bruska na pilové kotúče

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

bruska na pilové kotúče

#1 Nový příspěvek od oco13 »

Podla hladania sa to tu ešte neriešilo, ak sa mýlim prosím Lea o upratanie :friends:
Máte nejaké doporučenie, brúsi niekto doma kotúče? Čisto amaterske a hobby použitie, už ma to nebaví krvaviť karbinou. :-/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: bruska na pilové kotúče

#2 Nový příspěvek od ota »

Oco jak se znáš, budeš to plemtat dále a stále karbikem. Kdybych to četl dřív, byl jsem v kovošrotě a tam v bedně kotouč, vzal bych Ti forotu! :smich:
Mám brusku do 700 mm kotouče. Kdysi manželka že něco k vánocům. Tak jsem sednul k netu a našel jsem tam v unimaxu brusku na kotouče. Ukázal jsem manželce tohle by se mi hodilo. Tak to objednej a dostaneš to pod stromeček. Doma když bruska přišla, udělal jsem si na soustruhu vložku a můžu nasazovat i normální kotouč talířek. Originál k tomu je diamanťák. Je to na kotouč s SK plátkama. Takhle na tom můžu ostřit i běžné ocelové kotouče. Na cirkulu na pořez dřeva na zimu. Nebo dám ten diamanťák a ostřím kotouče do maflika, nebo do malé cirkuly. Ostřím i kámošům kotouče.
Je to taková sice bytelná bruska, má to trochu vůle na nastavení. Ale vše je možno aretovat. Takže nastavit, oprubovat, doladit a už to frčí. V pohodě naostřím co potřebuju.
Jak v ůvodu píšu, bruska stála paníze a to nebude moc pro Tebe. :vysmech:

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: bruska na pilové kotúče

#3 Nový příspěvek od oco13 »

tak sú za 300 eur ale sú aj za 100vku. Ja sice poviem, že je to pre mňa ale skor by to využil syn v stolarskej dielni. Jedno brúsenie do pokosky ho stojí 12 eur. :hm: Hlavne s vidiakmi doma vela toho nenarobím. :-/
Na tom unimaxe som našiel toto https://www.uni-max.sk/produkty-sk/brus ... ucov-110-w to sa ešte na hobby použitie dá prekusnuť , tie drahšie sú už :zapomel: Cena musí byť trocha úmerná použitiu.

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: bruska na pilové kotúče

#4 Nový příspěvek od JardaCNC »

Oco ta tvoje je jen do prům.400 mm.
To už je lepší tahle :
https://www.uni-max.sk/produkty-sk/brus ... -kotuce-jm

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: bruska na pilové kotúče

#5 Nový příspěvek od oco13 »

Teraz som ju pozeral, ale cenovo už je vysoko. Kotúče mám max 400mm - čo by som chcel od 1,5KW motoru, že?. Aj tie sú len ten jeden aktualny v cirkulári a jeden dorasovaný od karbiny teda šrot. Zato do pokosky 240mm a do malej stolovej piy je ich tu hádam 20.
Len zisťujem, či tu niekto nepoužíva niečo z tých lidl, alebo bau bau.
Keď mi bolo vysvetlené čo a ako , tak nabrúsim reťaz aj na Lidl brúske, a teda brúsim po každom pílení. :smich:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: bruska na pilové kotúče

#6 Nový příspěvek od ota »

Přesně tu v druhém odkazu jak dal JardaCNC mám doma. Tu červenou. Zatím naostřila mrtě kotoučů. 8) Motorek má tedy pár Watů, ale jedu s citem a dá se to. Na domácí ostření uplně mi dostačuje. 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15665
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: bruska na pilové kotúče

#7 Nový příspěvek od oco13 »

Veď to je aj na nej vidieť, je to odliatok , nie poohýbaný plech. 8)

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“