MOJE DILNA

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: MOJE DILNA

#886 Nový příspěvek od JARDY »

Nevím jestli se už řešilo dvousloupový zvedák na auta ...S klukem uvažujeme , že by jsme něco koupili nebo vyrobili na takové to domácí ...Díra nebo rampa není to ořechové. Starší není k sehnání a nové 40tis. spíš víc. Ví někdo něco?
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20347
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: MOJE DILNA

#887 Nový příspěvek od vitex »

stanik84 píše:Nemá někdo tip na nějaký systém s deskou vzadu (plech s dírama) a háčky? Šuplíky v žádným případě. Chci vědět, kolik toho mám... Je to na o-kroužky a manžety...
Tip nemám,ale uskladnění těsnících prvků by mělo být za nepřístupu vzduchu.Jinak je můžeš za chvíli vyhodit.Používám na to plastové pytlíky,do kterých kápnu trochu glycerinu.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE DILNA

#888 Nový příspěvek od kenybz »

přesně tak vzduch je sviňa bo obsahuje ozón a ten narušuje těsnící prvky na hydrauliku, které jsou vyrobené z NBR
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE DILNA

#889 Nový příspěvek od kenybz »

když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10028
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE DILNA

#890 Nový příspěvek od Ondras83 »

JARDY píše:Nevím jestli se už řešilo dvousloupový zvedák na auta ...S klukem uvažujeme , že by jsme něco koupili nebo vyrobili na takové to domácí ...Díra nebo rampa není to ořechové. Starší není k sehnání a nové 40tis. spíš víc. Ví někdo něco?
https://auto.bazos.cz/inzerat/127045132 ... -hever.php

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20858
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: MOJE DILNA

#891 Nový příspěvek od ota »

Kluci až si budete vybírat ten zvedák, okoukněte si ty matice co chodí po těch trapézovejch šroubech. Už jsem tu měl asi tři panáčky s prosíkem o výrobu těch matic. Nedělal jsem ani jednu. Je to mosaznej baznek a trapézák hrubej. Nemám na to nic a kdybych to dělal bylo by to drahý. Jen ten špalek mosazný kulatiny! Naposledy tu byl chlápek ze vsi, koupil ho za 10 000 Kč uplně parádní kousek. Taky z inzerce a taky tam byla nějaká pohádka. Myslím, že prodejce musel jakože narychlo vyklidit dílnu a neměl ho kam dát. Lidi se o to přetahovali a ten pán nakonec kupodivu vyhrál a přivezl to. Postavil to v dílně a zjistil když to uvedl do chodu, že něco není v pořádku. Rozebral tedy ten sloup a vynadl trapéz s maticí. No a matice byla v prdely. Tak s tím přišel. Špalek snad přez 200mm dlouhej. Ona se ta matice nechá koupit. Ale je to raketa. No myslím, že ji asi kupoval, nebo mu to někde stojí tak.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: MOJE DILNA

#892 Nový příspěvek od JARDY »

Kluci díky, něco takového jsem si myslel že bych stvořil sám. Kdybych sehnal matroš na ty sloupy ,zbytek bych tu asi měl.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20858
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: MOJE DILNA

#893 Nový příspěvek od ota »

Havířov, tam bude někde ta firma co jezdíme pro matroš! Ale nevím, jestli mají i jekláky. Musel bych se optat. Jezdíme tam pro spešl matroš kulatinu plnou. Ale ta cena je žůžová, jinde to tak levně nemají. A myslím si, že to tam i řežou na míru. Teď na to koukám, Frýdlant nad Ostravicí od Havířova co by kamenem dohodil!

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7902
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: MOJE DILNA

#894 Nový příspěvek od Chose11 »

přesně jak píše Ota jsem dopadl já, kamarád mi ho nechal za pár kaček, další mi jako protislužbu slíbil fuškou ty matice, nic nedopadlo. Na mém je pilovitý závit, ten jsem ještě nesehnal.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1881
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: MOJE DILNA

#895 Nový příspěvek od stanik84 »

No vidíš, a já je jednomu kámošovi krouhal :)

Drtikol: před nebo po Vánocích bych se zase zastavil, děkuji...

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: MOJE DILNA

#896 Nový příspěvek od JARDY »

Jo v Havířově je takový prodej Hesco, S.r.o. jestli myslíš tohle, kluk tam občas něco bere ,taky nenadává. .
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: MOJE DILNA

#897 Nový příspěvek od Joe66 »

Tak ako pise Oto na tie zdvihaky s trapezovymi srubami treba kaslat. Po case sa zavit znici a utrhne. Kamosovi tak spadlo auto z dvihaka :jazyk:

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: MOJE DILNA

#898 Nový příspěvek od Shrek »

Pod matici kera zveda, je jeste jedna bezpecnostni, ta dovoli jen pohyb dolu. Auto by spadnout nemelo, i kdyz nevylucuji ze se to nestalo. Pokud je vse tak jak ma bejt, je to nepravdepodobne. Matice jde nahradit "umelou hmotou" Zedex, funguje to u kamarada uz asi 2 roky. Neni potreba bronzu. Problem starych zvedaku, je vyjeta nejen matice, ale i sroub. Novy sroub je nesmysl, trapezova tyc v metrazi vyjde asi na 5tis/ks+prace soustruznika, na koncich je potreba udelat osazeni.
Pokud nekde chce zvedak a nedostane ho zadarmo, tak doporucuji noveho cinana hydraulickeho. V garazovem provozu vydrzi desitky let. Opravy starych luder jsou v cene noveho cinana :-)
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10028
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE DILNA

#899 Nový příspěvek od Ondras83 »

mame z Ponti Kunčí sroubak, stal 40, nove matice i srouby, hevery tahaji z polska, vsechny dily skladem...nechci delat reklamu, ale koupili jsme tenhle, ty matice kdyz se mazou a ten majitel neni uplnej debil tak se delaji 1-2x za zivot, ja mam v praci na ucnaku 2 hevery ravaglioli, rok nekdy 96-97 a matice na jednom se delali pred 2 rokama a na druhym letos...a to to neco nazveda nahoru dolu...

Fizz
Příspěvky: 7960
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: MOJE DILNA

#900 Nový příspěvek od Fizz »

Jó, takovej mám na dílně.

Má to snad 6bezpecnostnich spínačů, včetně hlídání řetězu. Pokud z toho někomu spadlo auto tak tym zrrba nedal ty spodní matky protože mel rozjebane ty hlavní a nejezdilo to nahoru. Malo kdo taky ty trapézy čistí, ma na tom nalepeny bordel z flexy a vsecko z dílny ty matky se pak jebou ve zrychleném módu. Mám ho asi 10 let kupovsl jaem ho za 16t, komplet, funkcí z nějaký učňovský dílny, polská dvaapultuna. Na domácí prcání nakotvit do zdi věž z vzv zabere to min místa na instalaci i provoz, jen doplnit hydr zámek nebo mechanickou pojistku proti pádu.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“