Momentový klíč, digitální.

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Momentový klíč, digitální.

#1 Nový příspěvek od bourač »

Máte tohle někdo?
Je to dost nešikovný třeba v omezeném motorovém prostoru v autě.
Navíc se mi zdá (subjektivně) že to ukazuje pokaždé něco jiného.
Rozsah 0 - 200Nm. Jdou nastavit i jiný jednotky, třeba kg/m, nebo libry.

Obrázek
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Tomas6
Příspěvky: 5385
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Momentový klíč, digitální.

#2 Nový příspěvek od Tomas6 »

Podle mne je to k ničemu. Netuším jak bych se díval na moment když bych utahoval kola u auta třeba. Nebo něco někde v motorovém prostoru. Pokud to při dosažení momentu třeba pípne, dejme tomu, ale i tak.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

chobotek
Příspěvky: 10557
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Momentový klíč, digitální.

#3 Nový příspěvek od chobotek »

Bourači a to je takový problém vrazit ten čtyřhran do svěráku a věšet na ráčnu závaží o hmotnosti m do vzdálenosti r. Ověření by potom spočívalo v prostém násobení (m×r×g, kde g je tíhové zrychlení (9,81)). Jinak, jak psal Tomas6, pokud to zarytě mlčí, je použitelnost dost omezená.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Tomas6
Příspěvky: 5385
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Momentový klíč, digitální.

#4 Nový příspěvek od Tomas6 »

A i kdyby nemlčel, tak to můžu mít za podobné peníze kvalitní mechanický, ve kterém nemusím řešit baterky, přemýšlet jestli ukazuje nebo neukazuje dobře a v neposlední řadě to nebude při utahování nikde zavazet...
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4424
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Momentový klíč, digitální.

#5 Nový příspěvek od Peter768 »

Mám rád elektronické vychtávky, ale toto je pre mňa už moc. Zbytočne zložitév a náchylné na poruchu. náhodou Ti to spadne na zem a je to v prdeli... ostatné nevýhody tu už boli spomenuté...baterky atd... a nemám väčšie nervy ako keď to potrebujem a nefunguje to. Asi je to len taký marketingový ťah, keď sa všetko digitalizuje... Ale možno pre takého, kto si nevie nastaviť klasický kľúč je to dobré :D Týmto som nechcel nikoho uraziť :(
Klasický použijem možno 2 krát za rok...vytiahnem zo skrine, nastavím ...použijem...znova uvolním a odložím..stál 17€ z druhej ruky.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15779
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Momentový klíč, digitální.

#6 Nový příspěvek od oco13 »

V robote používame asi 10 digitalnych ale displej majú na hlave gola račne. Pri dosiahnutí momentu pískajú a dva majú cez Wifi pripojenie na tlačiateň a tlačia aj doklad o meraní. Samozrejme certifikované a fauvé si overuje ešte aj certifikačnú firmu. Že to sem tam niekto použije ako kladivo sa radšej prehliada.

Tomas6
Příspěvky: 5385
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Momentový klíč, digitální.

#7 Nový příspěvek od Tomas6 »

No ale to není momenťák za 1800 jak tady ten co má bourač na obrázku....
My máme taky v práci několik momenťáků, malý, střední, velký, co kus to 3-4 tisíce, každé dva roky jdou na kalibraci, kluci od náklaďáků mají ještě velké hovado snad za desítku. Nenapadá mne jediné rozumné využití tohoto konkrétního digitálního. Na profi použití to není a jako vychytávka do garáže naprosto k ničemu. To je jak digitální posuvka co jsem si kdysi koupil. Machrovinka dobrá, ale vždycky když jsem potřeboval měřit, byla vybitá, tak jsem pak příště už radši sáhl po obyčejné a digitální leží už několik let ve skříni.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Momentový klíč, digitální.

#8 Nový příspěvek od exot »

Pokud vim tyhle pri dotazeni na nastaveny moment pipnou.Jinak mame v praci i 700Nm(mozna i vic presne si to nepamatuju .A tam uz se musi max moment utahovat ve dvou).Kdysi jsem mel pujcenej momentak s budikem a ten byl sakra presnej radsi jsem se neptal co stoji.Jinak mam doma momentak na 0-3,5Nm po 0,1Nm.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Momentový klíč, digitální.

#9 Nový příspěvek od bourač »

chobotku dík za tip, to mě nenapadlo a vyzkouším (to je dost že z tebe taky vypadne něco užitečnýho :friends: )
jinak samotným displejem lze otáčet tak že na něj vidíš ve všech polohách, při dosažení nastaveného momentu to samozřejmě pípne
při dosažení cca 50, 70,90% momentu to popípává až při 100% trvalý tón. Je to i pro hluchého protože stejně se chová i LED dioda.
Po 2minutách nečinnosti se to samo vypne a má to indikaci vybitý baterky. Taky lze nastavit aby se dosažená hodnota zobrazila jen v zátěži a nebo zůstane na displeji i když klíč povolíš. To jsem právě využil při dotahování čidla na reilu na které vůbec není vidět a klasickej momeťák se do prostoru motoru nevejde.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Momentový klíč, digitální.

#10 Nový příspěvek od mastnacek »

Myslite chlapi ze to je vazne tak k nicemu? Kdyz potrebujete jednou za 10let utahnout hlavu? Momentak budu potrebovat, ale jeste jsem neocihnul v montazni prirucce presny momenty.

https://www.tompet.cz/prislusenstvi-ke- ... -a-38.html

chobotek
Příspěvky: 10557
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Momentový klíč, digitální.

#11 Nový příspěvek od chobotek »

Jestli to chápu správně, tak je to ten stejný, co má bourač, akorát v zeleném. A myslím, že svoje zkušenosti popsal dost vyčerpávajícím způsobem. Mě tu akorát chybí, jak dopadlo to ověření momentu a klidně na to ještě nějaký měsíc počkám, až bude v Říčanech hotovo ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Momentový klíč, digitální.

#12 Nový příspěvek od mastnacek »

Cet jsem, cet jsem i neco o tom jak to funguje. Vsechno je to mechanicky. Ale je fakt, ze jsem nehledal jen mechanickej adapter.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Momentový klíč, digitální.

#13 Nový příspěvek od DYK »

Řeknu ti to po svém. Mám momenťák z Lidlu. Měnil jsem pouzdra vstřiků, mrazovky, na to všechno jsem sundával hlavy a zase dotahoval - tím svým momenťákem. Bez problémů.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Momentový klíč, digitální.

#14 Nový příspěvek od mastnacek »

Dyku, verim. Uz ale ani neni v lidlshopu.

mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Momentový klíč, digitální.

#15 Nový příspěvek od mastnacek »

Tak jsem si v rychlosti neco nasel. Az na remenici bych si mel vystacit s 200nm Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“