MOJE DILNA

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: MOJE DILNA

#931 Nový příspěvek od Britt »

Kulekouš se naštěstí vysavače bojí a jde mu z cesty, ale jsem zvědavej, jak to vezmou kočičáci. Puntík je zkušený zabiják a puntikočka je zvědavá jako opice, tak aby ho nechtěla rozmontovat.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: MOJE DILNA

#932 Nový příspěvek od duchodce »

Tak to si užijete legrace ,náš jeden kocour neměl rád když si holky pouštěli cokoliv co jezdilo samo. Utočil na to,bál se toho, ale protože chytal i němkyně tak odvahy měl dost a když se to přiblížilo na kontaktní vzdálenost tak neutekl, ale zaútočil .A to byly bitvy že jsme se všichni váleli smíchy.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: MOJE DILNA

#933 Nový příspěvek od Britt »

Toho se docela bojím, protože puntík je taky vrah.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: MOJE DILNA

#934 Nový příspěvek od duchodce »

Ještě dodatek -domácí zvířata se všeobecně vysavače bojí kvůli výškám tonů. Na pejskařstém foru jsem viděl kdysi graf co všecko vysavač vyzařuje v jakých výškách a jaký souběh a harmonie které lidé neslyší . Takže se může stát že se toho bát nebude ,ale aspoň budete mít legraci.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: MOJE DILNA

#935 Nový příspěvek od Chose11 »

jak zapnu v dílně vysavač, líně a spokojeně ležící kočka, která hlídá správně nahřátý kotel, může vyskočit z kůže...
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE DILNA

#936 Nový příspěvek od mape »

Furt jsem řešil nějakou ještěrku abych furt nemusel tahat do dílny unc a o víkendu mi volá znamej že prodává tohle a že nemá prachy tak že pro mě levně.
Obrázek
A tak za 4 tisíce jsem neváhal a neodolal....
A hlavně mám vyřešené strkání motoru do aut a zvedání motorek na servis a motoru na opravy a podobně a když se to nepotřebuje tak se to kopne zdi a je to.
Kolega dnes dělal brzdy na twingu a protože má na heveru jiné auto tak to zvedl tímhle. :D :D takže se to ujalo.
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

nabocklish
Příspěvky: 1891
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: MOJE DILNA

#937 Nový příspěvek od nabocklish »

Ahoj, hodil by se mi k ohybačce sklonoměr. Stojí to za tu tisícovku? https://www.melichar.cz/p/sklonomer-dig ... 6gEALw_wcB Vybral jsem fortum, protože jejich nářadí není úplně marné, tak doufám že i tohle by mohlo tak nějak fungovat

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7814
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: MOJE DILNA

#938 Nový příspěvek od Chose11 »

už mě nebavilo tlačit všechno do dílny rukama, tak jsem ukotvil naviják a hotovo

Obrázek

Obrázek
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

nabocklish
Příspěvky: 1891
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: MOJE DILNA

#939 Nový příspěvek od nabocklish »

nabocklish píše: úte úno 23, 2021 6:58 pm Ahoj, hodil by se mi k ohybačce sklonoměr. Stojí to za tu tisícovku? https://www.melichar.cz/p/sklonomer-dig ... 6gEALw_wcB Vybral jsem fortum, protože jejich nářadí není úplně marné, tak doufám že i tohle by mohlo tak nějak fungovat
Tak jsem to pořídil.
Potřeboval jsem naohýbat spoustu stejných šestiúhelníků. Upnul jsem materiál, přimagnetoval sklonoměr, vynuloval, ohnul jsem plech na 64°o čtyři stupně se materiál vrátil... a světe div se, bylo to tam! Pak jsem sklonoměr dal úplně bokem, posunul a upnul materiál a znovu přimagnetoval sklonoměr a už bez nulování zase ohnul na těch 64° a takhle pořád dokola. Jeden kus jako druhý, mnohem přesnější a příjemnější práce než sledovat stupnici na boku mašiny.
Tak všem kteří by to využili mohu vřele doporučit. Super mašinka.

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE DILNA

#940 Nový příspěvek od mape »

Tak se na nás někdo vyspal a udal mého kolegu že pronajímá dílnu .......
Přišla hygiena..... Normálně se nahlásila na namatkovou kontrolu jeho podnikání.....
Nepřejte si vědět co se dělo.....
Termín příležitostně něco svařit neexistuje..... Musí být vzduchotechnika.
Termín chemické WC v oddelenem prostoru je vůbec nezajímal.....
Umyvadlo s teplou vodou jako zázemí přímo v dílně je taky nezajímalo,
A prej hluk mimo budovu.....
Tyjo koukali jsme jak puk....
Přitom budova nikde nefiguruje jako provozovna......
Jooooo lidi jsou svině....
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: MOJE DILNA

#941 Nový příspěvek od Veteranista! »

No a výsledek? Taky čekám kdo první pošle na mě někoho.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: MOJE DILNA

#942 Nový příspěvek od ota »

Ta kontrola přijde namátkově. Už jsem ji tady tenkrát taky měl. Povídala mi ta paní, co přijela vizuelně na jekési předkontrolní pokoukání okolí, že vzali celou vesnici. Třeba 10 podnikatelů. Dali nám lejstro a v něm ohlášený termín kontroly. Nakonec mě vyzvali, abych se dostavil na jejich uřad a vzal sebou veškeré papíry ohledně dílny. Naštěstí ta hygiena jim z té kontroly vypadla. Měla to být kontrola z uřadu, hygiena a hasič. A nakonec jsem byl jen na uřadě. Nikdo tam pořádně nevěděl, jestli je všechno v pořádku. Jebali mě třeba za ceduly na vratech. Nakonec tedy zjistili, když jsem předložil papír od zhotovitele cedule, že je v pořádku. Už mi chtěli napálit 1000 Kč pokutu za ní.
Pak jsem něco řešil na stavebním odboru a ten chlápek mi povídal, že tou hygienou bych neprošel ani prd! Nemám různé věci udělané a musel bych to celé asi zbourat a postavit nové. A povídal mi, kolikrát jsou dílny v katastrifálním stavu a jedou jako by nic.

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE DILNA

#943 Nový příspěvek od mape »

Veteranista!
Jen pokuta pár tisíc a žákaz veškeré činnosti v oblasti opravárenství a zámečnictví,
Buď dokud se nesplní patřičně co se plnit má....
Teď jsem se dozvěděl že včera ještě poslali hasiče a bezpečnost práce..... Ale už bylo hodně věcí pryč.....
Takže na stroje cedule mimo provoz a podobně ......
Hrozně se zajímali o autogen....
Naštěstí byly láhve už pryč....
Prostě chce někdo udělat pakarnu..... A vše na udání....
A přitom si nikdo neztěžoval a vše co se dělalo bylo s velkou opatrností.....
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: MOJE DILNA

#944 Nový příspěvek od fikejz »

Šli kontrolovat provozovnu k někomu do jeho soukromých prostor a on je tam pustil? To jako vážně? Kdyby tam byla oficiálně provozovna, tak jo, ale doma v jeho baráku ? Nechápu. Vycházím tady z toho:
Přitom budova nikde nefiguruje jako provozovna...
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
mape
Příspěvky: 1464
Registrován: pon dub 04, 2011 1:53 pm
Bydliště: Karlštejn
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE DILNA

#945 Nový příspěvek od mape »

Ota
Ono jde o to jak se k tomu kdo postavi..... Někde je to namátková kontrola a někde je to prostě tvrdé udání že tam něco probíhá a nemělo by.....
Ale řeknu to jinak..... Kdyby každej tejden vyjel kontejner a byl tam bordel od brusky a smrad z barvení a držím hubu....
Ale já teď skoro dva roky marodil a kolega tam normálně dělá auta..... Brzdy ,rozvody, oleje..... Běžný servis.....
Autogen občas potřebuješ, cocko taky, kompresor je nezbytnost pokud máš pneuservis a ten je uklízenej že o něm ani nikdo neví....
Prostě tusime kdo to byl a on se určitě někde prokecne.....
Jen teď hledáme provozovnu.....
A ta ženská z hygieny sama řekla že je jedno udání za druhým a každý druhý udání konci jako my.....
Dokonce zavřeli dílnu nějakému kutilovi co si tam dělal věci pro radost ..... Byl v zahrádkářské kolonii a nedělala ovoce a zeleninu ale měl tam jen trávník a v chajde si udělal dílničku.....
A někdo si tam u něj nechal udělat vrátka a přišel si pro ně s průkazkou..... Tyjo ..... Jak StB ......
už žádné domadělané stroje. mám už jen své mazlíčky
Avia D60 Turbo E3
unc 060
Kobelco SK30
Westvood 1300
Vlastnoručně vyrobený dvouosak vlek nebrzděný

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“