MOJE DILNA

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
palpav
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 22, 2018 10:16 am
Bydliště: Vsetín

Re: MOJE DILNA

#916 Nový příspěvek od palpav »

Shrek píše:Pod matici kera zveda, je jeste jedna bezpecnostni, ta dovoli jen pohyb dolu. Auto by spadnout nemelo, i kdyz nevylucuji ze se to nestalo. Pokud je vse tak jak ma bejt, je to nepravdepodobne. Matice jde nahradit "umelou hmotou" Zedex, funguje to u kamarada uz asi 2 roky. Neni potreba bronzu. Problem starych zvedaku, je vyjeta nejen matice, ale i sroub. Novy sroub je nesmysl, trapezova tyc v metrazi vyjde asi na 5tis/ks+prace soustruznika, na koncich je potreba udelat osazeni.
Pokud nekde chce zvedak a nedostane ho zadarmo, tak doporucuji noveho cinana hydraulickeho. V garazovem provozu vydrzi desitky let. Opravy starych luder jsou v cene noveho cinana :-)
Ano přesně tak ...

Matice jde nahradit "umelou hmotou" Zedex... a né jen na tuto aplikaci , futra / čepy do bagrů , čtyřkolek , kluzáky atd.

Často dělám TR matice do zvedáků ze Zedexu

Zedex je bezudržbový , samomazný

Zedex je termoplastický materiál se špičkovými kluznými vlastnostmi a širokým záběrem použití, jehož výhody
vyniknou při provozu “za sucha” - bez mazání !!!
Má nízkou míru opotřebení, vysokou zatížitelnost, dokáže dobře
tlumit vibrace a do značné míry tolerovat geometrické nepřesnosti kluzné proti-plochy.

Dělám výzkum a vývoj / Tribologické testy Zedexu a jiných termoplast. hmot.
,, čím jsme vyjimeční ???
My nemažem , ale přesto jedem ´´

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE DILNA

#917 Nový příspěvek od Ondras83 »

nedelal jsi mi pouzdra na bagr z nejakych zbytku?

palpav
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 22, 2018 10:16 am
Bydliště: Vsetín

Re: MOJE DILNA

#918 Nový příspěvek od palpav »

Asi ano ,

dělal jsem více lidem

je vše OK ???
,, čím jsme vyjimeční ???
My nemažem , ale přesto jedem ´´

palpav
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 22, 2018 10:16 am
Bydliště: Vsetín

Re: MOJE DILNA

#919 Nový příspěvek od palpav »

Ano, dělal ... už to vidím ve správách

Vše OK ??
,, čím jsme vyjimeční ???
My nemažem , ale přesto jedem ´´

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE DILNA

#920 Nový příspěvek od Ondras83 »

mam to na otoci, cep 35mm a je tam vule, ale jestli je vymlaceny pouzdro nebo mekky cep (pripadne druhe pouzdro, ktere je zelezne) nevim, nechce se mi to rozdelavat, je to horzna prace a na funkci podkopu to nema vliv

ale mam jich vice a mam jich vice schvalne, protoze jsem to chtel pouzit na vykyv napravy na traktoru :)

palpav
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 22, 2018 10:16 am
Bydliště: Vsetín

Re: MOJE DILNA

#921 Nový příspěvek od palpav »

Ondras83 píše:mam to na otoci, cep 35mm a je tam vule, ale jestli je vymlaceny pouzdro nebo mekky cep (pripadne druhe pouzdro, ktere je zelezne) nevim, nechce se mi to rozdelavat, je to horzna prace a na funkci podkopu to nema vliv

ale mam jich vice a mam jich vice schvalne, protoze jsem to chtel pouzit na vykyv napravy na traktoru :)

Zelené futro ?? to bych tam nedával je to PE1000 , měkota
,, čím jsme vyjimeční ???
My nemažem , ale přesto jedem ´´

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: MOJE DILNA

#922 Nový příspěvek od ota »

Tak jsem včera konečně dal dohromady vodníka vysavač, co jsem kdysi dostal od souseda. Tekl na O kroužkách. Konečně jsem si na to vzpoměl, kroužky vyndal a koupil nové. Včera jsem to poskládal. Nalil vlažnou vodu, do nádržky saponát. Nastavil na 3 z 5 možností. Nikde nic neteklo, paráda. Pusťím vysavač, pomáčknu tlačítko nástřiku saponátu, vše funguje jak má. Ale podlahu v dílně to nečisťí. Kurva drát, muselo by to mít asi nějaký štěťinkový rotační váleček, co by jel po podlaze a rošmudlal tu nečistotu. Ale ten nástavec nemám. Nic vylil jsem vodu, přípravek z nádrže do kýble, vzal hadr, zakleknul a dílnu vytřel růčo. No jako sklo! Podlážka jak zamlada. Přecijen vánoční ůklid. Sice budu makat i mezi svátkama, ale už to bylo zašlapaný a hlavně od psa hlína z pacek.
Tak musím vyhrabat ty nástavce co mi soused k vysavači kdysi dal, jestli tam nebude nějakej forychtuňk na to. Ale kam já ty nástavce dal? :(

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE DILNA

#923 Nový příspěvek od kenybz »

oto já bych nasstříkal ten prostředek třeba vysavačem s vypnutím sáním, pak bych to pojezdil nějakým šůrovákem a na závěr vysál rychlejší to nebude ale pohodlnější určitě
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Shaolin
Příspěvky: 94
Registrován: úte kvě 08, 2018 8:21 pm
Bydliště: Poprad

Re: MOJE DILNA

#924 Nový příspěvek od Shaolin »

Chlapi, na dlažbovú, lino či nafarbenú podlahu v dielni doporučujem parný mop. Treba to kúpiť žene pod stromček a občas si to požičať do dielne. Akurát do dielne používať stále len svoju handrovú násadu.
Mne žena vždy vravela že náradie do dielne je darček pre mňa a nie na prácu, tak som jej kúpil na narodky parný mop. Nejako sa jej to nezdalo... :)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: MOJE DILNA

#925 Nový příspěvek od ota »

No Kenybz, já myslel že to bude třeba jako s lopatou na dlouhé násadě! Nebudu se muset ohýbat. Vysavač je na koberce. A nebo dom na podlahu. Alke v dílně je vix na podlaze. Mám i klasickej hadrovej mop, s tím vytírám za mašinama, kde je jen prach. Ty hlavní tahy jsou tuhý na to. No postříkám si vždycky kus tím koncetrátem z lidlu a hadr a jedu. Tuhle jsem zrovna říkal, že už mi koncentrát nějak ubejvů. Až pojedu musím koupit další. Hodně muziky za málo peněz. No dneska je to už zase zašlapaný. Prší a pes je se mnou v dílně. Takže to je 100x sem a tam.
Vysavač maká jak má, tak ho zase uklidím a v létě s ním pojezdím koberce doma. Ale musím pohledat ty nástavce. Někde jsou v kýblu. Ani nevím co tam k tomu je. Nasazenej mám jen ten jeden.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: MOJE DILNA

#926 Nový příspěvek od Britt »

Já uklízím nejprve magnetickým koštětem, protože mám špony naprosto všude. U pily, vrtačky, frézky a o soustruhu nemluvě, tam mi lítají po celé dílně. Pak vezmu vychcavač a jedu nejprve tam, kam se bežně neleze a nakonec prostor, kde se šmajdá. Mám jen obyč betonovou podlahu a místy se už začíná drolit, takže vytírání nepřipadá v úvahu.
Doktořice dostane pod stromeček robotický vysavač a to by byl pomocník do dílny, jenže to by mě asi okamžirě zabila. :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Fizz
Příspěvky: 7933
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: MOJE DILNA

#927 Nový příspěvek od Fizz »

Kup ji tohle:

https://www.makita-eshop.cz/aku-vysavac ... 7YQAvD_BwE

Jednou byl v inzerci za par tisíc a utekl. Zajimalo by me jak by si poradil s průběžným uklidem dílny.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: MOJE DILNA

#928 Nový příspěvek od Britt »

Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Fizz
Příspěvky: 7933
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: MOJE DILNA

#929 Nový příspěvek od Fizz »

Ten bude mít v dílně problém :D
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: MOJE DILNA

#930 Nový příspěvek od duchodce »

Britte ty máš dobrmana , pokud s i to pamatuji. Pokud je to "pes domácí" tak jsem zvědav kdo vyhraje . Jestli uklízecí automat nebo pes. Vím že jeden foxterier se s tím elektrickým zvířetem nesnesl a buď se uklízelo nebo foxl se mohl vzteknout a tu potvoru znepojízdnil. Vě druhém případě to myslím byl dobrman, tak ten ho tahal po místnosti a orval mu ty kartáče . Doufám že ty budeš mít více štěstí a Kulekoš bude ovladatelnější...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“