Aku vrtačka/šroubovák

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2158
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Aku vrtačka/šroubovák

#16 Nový příspěvek od Deane7 »

Mám DeWalt pilu s 5 Ah baterkou a chcem si k tomu dokúpiť aku vrtačku, Má význam kupovať s príklepom? Ja myslím že ten príklep nebude nič moc a bojím sa že presnosť vŕtania hlavne malých priemerov bude horšia, či sa mýlim?
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

jean
Příspěvky: 3015
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Aku vrtačka/šroubovák

#17 Nový příspěvek od jean »

Do tehly to funguje, do betonu moc nie. Ako u vsetkych mechanickych priklepov. Za mna zbytocnost. Presnost to moc neovplyvni, nema preco.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Aku vrtačka/šroubovák

#18 Nový příspěvek od thovt »

Je to spíše o konstrukci příklepu , co výrobce jiná kvalita , mě zvládne dlažbu a beton hravě.
Hodně záleží i na vrtáku

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2158
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Aku vrtačka/šroubovák

#19 Nový příspěvek od Deane7 »

Pokiaľ to neovplyvní presnosť tak by som vzal s príklepom, značka by mala byť OK.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Aku vrtačka/šroubovák

#20 Nový příspěvek od Britt »

jean píše: pát srp 19, 2022 7:49 pm Do tehly to funguje, do betonu moc nie. Ako u vsetkych mechanickych priklepov. Za mna zbytocnost. Presnost to moc neovplyvni, nema preco.
Kámoš má aku s příklepem Milwaukee. Čuměl jsem jak prdel z rozervanejch kalhot, když jsem zjistil, že on má rychleji vyvrtanou díru do betonu než já, s elektrickou Bosch.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

fikejz
Příspěvky: 6099
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Aku vrtačka/šroubovák

#21 Nový příspěvek od fikejz »

Hodně záleží na vrtáku. Dobrý vrták jde do cihly, pískovce a podobných materiálů i bez příklepu. Mizerný ani s příklepem.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Aku vrtačka/šroubovák

#22 Nový příspěvek od Britt »

Tohle byl beton. On je truhlář a a když provádí montáže na místě, nemá čas se sejřit s vrtáním. Je fakt, že ta jeho akuša stála 4x víc než ta moje Božka. :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Aku vrtačka/šroubovák

#23 Nový příspěvek od ota »

Máme ty aku vrtačky Milwauke ve firmě. Je to jiná liga než ktarákoli vrtačka. Máme i Dewalt a to je čajíček. Ty jsou jen na dílně. S tou velkou baterkou vystači vrtačka vrtat celej den. Máme i bourací vrtací kladiva, nebo jen vrtací kladivo. To má tuším 12Ah baterku. Vyvrtal jsem s ní 100 děr do betonovejch schodů a baterka v pohodě.
Když máš opravdu kvalitní vrták a trefíš v betonu armaturu, jen cítíš že vrták trošku zpomalil a malinko zvoní ale jedeš v klidu dál. Na vrtáku nepoznat nic. Teď se vrtalo tisíce děr na stavbě na kotvení zábradlí, paravanů. Všechno bateriovkama, všechno armovaný beton. Na těch stavbách bývá stavební rozvaděč dole u kontejneru a nikde jinde nic. U toho rozvaděče 20 nabiječek! Co jsem koukal tak Milwauke jich byla víc jak polovina. Tam to ani jinak nejde. Kluci mají 3 cívky kabelu a natáhnou si kabel a dají na něj nabiječky. Jinak elektrickou vrtačku sebou ani nevozí. Ta je na dílně, tuším jedna všehovšudy. Jinak máme bateriový utahováky, nýtovací, nebo na nýtovací matice, pistoly na tmel na ty jitrnice, atd. Dneska už je to potřeba na té stavbě elektrika běžně není.
Doma mám taky tu menší bateriovku a karbika 125 mm od nich. A paráda. Za chvíli jede karbik se mnou do kovošrotu, kdyby byl potřeba.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Aku vrtačka/šroubovák

#24 Nový příspěvek od Britt »

Milwauke je asi nej..., ale pro mě jako hobíka to nemá význam. Každopádně je to kvalitní nářadí. Já mám aku jen vrtačku a dlouho jsem odolával, než jsem si jí pořídil. Dneska jí používám každou chvíli, ale když chci něco brousit nebo řezat, popadnu elektrickou Makytu 125 a na tu nedám dopustit. Mám jí minimálně 20 let a zatím bez jediné závady.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2158
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Aku vrtačka/šroubovák

#25 Nový příspěvek od Deane7 »

Flexu mám tiež Makytu 125 aj 230, aku vrtačku som mal len jednu z Lidlu, nebola zlá, porobila dosť, no už je baterka slabá. Mal som ešte jednu z Maunfieldu, no ak nebola baterka plne nabitá ju vyplo. Ukazovalo že je nabitá a vypínala. Nestihol som ju reklamovať termíne, málo som ju používal, no po záruke sa neoplatí ju k nim dávať opraviť. Tak som kúpil pílu DeWaltku tým že na stejnú baterku prikúpim aku vrtačku. Nerobím žiadne veľké veci, ani nerežem nikdy veľa, jedna baterka 5 Ah mi bude stačiť. U tej príklepovej píšu:
NOVÝ příklepový mechanizmus poskytuje 38 250 ú./min zvyšuje pracovní výkon při vrtání do zdiva a betonu


https://www.dewalt-slovakia.sk/aku-vrta ... nabijecky/

https://www.dewalt-slovakia.sk/aku-vrta ... ru-t-stak/
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

jean
Příspěvky: 3015
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Aku vrtačka/šroubovák

#26 Nový příspěvek od jean »

Je fajn kupovať kvalitu. Otázka je, či to dokážeš využiť, 95Nm je moribundus, s tým sa dajú šrobovať krovy. Ale to sa dajú aj s touto https://www.dewalt-slovakia.sk/aku-vrta ... fr-t-stak/ 65Nm dokáže točiť závit M8 do ocele. Skôr je problém to držať v ruke. Neviem, jak moc je pre teba dôležitá tá ušetrená stovka.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2158
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Aku vrtačka/šroubovák

#27 Nový příspěvek od Deane7 »

Však stovka to nebude, objednávam ju tu:
https://www.hobys.sk/DeWalt-DCD996NT-d462.htm
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Aku vrtačka/šroubovák

#28 Nový příspěvek od Sadra17 »

mam teda jen obyč parkside za pár korun ale příklep docela funguje do cihly super asi i beton by šel ale tam raději beru kladivo s pneu příklepem :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Aku vrtačka/šroubovák

#29 Nový příspěvek od ota »

Kluci mám tak asi kolečko s čepicej tohodle vercajku. Hodně mi koupil ježíšek. Vždycky se mě nenápadně vyptávají kolem vánoc že co to kutíš, čím to kutíš? :D To Milwauke jsem dostal k vánocům. Karbika Milwauke 125 mm jsem dostal ve firmě. Kupoval jsem nějakej materiál a povídám, že bych to chtěl proplatit. A výrobní na mě, že diler přivezl karbiky, tak by mi dal karbika v té ceně. No sem s ním a bylo to srovnaný. Takhle mi protiučtem koupil noťas.
Hodně jsem nanosil a jistě nanosím z kovošrotu. Jen ta Celma kango to byl ,,trojskej kůň"! Jinak třeba uhlíky, vytaženej kablík. Teď ta vrtačka narex měla bouchlej kondík. Stál 80 Kč novej a hodinu kecání souseda když mi ho měnil! :smich:
Mám tu směsku všeho. Narex, Makita, Hilti, Gude, nevím co ještě. Poslední věc co se mi zadřela za nehty je velké bourací kladivo v kufru. Na 30 šestihrannej sekáč. Plně funkční za odvoz. Jinak mám i bourací kladivo Hilti tady od Staníka. Takové už dospělé.
Ve firmě shořelo desítky tohodle vercajku. Zatím největší držák je to Milwauke. Všechno tam už měli a všechno už zkurvili. Milwauke jednoznačně největší výdrž.
Mám pána když je to něco horšího vezmu to tam a ten to dá dokupy. Jak tu Hiltu malou co mám vyměnil rotor. Měl ho skladem. Takže jeden den dal a druhej to měl hotový. I tu 230 mm karbika mi dával rotor novej. No karbik asi 5 kg? Stál 50 Kč ve srotě a 750 Kč oprava. To myslím ujde.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2158
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Aku vrtačka/šroubovák

#30 Nový příspěvek od Deane7 »

jean píše: sob srp 20, 2022 11:01 am Je fajn kupovať kvalitu. Otázka je, či to dokážeš využiť, 95Nm je moribundus
Vlastne ma zaujal ten nový príklepový mechanizmus, teda ak už s príklepom tak nech je použiteľný. Do tehly vyvŕtam aj bez príklepu a niekedy je treba vyvŕtať dieru do obkladačky alebo do betónu a ak to pôjde nemusím káble ťahať kôli jednej-dvom dieram.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“