Pásová bruska.

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová bruska.

#226 Nový příspěvek od Britt »

A jak to vidíš do budoucna? Nehoří to, ale kvůli tomu teď stojím.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Pásová bruska.

#227 Nový příspěvek od jenicek »

Tak stůj, až nebudeš moct, tak si sedni :smich:
Když jsem byl u Tebe, taks řikal že na to není kvalt, že máš jiný věci na práci :typek:
I kdybych to zmastil přes vejkend (teď jsem v práci), tak Ti to nedovezu dřív jak příští úterý.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová bruska.

#228 Nový příspěvek od Britt »

To je ještě v pohodě. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13114
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Pásová bruska.

#229 Nový příspěvek od Čárls »

Aneb včera bylo pozdě :smich: Jo takle to znám u nás v práci :friends:
neboj vždyť brousit mužeš i bez měniče co vím tak 99% pasovek měnění otáček nemá .
Kruci ta bruska mě tak láká :friends: Ale zatím nevím kam bych ji umístil :( To už mě napadlo udělat v koutě paternostr se strojema :smich: samý kraviny mě poslední dobou napadaj :D
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová bruska.

#230 Nový příspěvek od Britt »

Oni se dají udělat i kapesní verze, ale je to jen na takové mazlení. Na týhle bych mohl brousit i traverzy. :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13114
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Pásová bruska.

#231 Nový příspěvek od Čárls »

To bych si na ebaj moh koupit to co se dává na uhlovku :smich: nebo vyrobit miniaturu
Víš jakou mam dilničku že se tam s bídou otočím :-/ a holt nějaký ten malý plac potřebuji na údržbu strojků a kutění :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová bruska.

#232 Nový příspěvek od Britt »

Včera jsem si trochu pohrál s kladkama a řemenicí, kterou jsem přebrousil přímo na motoru. Bruska bere jako žralok a to je tam 80 zrnitost. Zkusil jsem i Radeco a jenom to svištělo. Další věc je, že jsem koupil zbytečně dlouhé pásy a díky hmotnosti stolku to má snahu padat na čumuák. Když bude o 20 čísel kratší, bude to OK. Na videu jsem našel vychytávku, jak to udělat, aby pás v místě spoje nedupal a hned jsem to vyzkoušel. Orovnávacím kamenem na brusné kotouče jsem strhnul brusivo v místě spoje a pás sedí jako přibitý. Na netu jsem viděl "testování kvality výroby na chvění", tak jsem postavil dvacku na rameno a na stolek a pustil jsem ten betlém. Ani se to nehne. Překvapil mě výkon této metody broušení a to mám jen obyč pásy. Zirkoniové jsou prý ještě výkonější. Odlétající brusivo jsem chytal do sudu se šponama a ještě chci udělat lapač jisker u hnací řemenice, aby to nelítalo všude možně.
Nyní už zbývá jen frekvenčák, protože si myslím, že pár otáček navíc tomu jen prospěje, dodělat ovládání a je hotovo.
Když bych to měl shrnout, je to skutečně šikovná mašinka a v dílně kutila najde své místo, zvlášť, když si vyrobí různé adaptéry na broušení a za mě naprostá spokojenost. Nemám žádné video, ale až bude frekvenčák, tak zkusím ukecat doktořici, aby mě natočila.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Pásová bruska.

#233 Nový příspěvek od vitex »

Teda klobouk dolů,máš to moc pěkný. 8) A po doktořici nechtěj nic natočit,protože by Tě taky mohla vytočit. :smich:

Uživatelský avatar
Shaolin
Příspěvky: 94
Registrován: úte kvě 08, 2018 8:21 pm
Bydliště: Poprad

Re: Pásová bruska.

#234 Nový příspěvek od Shaolin »

Veľmi pekná brúska. Fakt to pósobí dojmom dospelého profi stroja.
Ten zirkonový pás je ozaj niekde inde ako tieto hnedé. Keď používam zrnitosť 60, akoby to železo hobľovalo a nie brúsilo. A ani sa to tak nehreje.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová bruska.

#235 Nový příspěvek od Britt »

Díky za ocenění a také za rady a vlastní zkušenosti, o které jste se se mnou podělili při realizaci výroby a které snad pomohou i ostatním. Asi jsem to kapánek přehnal s dimenzováním materiálu při výrobě a celý drobeček má dobrých 60 kilo a možná ještě víc, takže pozbyl snadné mobility, ale na druhou stranu mám jistotu, že se to nebude kroutit, jako když plácneš hada přes ocas a bude to do budoucna schopné přesného broušení, jako to má např. zde:
https://www.youtube.com/watch?v=_02OFS3 ... =JesseMade
Nehodlám vyrábět kudličky, ale doufám, že to bude schopné do jisté míry suplovat magnetku. Možná se mýlím, ale pro hobíka jako jsem já, by to mohlo stačit na přesné srovnání materiálu, s přijatelnou drsností povrchu. ( Šajbičky do mlýnku na maso? :red: )
Rozhodně to bude stabilnější a přesnější než např. tenhle bastl z jeklů od Klimbíka : https://www.youtube.com/watch?v=G5C9bXZ ... l%C3%ADrna
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Pásová bruska.

#236 Nový příspěvek od ITS »

Také musím pochválit, protože to vypadá pěkně.
Ta myšlenka ohledně náhrady brusky na plocho, tak jak je vidět na videu, na které je tady odkaz, má jeden detail. Brousí se proti kladce. Takže pokud to budeš dělat, tak musíš mít někde místo s válcovou ( nebombírovanou ) kladkou. Já už jsem tady psal o tom, že jsem do firmy nakoupil už tři pásové brusky. Jedna jede každou chvíli. Stále se něco svařuje, tak se na tom jehlí každý řez a to z venku a na rožku válce to jde i zevnitř - vinkl i jekl, protože ne každý jekl se zátkuje, tak se mu musí srazit otřepy i uvnitř. Jsou to z 99% práce na válci a nikoliv na ploše. Bruska má i tu grafitovou desku, ale to ploché broušení se skoro nepoužívá. Maximálně když si chci očistit nějakou kostku z taženky, která se používá jako podložka při svařování a jsou na ní kuličky, nebo má ťukanec, který trčí z obrysu. Při plochém broušení větší plochy dochází k tomu, že papír dělá na vjezdu vlnku a náběžná hrana je vždycky nějak sešvihaná. Omezí se to malým přítlakem, ale to pak větší plochu moc nebere.
Musím konstatovat, tomuto typu brusky s plochou a stolkem, jsem zatím nepřišel na chuť.
Tohle kupuji (když je v akci) https://www.uni-max.cz/produkty/brousen ... uska-bs100
Válec, kde se brousí je pogumovaný, deska je nahoře pod víkem a přední kryt a "vodítko" je demontováno.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová bruska.

#237 Nový příspěvek od Britt »

Samozřejmě že počítám s pogumovaným kolem na takovouhle práci. U nás se prodávají za nemyslitelnou cenu 7500,-, takže budu kupovat na Alíku.
Bombírování na řemnenici jsem zrušil docela a pás běží daleko klidněji a není vůbec žádný problém s regulací pásu naklápěcí kladkou.
Díky za poznatek, že pás při záběru dělá vlnku a budu to sledovat při pokusech, ale to je prozatím vzdálená hudba budoucnosti, protože začíná sezóna a mě čeká spousta práce na baráku a kolem něho. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Pásová bruska.

#238 Nový příspěvek od jenicek »

A přece se točí !!! :pohar:
Pověs něco do udírny ať mám důvod se v úterý zastavit. :friends:

PS: Víš co mi to dalo, než jsem našel ten upadenej kablík blbě připájenej v bužírce na poťáku? Takovouhle sabotáž jsem od Tebe nečekal. Ale chápu, seš srandista, chtěls mě vyzkoušet, ale já se jen tak nedám... :D

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová bruska.

#239 Nový příspěvek od Britt »

To není moje dílo. Já to vypreparoval z "nefunkčního" regulátoru otáček. Teď už vím, proč nefungoval. :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Pásová bruska.

#240 Nový příspěvek od jenicek »

I ty jeden rycyklátore! Neboj, i tak by to nefungovalo. Každopádně teď už to maká. Skoro se mi ho od tý mojí vrtačky ani nechce sundávat z kabelu... :zapomel:
Tys vlastně u mě nikdy nebyl, takže ani nevíš kde bydlim, takže to je v pohodě :D

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“