Vrtací a bourací kladiva

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Vrtací a bourací kladiva

#1 Nový příspěvek od mastnacek »

Na rekonstrukci koupelny jsem poridil nove kombi kladivo od Narexu https://www.narex.cz/cs-cz/65404582-ekk_31-qs
Koukal jsem po DeWaltu i Boskach, ale na konec zvitezil Cesko-Cinsky patriotizmus. Co me nastvalo uz pri koupi, tak to, ze k tomu nebyl zadnej sekac. Tak jsem v OBI, kde jsem ho kupoval zrovna koupil plochej a drazkovaci od jakejsi znacky LUX, za oba necela tisicovka. Sadu primo od Narexu nemeli.

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrtací a bourací kladiva

#2 Nový příspěvek od elbarto »

Normálně bych napsal "nééé". Když ale vidím, že Narex China kvalitě nasadil i China ceny, tak asi proč ne. Obzvlášt na jednu koupelku. Sekáče jsou kapitola sama pro sebe. OK např. Bosch nabízí spičku typu spirála, plocháč speciální vybrání, kosmické tvary a zaručené superfunkce. Když ho ale dostane neflákající se UA, tak za 3 dny sekáč zkrátka zmizí. Překovávat už není co, prostě matroš tam už není. A to mluvím o sekáčích ingotech pro velké SDS. Ze srandy mi kolega koupil sadu 3 sekáču na burze za 150kč celek. K mému překvapení vydrželi stejně jako "zázračné" Bosche. Jen nevypadají tak pěkně.

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Vrtací a bourací kladiva

#3 Nový příspěvek od mastnacek »

Tak neni to na jednu koupelnu, bude nasledovat kuchyn a tak dale :) Na bourani mam velky kladivo, tohle je na drazky, kachlicky a prcacky. Aku kladivka jsem zavrhnul ( koukal jsem po Ryobi, mam od nich par kousku a baterky ).

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Vrtací a bourací kladiva

#4 Nový příspěvek od chobotek »

Asi 15let zpátky jsem kupoval Narex EKK 32 E za něco přes 12tis. tehdejší tvrdé měny, nakonec tu je cena stále vidět: https://www.mall.cz/kladiva/narex-ekk-32-e Takže ta dnešní cena je naprosto směšná. Tohle EKK 32 E má za sebou několik staveb, převážně instalace, ale i mnoho bourání a jediné, co bych tomu vytknul, je přetěžovací spojka, ta má životnost mizernou. Měnil ji 2x servis ještě v rámci zaplacené tříleté záruky, jednou já a už je zase na výměnu. Jinak tluče opravdu pěkně, tak doufám, že ten čínský bratříček bude fungovat aspoň tak.
Na drážky jsem pořídil HILTI DC SE-20, na velké drážky a řezání jejich třístovku pilu (to v zahraničí, tuzemské ceny jsou naprosto mimo)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrtací a bourací kladiva

#5 Nový příspěvek od elbarto »

Za sebe nevidím absolutně jediný důvod nekupovat only modrý Bosch. Na jaře když je mrvé období, tak jedou velké slevy. Navíc v době bláznivého zdražování se Bosch docela drží. Některé modely lehkých i těžkých kladiv jsou už doslova legendama, protože přežíjí roky v UA pazourách. Zas 5-6 roků to prodám jitrnici na bazoši a koupím nové.
Naposledy upravil(a) elbarto dne stř črc 13, 2022 11:57 am, celkem upraveno 1 x.

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Vrtací a bourací kladiva

#6 Nový příspěvek od mastnacek »

Chobotku, moh jsem koupit neco lepsiho v PL, no, budu doufat, ze to Narex ustoji. Mozna uz dneska na to vlitnu.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vrtací a bourací kladiva

#7 Nový příspěvek od ota »

Klucí a teď něco z opačné straby. Klidně se smějte.
Kdysi dávno jsem se jal předělávat starej barák. Stavil se u mě kámoš co vozil chleba. A já tam třískal kladivem a majzlikem nějakou díru. On proč si nekoupíš nějaké to vrtací kladivo? No víš jak je to drahý! A podebatovali jsme. Asi za 10 dní volá ,,jsem v Makru a dal jsem si do košíku vrtací kladivo. Cena 699 Kč. Chceš vzít taky jedno? Tak jo vezmi. Přivezl plastovej kufřík a tak to kladivo sada sekáčů a hlavička na SDS. Koukám značka Budget. No snad chvíli bude tlouct. Takže kladivo přestavělo barák. Ten je z kamena a vybouralo co bylo třeba. Následovalo podkroví. Poté přístavba dílny. Dokonce jsem ho půjčoval tatíkovi když ho potřeboval. Jediná nevýhoda u něj je, že se dost hřeje převodovka toho příklepu. Musí se pak v rukavicích, hřeje to do rukou. Jinak jede jako zamlada.
Sekáče jedinej problém u nich byl, že se proklepaly ty drážky co je v SDSce drží ta kulička. Pak mi nástroj vypadává z upínače. Jinak sem tam jsem to ostří přelíznul bruskou. Další celou sadu jsem koupil v takovém plechovém kufříku zase někde v marketu. Kupodivu drží. Půjčoval si kladivo i soused, někde s ním vrtal do betonu díry a divil se, že ty marketový vrtáky vyvrtaly všechny díry a zůstaly celí. Jinak hromada věcí k tomu ze šrotu. Různé značky. Sousedovi se občas zadaří ve šrotě potkat i fungláče vercajk k tomu. Plochý, špičky i vrtáky.
Takže za mě se ten můj Budget opravdu vyplatil. Stále maká a stál prd.
Jinak mám ze šrotu různej tenhle vercajk. Hilti malou, velkou, těžkou kango, Bosch vrtací kladivo, no a nějaký i Narexky. Naposledy ta menší Narex vrtačka stála 25 Kč a má jen bouchlej kondík. Jinak maká. Čekám, až si soused vzpomene a dojde mi asi 50m od něj do obchodu pro novej. No a nějaká neznačková vrtačka taky asi 25 Kč stála a tam potřebuju jen uhlíky. Jednu Narexku jsem donesl ze šrotu asi za 30 Kč a ta měla jen vytaženej kablik od přívodní šňůry v tlačítku.
Závidím vám kutilům, když vrazíte třeba desítku za vrtačku. Já jsem vrtkoleno a to bych nedal. Strkám prachy zase do strojařiny, no ale ta mě živí, tak to beru trochu jinak. Ale i tam jsem s nákupem opatrnej. Dneska mi pošťačka zrovna přiveze 160 mm paknšajbu za 400 Kč. Vopatrně jsem ji zakoupil. :vysmech:

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrtací a bourací kladiva

#8 Nový příspěvek od elbarto »

Některé z nás zase živí stavařina a dobře živí. Nejhorší položka jsou mzdy, oproti tomu drahé nářadí je nic. China kladiva také fungují a zda uderníkovi vyklepají packy, že si večer nezapálí nikdo neřeší. Problém je spolehlivost, stále musíš mít nějaké v zásobě, nemůžeš čekat na reklamačku 30dní. Dáváme to hlavně lidem z ulice, kteří s lepším strojem/nástrojem jinak vezmou dráhu do nejbližšího bazáče :-)

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Vrtací a bourací kladiva

#9 Nový příspěvek od Sadra17 »

Jsem na tom jako Ota, začali jsme předělávat a přišla potřeba kladiva tak jsme koupili v bauhausu (5 let záruky na vše) Alpha tools kladivo a ta bestie jede dodnes :-/ dokonce jsem používal i metrový vrtáky v něm a dala to bez ztráty kytičky :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vrtací a bourací kladiva

#10 Nový příspěvek od ota »

Nojo ale mastnacka živěj asi ovce. On má to kladivo jak já, jen pro ,,zábavu". :vysmech:
Zrovna teď jsem přepínal telku a hovořili tam o těch ovcích. Že se tu přemnožili vlci a nikdo neví co s níma. Už zadávili 50 ovcí. A počet vlků strmě roste a už chodí i po vsi. Tak nějak se nebojí.
No já co mám ten Bosch tak proti Hilti málo tluče. Jsou velikostí tak nastejno. Ale když chci v pohodě třeba do betonu vrtat díry, sáhnu po Hilti.
Jinak ve firmě teď naplno vede Milwauke. Bere se od nich všechno. Jak bateriové stroje tak na elektriku. Karbik v rukách cizojazyčného pracovníka zatím bezkonkurenčně nejvíc dnů v chodu. Byly tam už všechny značky na kterou bych si vzpoměl. A tady to drží. Ono když to bere hodně, tak je cena zase jinde. Syn mi tam od dylera vzal bateriovýho karbika a tu menší vrtačku. Ke každému 2 baterky. A zatím max spokojenost. Paráda to je, když jedeš do kovošrotu a najdeš zgarp a ten má na sobě mrtě věcí co nechceš koupit, dojdu pro karbik dzin, dzin a mám jen co potřebuju. 8) Jinak na zahradu, do terénu super. Tuhle si syn půjčil bateriovej utahovák od Bernera z práce. Jeli známému vyndat spuchřelý kola k posedu. Asi 25 let nikdo nehnul matkama. Náprava z 9 tuny. Tedy M20x1,5. Na jednu baterku povolil všech 16 matek! 8)
To Sadro17 já tím Budgetem vrtal 120 cm vrtákem průměr 25 mm díry pro šlisny u baráku. Pak asi 50 mm vrtákem díry pro vodu. Jinej tak dlouhej neměli a bejval by stačil slabší. Ten vrták z půjčovny. Běžně jsem provrtával panely 25 mm vrtákem. To jsme kotvili nějaké zábradlí tak jsem si vzal svojí vrtačku a vrták. Vrták za 250 Kč průměr 25 mm a délka 600 mm. Co ten už provrtal herberku!

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Vrtací a bourací kladiva

#11 Nový příspěvek od mastnacek »

oto, nezivej me ovce a pro zabavu kladivko nemam, zednicky prace me moc nebavej :)

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Vrtací a bourací kladiva

#12 Nový příspěvek od Fizz »

Číňananama si prošel každý stavař, jeto přesně kak nahoře, jak je to levný jeto drahý, furz mít něco v záloze. Parksajdu jsrm měl snad 10 možná vic. Dva tři permanentně v reklamaci, 3,4 u sebe aby aspoň jedno dvě bylo funkční. Pak jsem pořídil jety hiltiny, za měsíc vydelali na nový makity který mam dodnes, čas od času uhlíky a nový maziva v převodech. Hiltiny jedou dodnes, občas uhlíky či ojnicka, vše už má za sebou tisíce hodin. Poslední kauf byla Milwaukee k900, parádní věc, hodně štíhlý kladivo, čistě na bourání s hex hlavou. To už mě přežije.
Na kuteni bych si vzal třeba hilti te500, pořád drží cenu, uděláš barák a prodáš za to samý, ale kazdej si to nechá lehkej makac do ruky hodně univerzální, a když potřebuješ jednou za čas hovado tak si ho pujcis.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vrtací a bourací kladiva

#13 Nový příspěvek od ota »

To Fizz já právě na stavbě čuměl, všechno ty firmy mají z půjčovny. Mi měli jen tu Gedu, to nemá cenu mít u nás na firmě. Jinak máme svoje nádobíčko. A ti ostatní na všem ,,DEK půjčovna". Venku od žáby po velkej bagr. Povídali ti kluci odvedle, že mají jen maximálně vrtačky a karbika. Jinak si všechno berou v půjčovně. Zavolají šéfovi na zítra potřebujeme: ....... A šéf to druhej den ráno přiveze z půjčovny. Tak asi se jim to vyplatí.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Vrtací a bourací kladiva

#14 Nový příspěvek od Fizz »

Jo vyplatí.

Kupit kladivo aby makalo semtam je na prd. To samý bagr atd. Dek do togo teď dost sype dava slevy atd.

Já to tehdy napočítal ze pujcovny mi to zaplatí. Jasný mohlo se to posrat atd.

Zase mít půjčovnu za prdelije neco jinyho než do ní courat kilometry, když máš 30lidi a půjčovna s komplet servisem neřešis nic, ani seklou šňůru nic. Kazdej si musí najít svůj prostor a jeho ekonomii. Mě když technika měsíc nejede nic to nestojí. Zase řeším opravy atd, každý má svý.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vrtací a bourací kladiva

#15 Nový příspěvek od ota »

To Fizz jak jsem se sem najebal s těma mejma řečma, jako kdyby to někdo četl jinde! Asi se stanu majitelem prý velkého bouracího kladiva! Před chvilkou mi volal jeden pán, kterému občas v dílně něco skutím. On takhle skutí zase někomu dalšímu. A nedávno něco kutil pánovi a ten mu nabídl velké bourací kladivo. A on teď doma uklízel a našel ho tam v kufru. Nepotřebuje to na nic. Tak ho napadlo, že by se mi mohlo hodit. Tak mi volal jestli by se mi to šiklo. No jasně že šiklo. ;-) Tak prej až pojede na chalupu, zítra nebo v pátek to přiveze. Prej vypadá jak nové. No tak se těším co zase ke mě do chalupy vleze za věc! Prej je to pořádnej kousek! Pak kdyžtak dám čumkartu jestli to klapne. 8) :wink:

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“