Hydraulicky lis

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Hydraulicky lis

#1 Nový příspěvek od mazhor »

Ahoj, mam v planu koupit si jednoduchy hydraulicky lis na obcasne pouziti do domaci dilny. Padl mne do oka tento: https://www.nasenaradi.cz/hydraulicke-l ... y-lis-30t/
Podle obrazku polak. Nemate nekdo s temito levnymi lisy zkusenost? Neni to uplny lagric??

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Hydraulicky lis

#2 Nový příspěvek od Šéďa »

To si můžeš udělat i doma, je to obyčejná panenka. Nejdražšší jsou na tom ty plotny. Ovšem i ty by se daly udělat.
https://www.aretacni-pripravky.cz/lisy/ ... y-lis-30t/
https://www.aretacni-pripravky.cz/lisy/ ... 20t--2-ks/

Sadra17
Příspěvky: 6077
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Hydraulicky lis

#3 Nový příspěvek od Sadra17 »

koupíš materiál a pak zjistíš že jsi to mohl koupit hotový bez práce 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Hydraulicky lis

#4 Nový příspěvek od bourač »

máš u mě pivo šéďo, mám problem, skoro sem chtěl založit téma a požádat o pomoc - o radu. Už nemusím.
Mám asi 8ks dubových špalků, průměr cca 60-70cm. Těžené před rokem.
Ty kmeny jsem rozřezal, nouproblem (Hechtem) a rozštípal, problem jsou suky - části kmene kde byly větve. Když jen jedna, případně dvě naproti tak to rozštípnout dokážu. Když je tech větví v jedné úrovni víc nejde to žádným mě dostupným způsobem štípnout.
Nemám problem vzít pár kusů bytelnýho železa a svařit na potřebnou velikost a tvar. 20Tunová panenka se taky najde.
Stavět dospělou štípačku jako má ota se mi nechce kvuli pár špalkům.
Posvářím prostě něco na spůsob lisu a rozštípu to tím. :kiss:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Hydraulicky lis

#5 Nový příspěvek od Vedra »

Jo mám, proti profi klasice s pístnicí a pumpou to má drobet vůle a je třeba panenku nasměrovat ale pak to funguje normálně, cena proti klasice mnohem lepší a pokud se ti neválí materiál pod ponkem jako bouračovi tak to za stejné prachy nevyrobíš.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Hydraulicky lis

#6 Nový příspěvek od Joe66 »

Bouraci keby si mal silnejsiu pilu tak by si na rozstipnutie takych sukovatych,ze guzovitych pnikov nic ine nepotreboval. Len by si taky guzovity pnik prerezal na este mensi a potom by si prerezal pnik pozdlz :vysmech: Len na dub to chce silnejsiu pilku .Ale ked sa potrapis s hechtom tak aj ten to da len Ti to bude dlhsie trvat :jazyk:

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Hydraulicky lis

#7 Nový příspěvek od bourač »

já vím Joe, sváření mě baví a materiál je,
uvidím jestli otupit dva řetězy nebo stavět lis. (už jsem dost lenivý)
Možná to rozřežu a natočím - aby chytráci viděli co dokáže pila za 100€ :smich:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12958
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Hydraulicky lis

#8 Nový příspěvek od Čárls »

Jirko na menší placky a jde to i sekerou nebo naříznout a klínem a palicí rozštípnout Je to furt jednodušší jak stavět lis Pokud nařežeš na koláče jde to pak jednoduše sekerou nebo kuželovce
Taky to tak dělám u zasukovanýho polene co 9tuna nevezme v dýlce cca 30cm (někdy to opravdu nejde jinak 8)

Ten lis máme v práci je šikovný máš na něm cit vic jak na klasickým hydraulickým lisu 8) ten tam máme taky ale je to stará jebka ta když si postaví hlavu :chytry:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Hydraulicky lis

#9 Nový příspěvek od mazhor »

Cena lisu je polovicni az tretinova oproti konkurenci. Drazsi nechci - na me obcasne pouziti by to bylo vyhazovani penez. Chtel jsem nejaky 20 tunovy. Pak jsem objevil o facku drazsi tento 30t. Konstrukce a sila materialu vypada uplne stejne jak u toho s mensim tlakem, tak snad to nebude uplnej smejd. Bytelnost podle obrazku se poznat neda a neni kde to omrknout nazivo :( Takze nakup naslepo...

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Hydraulicky lis

#10 Nový příspěvek od Vedra »

Mám ten 20t a konstrukce je podle mně dostačující, strach z toho že mi lisovaný předmět vybuchne do obličeje je rozhodně silnější (jednou jsme v práci zapomněli vytáhnout segerku na převodové hřídeli a lisovali tak dlouho než mě prasklá hřídel hňápla do ruky), mrkni jestli ti bude stačit velikost šířka otvoru v té černé opěře.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12958
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Hydraulicky lis

#11 Nový příspěvek od Čárls »

Z mého raného montérského mládi taky jedna řacha ložisko 125 venkovní pruměr v litinové misce na jedný mašině to šlo takle na druhý obráceně změna v konstrukci ta miska se rozlítla
a letěla přes pul dílny asi tak 20 metrů ještě že nikdo nebyl v cestě a to ani k těm 20 tunám nedojel Je fakt někdy velký ložiska sou zakouslý fest a nejdou s hřídele ani když se to ohřeje
To už je někdy pokud je na vyhoz ho naříznout flexou ale musí se to umět ne jak někteří klidně zajedou až do hřídele To máme na běžným pořádku a pak se opravují a rovnají hřídele
Takže za mne 20 tun bez problémově stačí Pokud je rozdíl v ceně nepatrný tak klidně tu 30 tunu
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“