Kyslíkové budíky

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8511
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Kyslíkové budíky

#16 Nový příspěvek od bourač »

Byl jsem před pár lety v obchodě Linde, prodavač mi nabídl že mají akci na tyto kyslíkové RV kus za 1tisKč včetně DPH.
Obrázek

chystal sem zrovna větší zakázku tak se mi nabídka hodila. Řekl jsem mu že si vezmu 10ks ale chci za tuto cenu též 10ks na PB.
Na to mi sdělil že cena PB nemá akci a stojí tedy nějakých 1800Kč. Poděkoval jsem a chystal se odejít. Obchodník zavětřil a požádal mne ať počkám, vzal telefon a zavolal někam "nahoru". Dostal pokyn ať mi těch 10ks PB prodá za 1tis/ks. Zaplatil sem a mám už cca 5 let po problémech s RV.
Oba typy fungují skvěle, tlaky lze jemně redukovat, nikde nic neuchází. Sklíčka z manometrů neopadávají. (tahám autogeny po stavbách).
Tyto ventily tedy doporučuju.Obrázek

Co naopak nedoporučuju je toto, produkce GCE (Chotěboř). Ty demoliční zacházení vydržely vždy podstatně kratší dobu.
Obrázek

Zajímavé jsou ty ceny, každý obchodník potřebuje nějakou marži - nic proti tomu, ale někteří chtějí zbohatnout moc rychle.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: Kyslíkové budíky

#17 Nový příspěvek od P.S. »

Soused mi věnoval stejný RV. Připojím, cvak a uchází. V láhvi je tlak 100 barů. Co to může dělat?

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8511
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Kyslíkové budíky

#18 Nový příspěvek od bourač »

píšu to na předchozí stránce,
rozeber to, uvidíš kuželku s teflonovou dosedací plochou - ventil, kuželka dosedá do mosazného sedla.
To sedlo (průměr cca 6mm) bude opotřebené, protekly tudy miliony litrů kyslíku, sice vyčištěného ale každý takový povrch se jednou opotřebuje.
To sedlo neopravíš bez speciálního k tomu určeného nástroje. Teflon na kuželce bude také nic moc.
Ten dárce zajisté věděl že RV je k ničemu. Repas stojí min.800Kč.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“