Frézka FPX - 25E

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
jean
Příspěvky: 3046
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Frézka FPX - 25E

#16 Nový příspěvek od jean »

Veteránista, je to NGF110 https://forum.strojirenstvi.cz/viewtopic.php?t=32026 kúpil som ju od Romanaf. Chýba tam jeden klin, tak sa nedá používať ako horizontka. Ten klin mi nevedeli vyrobiť. Možno to skúsim nejak zbastliť. Ale zatiaľ som horizontku nepotreboval, väčšinou len orovnávam povrchy malých dielov a tak. Na to je super. Inak podstavec som pod nu vymuroval z plnej tehly a doska je 18 cm železobeton. Ani sa to nehne.

Uživatelský avatar
Zetor2011
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 08, 2008 10:33 am
Bydliště: Beroun

Re: Frézka FPX - 25E

#17 Nový příspěvek od Zetor2011 »

Dneska jsem byl skoro celý den v dílně a připravoval místo pro frézku. Patřím mezi “sběratele” a tak to nebylo úplně jednoduché. Mám místo 1,5m. Snad to bude stačit. Za frézkou je výklenek asi 1,20 od země. Docela by se mi líbilo, kdyby se rameno frézky do toho výklenkem dalo zasunout. Ale nevím jaká je výška ramena od země.

Uživatelský avatar
Zetor2011
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 08, 2008 10:33 am
Bydliště: Beroun

Re: Frézka FPX - 25E

#18 Nový příspěvek od Zetor2011 »

Tak už mám frézku 675P doma. Je to rok výroby 1989. Je trochu hlučnější, ale prý je to normální. Jinak vřeteno se točí, řazení rychlostí a posuvů je funkční, tak snad bude v pořádku. Začínám s kontrolou. Jako první bych chtěl vyměnit olej. Můžete mi poradit jaký bych tam měl nalít?

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“