Hydraulický lis CTC 5

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ivkej
Příspěvky: 344
Registrován: sob lis 05, 2011 7:34 pm
Bydliště: Nováky

Hydraulický lis CTC 5

#1 Nový příspěvek od ivkej »

Ahoj, pred pár dňami sa ku mne dostal lis CTC 5. Bude potrebné opraviť hydraulickú časť a západku v mechanickej časti. Má niekto skúsenosť alebo vlastní takýto lis?
Manometer je poškodený, otázka- aký Max tlak lis vyvinie?(neviem, aký budík kúpiť)
Kde zohnať návod na obsluhu? Nemá niekto?


Ďakujem
„Čím viac spoznávam ľudí, tým viac milujem svoje psy.“ (A.H.)

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulický lis CTC 5

#2 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj máme doma tenhle lis a už několik let to máme předělaný na ruční hydraulickou pumpu https://www.profigaraz.cz/prislusenstvi ... uqEALw_wcB (ta originál byla vychožená) tak se vyhodila a napojilo se to na tohle.
K tomu tlaku nevím někde na netu jsem našel něco o 5 Mpa, ale to se mě zdá hodně málo to není žádnej tlak. Bežně tlačím tou externí pumpou 300-350 atmosfer ;-) K té západce nevím s tou jsem nic neřešil :-/ A navod k tomu taky nemám :) At se daří

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Hydraulický lis CTC 5

#3 Nový příspěvek od mufik »

Takový lis mám, hydraulika taky nefunguje. S tou externí pumpou dobrý nápad. S tlakem bych to ale moc nepřeháněl, už jsem ho viděl i prasklý. Sílu na beranu by měl s hydraulikou dát 5tun, tlak v hydraulice se dá lehce spočítat podle průměru pístnice.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulický lis CTC 5

#4 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ano funguje to bezvadně na tu pumpu 8) Hele ten tlak nevím no kolik by měl mít max....Ale říkám většinou co fest drží tak se klidně tlak vyškrábe na 300-350 atmosfer. Je pravda že se vše šponuje jako prase no. Ona ta pumpa by šla furt netuším jakej dokáže udělat tlak teda :-/ Ale dal už se bojím :D

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“