Plátek na kov - ruční pilka

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Plátek na kov - ruční pilka

#16 Nový příspěvek od mastnacek »

Vitex: jj, vcera jsem objednal adapter a dve baleni kotoucku, jsem na to zvedavej, asi i ten rez bude cistsi nez pilkou. Pro jistotu jsem ale jeste dneska objednal i ctvery platky bahco 23 a 32 zubu. V podstate je jedno ze je zelezarstvi tady zavreny, stejne to tam je posledni dobou jak u snedenyho kramu :(

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Plátek na kov - ruční pilka

#17 Nový příspěvek od Navarson »

Nedávno jsem potřeboval vyříznout do 3mm nerez plechu takovej patvar...koupil jsem plátek https://www.promistry.cz/pilove-listy-t ... jm18i-2ks/ na nerez do šukalky a šlo to docela dobře. Ovšem estli si to poradí s kalenou ocelí jsem nezkoušel.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Plátek na kov - ruční pilka

#18 Nový příspěvek od mastnacek »

Navarson: nojo, na sukalku jsem uplne zapomnel! I myslim ze nejaky platky na kov k ni mam. Ryobi sukalka.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Plátek na kov - ruční pilka

#19 Nový příspěvek od ota »

Nechci do toho moc kecat. Ale na kelenou věc jedině TK plátek. Nevím, jestli se dělají plátky z TK. Doma ne frézce, soustruhu běžně obrábím kalené věci. Vše TK nářadím. Kalenou věc co má 62 Hrc těžko buděš čímkoli běžným řezat. To co bude mít tvrdost víc jak věc kterou chceš řezat, bude náročné na používání. Např: na běžné sloupové vrtačce nelze vrtat TK vrtákem do kalené věci. Stačí, že se vrták zachvěje a uleťí. Klidně ji provrtá, ale nesmí chvět, uhnout bokem a tak. To hned odletí.
Třeba tuhle jsem stružil 6mm výstružníkem díry do hřídelí. 118 děr. Na soustruhu. Hřídel je 90 mm kulatina a je osazená z obou stran na ložisko. A to je pak zajištěno proti prachu víčkem. To přijde nastrčit do té 6 díry. Samo, jsem v jednom kusu utrhnul ten výstružník. No nic nasadil jsem do koníka TK vrták a ten ulomenej výstružník odvrtal, 5,5 TK vrtákem. Celkem v pohodě. Ale s citem. Nebo jsem odvrtával i zalomený navrtávák.
Takže se pokus koukat po TK vercajku. Ten to zvládne říznout. Ale je moc moc křehký. Mívali jsme kdysi dávno v nástrojárně plátky do pilky. Měla je paní na ručním pracovišti. Byly to Švédský plátky. Byly strašně křehký. Ale uřízly uplně všechno. I kalenou věc. Ale stačilo pilkou na placato klepnout na ponk a plátek se rozltěl na kusy. Vždycky jsem tu paní mordoval, aby mi aspoň jeden plátek dala. Ale bohužel nedala. Byly takové matně šedé. Nikdy jsem se s níma pak nesetkal.

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Plátek na kov - ruční pilka

#20 Nový příspěvek od mastnacek »

Tak Bahco platky se po tom jen sklouzly. Pomohl malej kotoucek do prime brusky. Ale teda pekelne drahej 64kc prumer 5cm.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“