Kde kupujete nářadí?

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mattej
Příspěvky: 14
Registrován: ned črc 12, 2020 5:46 pm
Bydliště: Královehradecko

Kde kupujete nářadí?

#1 Nový příspěvek od Mattej »

Zdravím, začínám postupně vybavovat dílnu a zajímalo by mě, kde kupujete nářadí? Zatím nic nutně nepotřebuji, základní věci jako golu, flexu, vrtačku apod. jsem si již nakoupil, nebo jsem měl doma. Avšak ve volných chvílích brouzdám po obchodech na internetu a přemýšlím, co by se mohlo hodit. Tedy k mé otázce, na které eshopy chodíte, jak pro nářadí tak například spojovací a další spotřební materiál?Případně kde jsou skutečné slevy a ne prodej zboží za stejnou cenu s pouhým označením slevy? Díky za rady

xxmm
Příspěvky: 995
Registrován: úte bře 10, 2009 5:23 pm

Re: Kde kupujete nářadí?

#2 Nový příspěvek od xxmm »

spojovací materiál obchodprodilnu.cz
Lidl umí spoustu věcí dobře za svoji cenu (aku nářadí nebo třeba truhlářské svorky)

pak Hornbach dává nějakou slevu oproti eshopům (což je dobrý když chci nějakou konkrétní věc a mám to cestou a oni jí maj skladem) https://www.hornbach.cz/sluzby/podrobno ... ve-zaruce/
(teda doufám, že to tak furt je)

pokud chci nějakou konkrétní věc nedělá mi problém chvíli hledat na heurece/zbozi kombinaci ceny a dopravy

Uživatelský avatar
Mattej
Příspěvky: 14
Registrován: ned črc 12, 2020 5:46 pm
Bydliště: Královehradecko

Re: Kde kupujete nářadí?

#3 Nový příspěvek od Mattej »

Dobrá děkuju, z lidlu už nějaké věci mám, převážně pořadník a potom krimpovací sadu. Spojovací materiál jsem bral na arkov.cz, každopádně vyzkouším obchodprodilnu.

Jožka30
Příspěvky: 248
Registrován: ned pro 18, 2011 10:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Kde kupujete nářadí?

#4 Nový příspěvek od Jožka30 »

Spíš než:"Jak mám vybavit dílnu", bych očekával od Tebe odpověď, na to co chceš v dílně všechno dělat či opravovat. Na to se dá potom lépe odpovědět a poradit, jak chceš.Takhle Ti mohu tady napsat plno věcí, které mám dílně a využívám je, ale Ty můžeš prohlásit k čemu mně to je, když to nedělám a nechci dělat.

Uživatelský avatar
Mattej
Příspěvky: 14
Registrován: ned črc 12, 2020 5:46 pm
Bydliště: Královehradecko

Re: Kde kupujete nářadí?

#5 Nový příspěvek od Mattej »

Upřímně těžko říct, opravu zahradního vybavení (sekačka, křovinořez, elektrické nůžky,..) práce na malotraktoru a příslušenství, případně další potřebné věci kolem domu, tudíž nevím osobně jak bych to specifikoval, také hodně brouzdám do elektroniky ale k tomu už většinu nářadí mám. Přemýšlím teď hodně nad kompresorem, protože máme starší domaděl, který nemá ani vzdušník. Dále bych rád například stojanovou vrtačku. Snad jsem nějak shrnul své dojmy a pojmy :D

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde kupujete nářadí?

#6 Nový příspěvek od Ondras83 »

aliexpres.com

opravdu se ti vyplati treba na spojovaku platit postovne? kupuju ve ferone nebo super je unas LI-CA...mam to kousek z prace, tak se tam stavim, kdyz potrebuju nejaky sroubky, podlozky atd, potrebuju par, vezmu hrstku - co zbyde, je napriste :)

delam to vychcane - najdu si nejaky naradicko, osaham co a jak a pak hledam na netu...kdyz jsem stavel a pocital kazdou korunu, delal jsem to tak treba i s botama :D

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Kde kupujete nářadí?

#7 Nový příspěvek od jenicek »

Nevim přesně kde na Královehradecku bydlíš, ale já nakupuju většinou tady https://www.svobodaobchod.cz/ nebo tady https://www.naradihornig.cz/
Do Jilemnice to mám 8km, na Horka 15km. Téměř zásadně jezdím a vybírám si to osobně, máš si to možnost osahat, vyzkoušet, občas Ti i prodavač řekne nějakou zkušenost (i třeba že to je shit, nebo doporučí něco levnějšího, lepšího...).
Hornig má větší výběr elektrickýho nářadí, na spojovák je trochu dražší a nemá hutní materiál. Svoboda má lacinější věci (občas tam ale má i věci jak na vietnamský tržnici), neskutečněj výběr spojováku a hutní materiál na co si vzpomeneš a uříznou Ti klidně i 1cm.
Když to třeba srovnám s obchodama v Praze, tak v tý Praze je to jak u snědenýho krámu a za několikanásobný ceny. Třeba speciálně Hornbach, kterej mám z práce kousek, tak má spojovák klidně i 20x (jo, dvacetkrát) dražší než na Horkách, ale zase je hezky zaplastovanej a popsanej :jazyk:
Na Horkách i u Horniga Ti ho nasypou do mikrotéňáku (není to tak dlouho, co dělali kornoutky z novin a měls to jak bonbony na váhu). :typek:

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Kde kupujete nářadí?

#8 Nový příspěvek od chobotek »

Tajak jenicek a sem: https://hruby-m.cz/
Jinak to dělám obráceně, protože se mi nestává, že bych nějaký krám nutně potřeboval. Mám pocit, že všechno mám. Ale někdy člověk vidí něco, bez čeho se jistě neobejde (zpravidla u firmy se specifickým zaměřením). Většinou je to drahé, zahraniční a český prodejce má upravený kurs dolaru nebo eura. Takže hlídám ebay a ebay-kleinanzeigen a jak se to tam za rozumné peníze objeví, je to doma :-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kde kupujete nářadí?

#9 Nový příspěvek od ota »

V zásadě nářadí, nebo věci do 30 kg kupuju na bazoši, nebo třeba na burze. Vloni burza nebyla ani jedna, tedy jsem z ní neměl nic.
Ke svému zaměření pracovnímu tedy kovoobrábění vše kupuju z bazoše. Nedokážu si představit, že bych šel do obchodu koupit třeba frézu do mašiny. To jsem udělal jen jednou, protože jsem nutně musel dělat cosi a tak se nedalo svítit a jel jsem do obchodu. Pán chmátnul do šuplíku a vyndal požadovanou věc. Když řekl cenu málem se mi podlomily kolena. A on jejda pardon, to je ještě bez DPH! Co už musel jsem koupit. Již nikdy více!
Zrovna dneska mi přiveze pošťačka balíček s 4 ks stopkových fréz. Paní asi nevěděla co prodává. Vzal jsem od každé a schválně kouknul na net. Ona měla v krabičkách funglovky nepoužité taky. Cena 300 Kč/kus. Na netu začínají na 3200 Kč/kus a myslím, že ta cena je ještě bez daně. :vztek:
Sleduju bazoš a když je věc opravdu slušná, volám. Když je na hraně tak napíšu email. Když náhodou je ,,cena dohodou" přecházím. Tam nemá cenu se angažovat. Prodejce neví coby za to.
Jinak vercajk jako vrtačka, bruska nebo podobné ruční nářadí většinou dostanu a dám si opravit. Nebo k vánocům dostanu. Letos zrovínka bateriovej karbik a bateriová vrtačka od Milwaukee profi řada. Je to od celé rodiny dárek. Ke každýmu dvě baterky. Manželka vždycky co ti máme k vánocům? Tak třeba naznačím. Letos starší syn kupoval do firmy nějaké tyhle věci tak se domluvil s prodejcem na ceně a mám i já. 8)
Z Číňana jsem ještě nekupoval. Neumím to a nemám možnost té platby tam. Vím že synům to chodí každou chvíli něco. Ale já se zatím obcházím bez toho.
Vloni jsem dostal spálenou velkou Ruskou vrtačku, pak 230 karbik Narex a 1" elektrickej Narex utahovák. Vše nefunkční, mělo to jít do kontejneru. U toho utahováku byl vypadlej drát z toho spinače. Karbik a vrtačka šli do opravy. Cena 900 Kč vrtačka a 1200 Kč karbik. Ty už to se mnou vydrží. 8)
Tak nějak nemám moc důvěru v ty nové stroje za nízkou cenu. I když v lídlu jsem si taky ledasco koupil. Ale ruční nářadí ne. Spíš nějaké drobnosti. Hodně si tam kupuju oblečení. Mají tam často mojí velikost. A dost na výběr. Mám asi 5 vest, 5 bund a celkem jednu takovou fakt pěknou která neprofoukne a ni v mrazech.
Spojovák jsem si naschráněl za éry v jedné firmě, kde se spojovák mohl použít max 1x. Pak se dával do velké bedny k dispozici pro nás. Toho mám možná 5 metráků tady všude kolem. No a to mám taky do smrti asi. :vysmech:

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Kde kupujete nářadí?

#10 Nový příspěvek od Šéďa »

Na domácí žvýkání v Lidlu parkside. Mají na to záruku 3 roky a stačí to.
Do firmy kupujeme jen profi, v každém kraji bude nějaká firmy, co se tím zabývá, na karlovarsku je to Maister a Slouka & Slouková

Uživatelský avatar
Mattej
Příspěvky: 14
Registrován: ned črc 12, 2020 5:46 pm
Bydliště: Královehradecko

Re: Kde kupujete nářadí?

#11 Nový příspěvek od Mattej »

jenicek píše: úte led 26, 2021 8:26 am Nevim přesně kde na Královehradecku bydlíš
Tak to mám bohužel docela z ruky, bydlím nedaleko Nového Bydžova.
Ondras83 píše: úte led 26, 2021 12:19 am
opravdu se ti vyplati treba na spojovaku platit postovne?
Byl jsem zrovna v karanténě a když potřebuji něco né tak běžného tak ano, jelikož jediný obchod v okolí 20km je spíše na základní spojovací materiál a nářadí.

ota píše: úte led 26, 2021 9:27 am V zásadě nářadí, nebo věci do 30 kg kupuju na bazoši, nebo třeba na burze.
Spojovák jsem si naschráněl za éry v jedné firmě, kde se spojovák mohl použít max 1x. Pak se dával do velké bedny k dispozici pro nás. Toho mám možná 5 metráků tady všude kolem. No a to mám taky do smrti asi. :vysmech:
Na burzu jsem se chtěl letos vydat také, jediná o které vím, je v Holicích a to už je trochu z ruky. Takhle sehnat spojovák by se mi taky líbilo :D
Šéďa píše: úte led 26, 2021 9:46 am Na domácí žvýkání v Lidlu parkside. Mají na to záruku 3 roky a stačí to.
Dobře díky

Jožka30
Příspěvky: 248
Registrován: ned pro 18, 2011 10:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Kde kupujete nářadí?

#12 Nový příspěvek od Jožka30 »

Mattej píše: pon led 25, 2021 11:29 pm Upřímně těžko říct, opravu zahradního vybavení (sekačka, křovinořez, elektrické nůžky,..) práce na malotraktoru a příslušenství, případně další potřebné věci kolem domu, tudíž nevím osobně jak bych to specifikoval, také hodně brouzdám do elektroniky ale k tomu už většinu nářadí mám. Přemýšlím teď hodně nad kompresorem, protože máme starší domaděl, který nemá ani vzdušník. Dále bych rád například stojanovou vrtačku. Snad jsem nějak shrnul své dojmy a pojmy :D
Začal bych elektrické nůžky, které jsou jako nástavec na vrtačku zn.Extol, cena kolem 550 Kč,plech 1,8 mm. Já dělám s 1,5 mm.Hliník a plast 2 mm. Používám a jsem spokojen.Většinou jsem nakupoval v Lídlu zn.Parkside.Jsem s výrobky spokoje.
Vibrační bruska u které jsou nástavce s kterými se dostaneš kamkoliv.
Stupňovité vrtáky a další https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Sada- ... p100314665 Přenosnou malou cirkulárku.
Přímočarou pilku, vyřízneš jakýkoliv tvar a nepotřebuješ pásovou pilu.
Brusku na mokré a suché broušení /není z Lidlu/u které jsem si udělal různé nástavce a nabrousím cokoliv.https://josef49.rajce.idnes.cz/Proc_pln ... t-fotky https://josef49.rajce.idnes.cz/Proc_pln ... t-video/ .
Základem je svářečka, což předpokládám, že máš.Potom si udělat svářecí stůl.
Brusku normální.Brusku kombinovanou https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Kombi ... p100308101
Pokud se jedná o kompresor, tak mám jeden navíc,velmi málo v provozu, je vylepšen.Mohu Ti jej prodat.https://josef49.rajce.idnes.cz/Vylepseny_kompresor/. Posílám SZ s nabídkou.
Potom na další věci, které se hodí mít doma se podívej na https://josef49.rajce.idnes.cz/ .Za mého mládí se nic takového nedalo koupit, tak jsem si to vyrobil.Různé nástroje, vyvažovačku k sekačkám,svářecí stůl a taky kolibku na zahradní traktor, protože ta plechařina co prodávájí se mně nelíbila, atd.Ahoj Jožka.

Jožka30
Příspěvky: 248
Registrován: ned pro 18, 2011 10:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Kde kupujete nářadí?

#13 Nový příspěvek od Jožka30 »

Nevím jak jsi zdatný na broušení vrtáků. Po menší úpravě je dobrá ostřička vrtáků Gűde GBS 80.Úpravu by jsi zvládl i doma,ten kroužek bych Ti vytočil.https://josef49.rajce.idnes.cz/Bruska_na_vrtaky/ .
Co se týká sloupové vrtačky, tak si vyber tu, která má sklíčidlo na vrtáky do 16 mm, protože ta má kuželový otvor Mk2, kam můžeš dát vrták až do 22 mm.Když dáš přechodku z Mk2 na Mk3 tak až do 31,9 mm.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Kde kupujete nářadí?

#14 Nový příspěvek od ITS »

Dnes v akci v Unimaxu ta nejsuprovější sada stahováků.

https://www.uni-max.cz/produkty/autotec ... dilna-sada

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“