Plátek na kov - ruční pilka

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Plátek na kov - ruční pilka

#1 Nový příspěvek od mastnacek »

Ahojte, potreboval bych nejakou dobrou radu ohledne platku do pilky na zelezo. Rezu hodne rucne, ale obcas se stane ze material ve fabrice zakalili moc daleko a levnejsi platek konci. Pouzival jsem tyhle od Pilany
https://www.pilanametal.cz/bi-metalovy- ... a-kov.html

Mate nekdo zkusenosti s platkem, kterej zvladne i zakalenou uhlikovou ocel? Urcitym resenim by byla prima bruska a kotoucek, ale ta obyc pilka je na to co delam sikovnejsi.

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Plátek na kov - ruční pilka

#2 Nový příspěvek od mufik »

Když už dojde k situaci že musí něco říznout pěšky používám tyto plátky https://www.bahco-naradi.cz/www-bahco-n ... gKkhvD_BwE jsou běžně v železářství.Pilanu nemám vyzkoušenou.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Plátek na kov - ruční pilka

#3 Nový příspěvek od mastnacek »

Diky za tip, Bahco jsem taky u nas v zelezarstvi jednou kopuil, ale asi mel min zubu, jelo to do zeleza jako dravec, ale pomerne brzo se olamaly. Cim vic zubu tim lip asi na tvrdej material. Min na mekci.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Plátek na kov - ruční pilka

#4 Nový příspěvek od ota »

Ruční pilkou řežu taky často. Od té doby co mám pásovou pilu, jsem nekoupil, nebo nenasadil do ruční pily nic jinýho než plárek z pásovky. Když v pásovce praskne pás, ukliďím ho na regál. Nikdy nepraskne že by měl zjebaný zuby. Pak třeba v sobotu vezmu pás z regálu, naměřím si podle plátku kusy. Nařežu karbikem. Pak označím fixem dírky dle vzoru a Cobalťákem vyvrtám dírky. Jde docela blbě. Nic, nic a pak ryc. Musí se s citem. Ale jen Cobaltovej vrták vrtne. Obyč ani neudělá důlek. Pak nasadím do pilky a tak na rok je vystaráno. Mám asi 4 ruční pilky, všechny osazeny plátky z pásovky. Pású na regále asi 15 prasklejch, myslím že do smrťi nebudu kupovat plátek do ruční pily. Jo pásy Wikus. Od jinyho výrobce se zuby smetou a neřeže to. Normálně ťím v pohodě řežu nerez, běznou ocel, pevnostní šrouby i poloosu z avie to řízlo. Oproťi klasickýmu platku to řízne všechno, nepraskne to a nešťípou se zoubky a je to zadarmo. Když přišel soused půjčit si pilku, nevěřil jak to řízlo zámek, od kteryho straťil klíč. Vyfasoval ode mne pás a udělej si taky plátky!

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Plátek na kov - ruční pilka

#5 Nový příspěvek od mastnacek »

oto a copak je to za pas?

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Plátek na kov - ruční pilka

#6 Nový příspěvek od mufik »

Jo, to jsem taky používal, pás 13x0,6 bimetal.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Plátek na kov - ruční pilka

#7 Nový příspěvek od mastnacek »

Nasel jsem jeste to ohoblovany Bahco, tak to bylo 14 zubovy. Konce jsou jeste celkem ostry, zkusim zarez do ty zakaleny oceli.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Plátek na kov - ruční pilka

#8 Nový příspěvek od ota »

Přesnej název Ťi neřeknu, musel bych to najít. Ale jsou to ty lepší v tom rozměru 13x 0,6 hrubost zubu 8-12. Jen tam zavolám a řeknu kolik kusů a za dva dni je tady mám. Už tam mám uložené od dřívějška objednavky a stačí zavolat a oni tam mají kolik které hrubosti beru, zabalí a posílají.

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Plátek na kov - ruční pilka

#9 Nový příspěvek od Fizz »

Používám to bahco co prezentoval mufik. Spokojenost.

V kombinaci s tím co píše ota. Mam pár pilek s nestandardním rozměrem pro ty je to i snadnější než někde lovit spotřebak.

Videl jsem řezat jakýmsi (diamantovým?) lankem, to šlo bezvadně, ale co přesně to je mi nechtělo být řečeno :hm:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Plátek na kov - ruční pilka

#10 Nový příspěvek od mastnacek »

Tak to Bahco 14 zubovy se na ten material nechyta. :vztek:

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Plátek na kov - ruční pilka

#11 Nový příspěvek od vitex »

Tohle vše mám za sebou.Na tvrdý matroš Ti pilový list nepomůže,ještě maximálně zušlechtěný s ním dáš.Diamantové lanko mám taky ale je tlusté,takže se udřeš.Vyprdni se na to a použij úhlovou brusku a zbytek nějak dopižlej.Nevím,co chceš řezat. :-/

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Plátek na kov - ruční pilka

#12 Nový příspěvek od mastnacek »

Vitexi, vyfotim. Uhlovou se tam nedostanu, maximalne ty maly kotoucky do prime brusky.

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Plátek na kov - ruční pilka

#13 Nový příspěvek od mastnacek »

Nuzky, jak jinak. Rezu tam vyrez, dva tri rezy a vylomit. Roztahnout se moc neda, jen co povoli pero. Pilka je idealni. Malej kotoucek tam ale pujde.

Obrázek

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Plátek na kov - ruční pilka

#14 Nový příspěvek od Vedra »

Od té Pilany na nejtvrdí matroš asi toto.
https://www.pilanametal.cz/bi-metalovy- ... obalt.html

Ale jestli to zvládne i tenhle případ netuším.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Plátek na kov - ruční pilka

#15 Nový příspěvek od vitex »

mastnacek píše: pon bře 01, 2021 1:26 pm Nuzky, jak jinak. Rezu tam vyrez, dva tri rezy a vylomit. Roztahnout se moc neda, jen co povoli pero. Pilka je idealni. Malej kotoucek tam ale pujde.

Obrázek
Tak do nůžek se pořádně nedostaneš.Zkus jak píšeš tu malou modelářskou přímou brusku s diamantovým kotoučkem.Víc Ti nedokáži poradit.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“