Kmenová pásová pila Cutter

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Romhaus
Příspěvky: 11
Registrován: pát zář 03, 2021 3:55 pm
Bydliště: Blansko

Kmenová pásová pila Cutter

#1 Nový příspěvek od Romhaus »

Dobrý den,
jelikož musím v lese kácet jak o život a kulatina se jen kupí, zvažuju nějakou kmenovou pilu. Mám sice stodolu, ale jsem velmi omezený tím, že ji mám 150 metrů od domu a s prodlužkou by by celkem problém a o ceně kabelu ani nemluvím a ještě ji mám v pronájmu. Zvažuji tedy benzínovou pásovou pilu. Vůbec bych se nezlobil, kdybych pilu mohl naložit a odjet třeba ke známýmu nebo do lesa a řezat v lese.

Zeptám se. Nemáte někdo zkušennost s pilou Cutter. Stránky s pilou jsou zde : https://pilacutter.cz/ . Je to trošku něco jiného než Holzman nebo Pilous, ale zajímá mě, jestli je to v reálu použitelné nebo jsou to vyhozené peníze. Řezat budu z 90% pouze pro sebe. Dráhu bych chtěl tak 6 metrů.

Mě se to zdá docela drahý, ale zas můžu vzít pilu a dat si ji domů pod zámek. Prostě to má výhody i nevýhody.

Díky

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Kmenová pásová pila Cutter

#2 Nový příspěvek od exot »

150 m kabelu není sice uplně levnázaležitost ale zas by to poresilo spoustu problémů.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Romhaus
Příspěvky: 11
Registrován: pát zář 03, 2021 3:55 pm
Bydliště: Blansko

Re: Kmenová pásová pila Cutter

#3 Nový příspěvek od Romhaus »

Jakých? Např. údržba a spotřeba? U klasickýho katru je nevýhoda, že ho jen tak nespakuju a nedovezu si ho na jiný místo. Já ani tak nechci porovnání, spíše hledám někoho, kdo s touoto pilou má zkušenost. Jestli se s tím dá řezat rovně a jestli to celkově jde. O kvantitu mi nejde. Jestli za den pořežu 5 kubíků nebo 2, to je mi jedno.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“