Aku vrtačka/šroubovák

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
jean
Příspěvky: 3017
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Aku vrtačka/šroubovák

#31 Nový příspěvek od jean »

Na to ser, ci ma 32 alebo 38 tisic mrdnuti za minutu. Dolezita je energia uderu. Skus si zistit, ci to nemaju na rovnakej urovni. Ono tam moc rozdiel byt nemoze - je to len ozubenie, co preskakuje cez gulicku na pruzinke. Pneumaticky priklep je jednoducho inde. Ale silnejsia masina je silnejsia masina. Ak nevadi vyssia vaha a cena, nemozes spravit zle.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2158
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Aku vrtačka/šroubovák

#32 Nový příspěvek od Deane7 »

Vo váhe veľký rozdiel nevidím, 1,5 alebo 1,6 kg a čo sa týka príklepu tak uvidím. Aj tak kde sa dá používam Božku na SDS vrtáky. Je objednaná, keď príde vyskúšam. Učite ju nebudem ničiť v nejakom betóne na väčšie vŕtanie, iba na nejaké drobné občasné použitie, Lidlovka aj s Maunfildkou sú už takmer nepoužiteľné tak chcem novú o triedu kvalitnejšiu. A využijem na dva stroje jednu baterku. Čakajú ma nejaké prerábky doma tak nech je dobré náradie. Nechce sa mi na staré roky rozčulovať s čínskymi šmejdami. A či na tom príklepe niečo iné okrem počtu úderov poriešili to uvidím, no vlastne ani neuvidím lebo nemám s čím porovnať. Vlastne som ten mechanický príklep mal možnosť použiť len kedysi keď mal jeden dedko ešte DDR vrtačku s takým príklepom, to len vrčalo, triaslo sa a prd to vrtalo. Mne potom žena kúpila Bošku a to bolo iné kafe, tá toho porobila a stále funguje.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Aku vrtačka/šroubovák

#33 Nový příspěvek od ota »

To Deane7 bateriovku používám jen mimořádně s příklepem. Sice jede příklep jako hutě. Ale je to o váze a zpětném rázu. Když jdu doma přidělat obrázek, vrtnu to tou malou bateriovkou příklepem. Doma převážně šutry. Když vím, že budu vrtat víc děr a nebodou tam moc šutry beru Bosch vrtačku s příklepem. Ta je na kabel. Když vím že bude víc děr, kameny, beton vezmu Hilti. Ta je taky na 220V. No a když to bude větší vrtání, třeba 25 díra to mám 800 mm dlouhej vrták, beru to bourací kladivo Budget. Ten jinak tluče. To je též na 220V. No a pak tu mám v rezervě tu starou kulatou Hilti. Ale u ní nejde příklep. Zatím nebyl čas to rozebrat. Ale ta točí, že by mě namotala jak nic.
No je to tak, že na každou práci něco. Třeba na obrázek nevleču Budgeta. To je zdlouhavé, než to připravím. Bateriovku vezmu vrtnu a je. Ale opačně tu bateriovku nechci mordpvat na díry do betonu více kusů. To raději donesu toho Budgeta zas.
Vcelku klasickou Narexku používám jen na vrtání v oceli venku mimo dílnu. Na vrtání děr do kamenů, betonu to vůbec není. To je bída.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Aku vrtačka/šroubovák

#34 Nový příspěvek od Atlan »

Tak mechanicky riklepje dobry tak do tehly, res ked sa nudite a mate vela casu tak aj do betonu.

Pouzitelny priklep je 2,2J stym sa da robit. Res je to rozumny pomer vaha a vykon.
Damozrejme s 5J to ide skoro samo, ale drzat v rukach by ste to do stropu dlho nechceli.

Lidl ma baterkovu 3J cize vykonovo ok, horsie ze kvalita lidla isla dole.

Maju aj zelenu hobby 1J ale to uz je taka slabsia, zase cena ako zadarmo. Ale mohlo by to byt obcas trapenie vrtat.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2158
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Aku vrtačka/šroubovák

#35 Nový příspěvek od Deane7 »

Prvé dojmy z DeWaltky sú dobré. Vyskúšal som aj príklep, vešal som rebríkový radiátor, obkladačky a tehla v pohode, predvŕtal som šestkou a potom desinou, bez problémov. Lidlovku som vyhodil a na drobnú prácu som si nechal tú z Maunfieldu.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

J.A.Y.
Příspěvky: 1980
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Aku vrtačka/šroubovák

#36 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Pro jistotu opakuju - kdyby nekdo mel na vyhozeni cokoli z rady X20V, ujmu se pripadne za nejakou kapalnou apod protihodnotu. Jde mne ciste o spoje naradi - baterka, takze muze bejt i nefunkcni nebo polamany... Diky

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: Aku vrtačka/šroubovák

#37 Nový příspěvek od Mako4991 »

Britt píše: sob srp 20, 2022 6:22 am
jean píše: pát srp 19, 2022 7:49 pm Do tehly to funguje, do betonu moc nie. Ako u vsetkych mechanickych priklepov. Za mna zbytocnost. Presnost to moc neovplyvni, nema preco.
Kámoš má aku s příklepem Milwaukee. Čuměl jsem jak prdel z rozervanejch kalhot, když jsem zjistil, že on má rychleji vyvrtanou díru do betonu než já, s elektrickou Bosch.
A kamoš má aku vŕtacie kladivo alebo aku vŕtačku s príklepom?
Porovnával som 2ks aku vŕtačiek Milwaukee a vyvŕtať 6mm dieru do panelu bolo utrpenie.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Aku vrtačka/šroubovák

#38 Nový příspěvek od Britt »

Vrtačku s příklepem.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Aku vrtačka/šroubovák

#39 Nový příspěvek od Atlan »

Hlavne trn priklep musi byt pneumaticky a minimalne 2J. Z mechanickym priklepom das 2 cigy a kavu kym bude diera na hmozdinku. Nie zeby to neslo len to je pomale
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2158
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Aku vrtačka/šroubovák

#40 Nový příspěvek od Deane7 »

Na vŕtanie do betónu mám Bosch GBH 2-28. Sila úderu 3,2J.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Tomas6
Příspěvky: 5385
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Aku vrtačka/šroubovák

#41 Nový příspěvek od Tomas6 »

Dneska přibyla do rodiny DeWALT nářadí tato Aku vrtačka

Obrázek
https://www.dewalt-morava.cz/aku-naradi ... ru-t-stak/
Nevím jestli to byla zrovna dobrá volba. Nějak se nemůžu domluvit s elektronickým omezením momentu. Celkově mi to přijde takové nešťastné. Bohužel jsem neměl ani potuchu že něco takového existuje a byl jsem při zkoušce nemilé překvapený že to kroutí šroubky.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“