Krimpovaci kleste

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Krimpovaci kleste

#1 Nový příspěvek od mastnacek »

Chlapi, nemate tip na krimpovaci kleste, nejlip nejaky UNI kvalitni. Kdyby to umelo jak dutinky, tak fastony, ocka. Nemusi to byt uplne all in one s odizolovanim, mam letity jokary, ktery fungujou dobre. Vyuziti amatersky na takovy to domaci zvejkani. Chci se pustit do elektriky na traktore, ale pajet nechci. Lidl nechci, za dobry naradi si rad trosku pridam, ale ne nesmysl.

https://www.aliexpress.com/item/4000246209070.html sada v pouzdru by mohla pokryt asi vsechno myslitelny.

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Krimpovaci kleste

#2 Nový příspěvek od Sadra17 »

něco podobnýho ne-li stejnýho používám a lisuje to krásně, ale na dutinky to není tam je lepší tenhle typ https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... mainSearch
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9048
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Krimpovaci kleste

#3 Nový příspěvek od Sniper »

Já jen k tomu pájení.
Všechny lisované konektory ještě přepájím a zatavím smršťovací bužírkou 8)
Je to sice trocha práce navíc, ale ještě se mi nestalo za 25 let, že bych řešil po svém spoji nějaký problém.
Ovšem jen zalisovaný konektor a ještě třeba nechránený ve vlhku do 5ti let a je po něm, pak člověk jen chodí a hledá zdroj poruch.
Tož ať se podaří 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Krimpovaci kleste

#4 Nový příspěvek od mastnacek »

Sniper, diky za radu, dam na ni. 8)

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Krimpovaci kleste

#5 Nový příspěvek od jenicek »

Jojo, taky konektory většinou ještě přepájim. Jen bacha, někdy u lanka to může bejt kontraproduktivní, pokud cín vyvzlíná daleko do vodiče, tak pak může v místě přechodu snadno prasknout a v bužírce to není vidět.

Fizz
Příspěvky: 7933
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Krimpovaci kleste

#6 Nový příspěvek od Fizz »

Ty výše uvedený mám a nejraději používám takový:

https://www.ahprofi.cz/krimpovaci-klest ... bgQAvD_BwE#

Prostě zmáčknu jakje třeba, dost často při opravách nemám ideální kombinaci drát/faston, tohke dává větší prostor obsluze.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Krimpovaci kleste

#7 Nový příspěvek od ota »

Kluci dneska jsem držel sadu kleště plus všelijaký dutinky, očka v lidlu. Už už jsem ji chtěl dát do košíku. A pak jsem nejdřív kouknul do peněženky. No a vrátil tu sadu spátky do regálu. Měl jsem v košíku nákup ,,po telefonu". Manželka že mouku, pečivo, pomazánky, nevím co ještě. Jak jezdím po světě nakupuju já. Hlavně v Práglu mají ten lídl uplně jinak nafasovanej k prasknutí než tady u nás v městečku. Tady mají jeden regál s mléčnejma výrobkama a tam 10x takovej. No a manželka co furt na svačinu, vyber si tam něco. Tak jsem nafasoval košík a málem jsem musel jít něco vrátit. Nevzal jsem si sebou víc peněz. A kartu jsem nechal doma.
Až tam pojedu příště tak si tu sadu vezmu. Mají tam ty věci i jindy. Doplňují to pořát.

Fizz
Příspěvky: 7933
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Krimpovaci kleste

#8 Nový příspěvek od Fizz »

:smich: tu nam doma od stredy. Koupil jsem ji s obědem co koštoval Axis.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Krimpovaci kleste

#9 Nový příspěvek od Brendak »

Mám dotaz. Ty konektory co se lisují přes barevnou izolaci (modrá , červená , žlutá) , dají se použít i na traktor? Neuvolní se časem?

https://www.mojedilna.cz/kabelova-oka-k ... -bgs-14110


Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Krimpovaci kleste

#11 Nový příspěvek od Sadra17 »

pokud budou správně zalisovaný není důvod k uvolnění ale i tak si myslim že neizolovaný budou lepší když se koukneš na spoj tak se "zakousne do kabelu" ty izolovaný je jako kdyby jsi dal trubičku a tu zmáčknul :'(
malej traktorista v malým traktoru

Míšánek
Příspěvky: 863
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Krimpovaci kleste

#12 Nový příspěvek od Míšánek »

Neizolované fastony jsou rozhodně lepší než tady ty plastové blata

Tomas6
Příspěvky: 5374
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Krimpovaci kleste

#13 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tady u těch izolovaných je problém že kabel drží jen za měď, není zmáčknutá ani nijak přichycená izolace, takže se časem utřepe...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Krimpovaci kleste

#14 Nový příspěvek od Brendak »

Děkuju za odpovědi. :) Budu dál používat neizolované , ale pořídím si krimpovací kleště.

Tomas6
Příspěvky: 5374
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Krimpovaci kleste

#15 Nový příspěvek od Tomas6 »

Bacha na správný typ konektoru. Pro různé průřezy drátu jsou i různé velikosti, jinak to krimpování moc nefunguje.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“