MOJE DILNA

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: MOJE DILNA

#706 Nový příspěvek od JardaCNC »

A proto jsem v prujezdu na strop pouzil (sice starsi) , ale vetsi 200 a 220 traverzy a prez cele (na 2x) jsem ze spodu privaril 100 icko. Mam na nem 600 kg el. vratek. Byl tam i 1.6t hupcuk a zdvihal cca. 1 tunu a strop drzel.

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE DILNA

#707 Nový příspěvek od mape »

Tak došlo u mě ve změně kolegy a s ním přírůstek do dílny v podobě mobilního heveru na auta....
Je to naprostá paráda.... Nepřekáží žádné sloupy. Zvedá vysoko že můžu pod autem chodit a hlavně je mobilní takže ho po rovné podlaze v dílně nám kamkoli a když ho nebudu potřebovat tak ho vytlacim z dílny ven . Vůbec jsem si nemyslel že bych někdy takové zařízení měl k dispozici.
Obrázek

Obrázek
Navíc je jen na elektriku má zajištění proti klesání ....
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2438
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: MOJE DILNA

#708 Nový příspěvek od StaPo3011 »

Tak to je tedy těžká frajeřina 8)
Kolik asi taková sranda může stát?

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: MOJE DILNA

#709 Nový příspěvek od Joe66 »

No neviem ci tazka frajerina? :shock: :jazyk: Svoje 3tonove terenaky by som na to nedal . Staci ked na patrole alebo landcruiseri sa povoluju neake zapecene sruby a treba to nahriat a potom po tom mlatit kladivom a clovek vidi a citi ako sa pevne zdvihaky pri tom az pohupuju,ze radsej to este clovek pre istotu podstojkuje aby mu tazke auto nespadlo na hlavu a toto pohyblive cudo dobre tak pre lahke bruchoplazy podla mna :)

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE DILNA

#710 Nový příspěvek od mape »

Joe66...... Jenže já nemám žádné těžké teréňáky.
nejtěžší auto které potřebuji zvedat je wv t5 Multivan a ten má kolem 2,5 tuny
Avii s tím taky zvedat nebudu :) :)
Ale třeba svařence jako kontejnery a podobně s tím sundám z přípravku na zem levou zadní nebo naopak.
Jedinou nevýhodou kterou to vidím je to že musí dávat člověk pozor kam šlape když je pod autem.
Navíc já razím teorii lepší jakýkoliv zvedák než žádný.
A to že se to dá přemístit kamkoliv po dílně je velký bonus.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: MOJE DILNA

#711 Nový příspěvek od nabocklish »

před časem jsme tady řešili regál či pořadač na tabule plechu. Zrealizoval to nakonec někdo z vás?
https://photos.app.goo.gl/jh7WpNxMieA1QMTt7

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20332
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: MOJE DILNA

#712 Nový příspěvek od vitex »

Jo,před sto roky jsem podobný vyráběl ale do firmy.Akorát dolů jsem ohnul z plechu koryto,protože jsem tam plechy tahal ručně.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE DILNA

#713 Nový příspěvek od Ondras83 »

chlapi, kteri jste v dilne porad, poradte...
IDEALNI OKNA DO DILNY - SVETLO V DILNE

stradam plany na svoji dilnu, nektere detaily uz jsem poresil, nasel jsem i misto na pozemku, aby se mi tam vesla s rozmery, ktere budou k necemu, ale resim okna

dilna bude 6x8m vnitrni, soustruh, vrtacka, svareni, ponk, klasika...porad jsem mel v planu udelat okna do horni tretiny zdi, abych pod nimi mohl mit vybaveni a skladovaci prostory na nejaky policky, skrine, zakl. hutni material atd, abych to nemusel mit venku nebo ruzne po stodolach (ktery stejne nemam) jako to je u taty nebo u dedy.

chtel jsem obdelnikova okna nalezato, napr 150x90, ale uvedomil jsem si, ze budu mit dole u podlahy, kde se bude odehravat kuteni, tmu. Jaky mate zkusenosti?

vyska stropu cca 3m, nad pulkou strop, nad pulkou pujde strop po vazbe kvuli mistu pro zvedak na auta - ovsem auta se tady primarne delat nebudou, to mame u otce.

andre.marek
Příspěvky: 659
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: MOJE DILNA

#714 Nový příspěvek od andre.marek »

Já bych okna v dílně moc neřešil... Nějaké menší, nízké, pod strop. Stejně na většinu prací potřebuješ svítit. Raději využít prostor místo oken - regály, police apod..

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: MOJE DILNA

#715 Nový příspěvek od Veteranista! »

Ono stejně reálně, pokud je hnusně, tak stejně budeš svítit, pokud bude hezky, tak jsi otevřeš vrata, za mě dávat klasické okna jak na domě je nesmysl, tak jak to máš ty, je podle mě ideální.
Ještě teda nepíšeš výšku dilny,já mám třeba okna ve dvou metrech cca, ale celková výška(průjezd vraty) je 3.5m(což je tak na knap někdy pro zvedání auta)
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE DILNA

#716 Nový příspěvek od Ondras83 »

no to jeste musim poresit, bude to na zahrade, v podstate na dvorku, tak tam nechci stavet nejakou obrovskou haciendu, jako mame u taty (4,5m strop) proste zvenku klasickou dvougaraz, nekde jsem i stahnul fotky, co se mi na foru libili

tyto fotky jsou uzivatele zde z fora

nejak tak by to melo cca vypadat z venku (malicko vyssi)

Obrázek Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20837
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: MOJE DILNA

#717 Nový příspěvek od ota »

Ondro teď budu mluvit z mojí vlastní zkušenosti. Stavěl jsem přístavbu dílny asi před pár rokama. Však jsem to tu psal.
Takže ten rpozměr co píšeš Ti rovnou řeknu, že je malej. To je dlaň a ne dílna. Chce to větší prostor. Když tam budeš mít soustruh, frézku vrtačku je třeba i bruska. Pak svářecí pracoviště a pracoviště na auto. Budeš muset to auto vystrkovat kvůli sváření ven. Protože ty stroje zaberou polovinu z prostoru. I když nebudou nějaký obludy velký. Pak svářet u auta je nesmysl.
Okna, mám plastoví okna. Koupil jsem je tady z fora velmi výhodně, dalo by se říct za pár Korun. Skoro nové. Přesně sedí do porfixu bez uprav. Tedy nebylo třeba díry nijak nastavovat podkládat. Nad nima je v kuse překlad. Po celé stěně to kvůli jeřábu. Ten obsáhne celou dílnu křížově. Už jsem se ho naučil hodně používat. Se stářím to samo přijde, každej verk těžkej dostat na mašinu, vezmu jeřábek a je to hned bez námahy.Tedy oken mám v dílně po celé stěně. No samo, nemůžu tam mít regály, ale mám u nch mašiny. Ve dne není třeba vůbec svítit. To až se sešeří, nebo když je zataženo. Dneska zrovna od rána nesvítím nikde. Na frézku revolver to krásně stačí. V oknech žaluzie, to kvůli nízkému sluníčku, svítí do očí. Mám jen lehce naklopeno žaluzie a pohoda. Světlo když jsem to dostavěl mě tahlo do té nové dílny nejvíc. Ze staré tmavé dílny bez oken to se nedá rovnat. Světla mám nad soustruhem GU 10 ledky studená bílá 9 ks a na stropě 30W slim ledkovej panel. Nic jiného netřeba. A to i v noci. To valí světlo ndhera. Ty zářivky co mám zapuštěný ve stropě ani nerosvěcím. Ty ledky stačeji a spotřeba je zanedbatelná a svítivost užasná.
Večer až bude čas houpnu nějakou fotku. Abych jen nepsal písmenka. Nebo až pojedeš kolem tak se stav. To uvidíš ve staré a v nové dílně, To se nedá rovnat s tím ,,přírodním" světlem. To mě uplně táhne do té druhé s oknama. 8)

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: MOJE DILNA

#718 Nový příspěvek od Veteranista! »

Jenže Oto, ty to máš jako zaměstnání, ale co mi kutilové domácí? V létě je spousta práce venku a do dilny se dostaneš stejně za tmy nebo v zimě, za mě je třeba důležité i vyřešit spíš dobře topení než okna.

Mám na tebe Oto otázečku, uvažuji o přístavbě obrobny, tj. soustruh 1ks(něco stylem SV18R, S28), frézku (něco jako FA3U), možná nějakou malou brusku na plocho a asi pásovku, nějakou vrtačku.
Jeden vnitřní rozměr by byl 4m (napojení na stávající objekt).
Jako praktik, jakou délku takové dílny by jsi mi radil?
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE DILNA

#719 Nový příspěvek od Ondras83 »

no ja tam vetsi nedam. i tak to melo byt 5x7, uz jsem dal vnitrni 6x8

bude tam vybaveni co mame ted u dedy a ten ma 5x7, nepocita teda s tim tam vubec dostat auto, coz ja jo, ale ne na parkovani, ale opravy, proto pisu, ze se tam primarne auta delat nebudou.

jinak jsem uz nejakou dilnicku taky videl, myslim, ze by tahle mohla vyhovovat, spis se bojim o ty okna, bracha je puvodem stavar a rikal, cim niz je okno, tim vic pusti svetla do baraku...coz je pravd,a ovsem dilna je i o vyuzitelnosti, proto jsem myslel dat ty okna na lezato jen na ventilacku a pod nima mit prostor na veci

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: MOJE DILNA

#720 Nový příspěvek od Veteranista! »

Já být tebou se na ventilačku vykašlu a raději využuju na max otvor, tj. co nejmenší rám.
Vyluftuješ vratama.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“