jde v dílně digitálně (bez ručiček)?

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: MOJE DILNA

#779 Nový příspěvek od Veteranista! »

To by bylo, takový automatický skladový systém pro kutily.
Zadáš co chceš a robot ti dovalí ze skladu třeba nápravu V3S na dílnu :vysmech: na tom by měl Ota se sousedem zapracovat :D
Ale zase by odpadla ta radost, když člověk i několikrát objeví doma jednou koupenou cěc :vysmech:
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: MOJE DILNA

#780 Nový příspěvek od ota »

Kluci mám v dílně mrtě regálů. Vlastn,í dalo by se říct ,,profi" výroba. Police v regálech povětšinou z 2 mm plechu zavřenýho dokola do ,,C" profilů. No tam co mám pakny do univerzálek se ta police celkem prohýbá. Dal jsem do lemů jeklákoví výztuhy a nebylo to vůbec poznat.
Pak mám ,,tankoidní" regál na příslušenství k mašinám. Soused jednou potkal v kovošrotě vyházený příčníky z těch montovanejch regálů. Volal, kolik kusů chci. No to je snad jasný vše co tam mají. :vysmech: Takže mám ještě na půdě forotu. Je to I profil asi 4m dlouhej a na konci ty zámky. Nařezal jsem si nohy a na frézce vyfrézoval díry pro ty zámky. Sestavil dal výztuhy a navrch desku. Naložil zgarbáky a to je tutovka. Nějaká tunka na tom je a drží. Ani se nehne.
Ty kupované ,,náhražky" jsem zavrhnul hned. To samí uplně se mi ježí chlupy, když bych měl na stěně nějakou desku a tam čumbrky a na nich třeba klíče, no vercyjk. Zajedno by mě to vůbec nebavilo to tam během dne 10x dávat naspátek a pokaždý to otírat třeba od šmíru, když cosi morduju. U frézky mám na kolečkách malou almárku a u soustruhu a revolveru mám regálek s nejnutnějším vercajkem. Klíče, kličky, a tak. Nahoře mám košík na příbory. Ten co bývá v šuplatech kuchyňský linky na příbory. To mi vždycky dovleče soused, když to někde potká. V tom košíku třeba plastovím mám všechny ty používané věci. Dobré je to třeba na vrtáky, když vrtám víc kusů, mám v přihrádkách tak jak příbory, navrtávák v hlavičce, malej vrták, velkej vrták. Jen beru a dávám naspátek, pěkně to je roztříděné. Když by se mi to zkurvilo, soused dodá další. :vysmech:
Ve firmě nám koupili kdysi tuhle plechovou almaru co má police na 35 kg. V bokách byly vymáčklí takoví jazejčky a do nich se nasadila police. No jak to bývá, dávalo se dovnitř pořát až jednou jeb ta vrchní police propadla a sebrala sebou všechny směrem dolů. Almara nešla otevřít, najebalo se to na to táhýlko otvírání dvěří. No museli jsme almaru dát nazáda, aby všechno uvnitř spadlo od táhýlek a pak jsme ji otevřeli. A vyndali ty zjebaný poličky a dali si tam trubku a pověsili kabáty na zimu. To almara snesla.
Ve staré dílně mám 60 cm hlubokej regál. Chodím do něj sem tam. No a jak se tu píše, navrchu u zdi, kdo ví co tam vůbec je! Už jsem tam vzadu nebyl pěkně pár roků. A to mám v dílně ten kolečkovej škopek, stoupnu na něj a dostanu i nahoru. Ale netřebovalo zatím tam hledat. No občas zahrabu vzadějc a to jsou pak poklady! Ani nevím, že je tam mám! :vysmech:
Ty ostatní regály mám jen 33 cm hluboký. No to bylo z odstřižků co se vyhazovaly do kontejneru. A to je hloubka uplně akorát. 8)
No trochu obrázků, vím asi bych zasloužil, :pohlavek: ale vyznám se v tom! 8) :red:
ObrázekObrázekObrázek

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“