Pásová bruska.

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
peb
Příspěvky: 83
Registrován: čtv říj 24, 2013 10:27 pm
Bydliště: Praha

Re: Pásová bruska.

#151 Nový příspěvek od peb »

Ja o tom mnoho nevim, nejvetsi expert tu je Britt. Ja tady "tajne" sleduju a zavidim :) Jenom jsem nahlidnul do dokumentace a pochopitelne ulozil na disk na patricne misto, kdyby nahodou... Osobne mam v planu jinou, hodne pomalu jsem jiz zacal a tuto nestavim - alespon ne zatim :)

Co se tyka metriky, tak to je jednodussi nebo slozitejsi. Zalezi na uhlu pohledu. Fyzicky prevod do metriky je otazka asi 10 sekund - vynasobeni 25.4x, to je to jednodussi. S tim se ale asi tezko uspokojis, protoze nebudou sedet otvory a nektere navazujici rozmery - to je to slozitejsi. Pro me osobne jsou nejvrazivejsi 3/8" a 7/16", to je v metrice rozhodovani kam. Tot obecne, ale zrovna u tohoto planu toho tolik neni, tam ten prevod je za chvili. Hlavne je to tak volne, ze zalezi spise na vkusu.

*123
Příspěvky: 561
Registrován: pon pro 28, 2020 7:28 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Pásová bruska.

#152 Nový příspěvek od *123 »

Ondras83 píše: sob úno 13, 2021 7:11 pm Mě se tahle moc líbí (víc než ta rimeraka), ale 4tis z sbazaru se mi zdá dost. Zkusím tedy sehnat někde ty výkresy na vypálení.

Nedá se koupit plochá řemenice na motor se systémem taper lock?
To sice nechá ale mají to tam na objednávku, musel by ses s nima domluvit a chtěj za to i dost peněz
https://www.mateza.cz/images/shop/docum ... 023108.pdf

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová bruska.

#153 Nový příspěvek od Britt »

peb píše: sob úno 13, 2021 8:33 pm Ja o tom mnoho nevim, nejvetsi expert tu je Britt. Ja tady "tajne" sleduju a zavidim :) Jenom jsem nahlidnul do dokumentace a pochopitelne ulozil na disk na patricne misto, kdyby nahodou... Osobne mam v planu jinou, hodne pomalu jsem jiz zacal a tuto nestavim - alespon ne zatim :)

Co se tyka metriky, tak to je jednodussi nebo slozitejsi. Zalezi na uhlu pohledu. Fyzicky prevod do metriky je otazka asi 10 sekund - vynasobeni 25.4x, to je to jednodussi. S tim se ale asi tezko uspokojis, protoze nebudou sedet otvory a nektere navazujici rozmery - to je to slozitejsi. Pro me osobne jsou nejvrazivejsi 3/8" a 7/16", to je v metrice rozhodovani kam. Tot obecne, ale zrovna u tohoto planu toho tolik neni, tam ten prevod je za chvili. Hlavne je to tak volne, ze zalezi spise na vkusu.
Nejsem žádný expert, ale tahle konstrukce mne zaujala a jsem přesvědčený, že by se uplatnila i v zámečnické dílně a neudělala by žádnou ostudu. Nehodlám na tom dělat žádné kudličky, jako spousta nadšenců, ale na srovnání uříznutého plechu fričkou, zbroušení otřepů nebo vybroušení úkosu před svářením, to vidím jako zdatného pomocníka. Fandové do dřeva je také rádi používají a pro ně je pásová bruska běžnou součástí vybavení.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

peb
Příspěvky: 83
Registrován: čtv říj 24, 2013 10:27 pm
Bydliště: Praha

Re: Pásová bruska.

#154 Nový příspěvek od peb »

Navazoval jsem na diskuzi, expert bylo pouzito jako ten, kdo ma s danou konstrukci nejvice zkusenosti. Tedy ten kdo muze rict, zda tam jsou nejake nepresnosti, co pripadne udelal jinak, apod. Neco tady mozna uz padlo. Zkratka, zda ty nabizene vypalky za to stoji nebo ma smysl zabyvat se nejakou modifikaci. Asi tak.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová bruska.

#155 Nový příspěvek od Britt »

Určitě je to zdařilá konstrukce, montáž nepotřebuje nějakých odborných znalostí a není potřeba náročného technického vybavení, pokud si koupíš chybějící komponenty nebo je nechceš upravovat podle svých představ. Teoreticky se to sestavit v obýváku na koberci.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

mastnacek
Příspěvky: 7103
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Pásová bruska.

#156 Nový příspěvek od mastnacek »

Trosku jsem prekopal lidlovku. Vyhrabal jsem ze zbytku pasovinu, par der a ustrojil streva na ni. Zbejva udelat stavitelnou hrazdu a podlozku pod pas. Asi z dlazdicky. Na brouseni nastroju ja tu cenu dobry. Trizact pas 200 hrubost dela pekny ostri, brousim po smeru pasu. Jsem zvedavej na ty jemnejsi.

Az se neco polame, zbastlim si neco takovyho, jen nalezato.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová bruska.

#157 Nový příspěvek od Britt »

První rozběh pásovky. Frekvenčák je zapojený, ale není nastavený, takže motor trochu hučel, pás se chvíli šmrdlal po kladkách, ale pak si sednul a drží stopu. :)
https://youtu.be/wcXhNPiNYlE
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
pavell
Příspěvky: 316
Registrován: ned říj 28, 2007 12:29 pm
Bydliště: Banov

Re: Pásová bruska.

#158 Nový příspěvek od pavell »

Mohl bych poprosit o rozmer te remenice uz jsem si obj.tu stejnou skladacku diky Pavel

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová bruska.

#159 Nový příspěvek od Britt »

Já mám 170mm.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

mastnacek
Příspěvky: 7103
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Pásová bruska.

#160 Nový příspěvek od mastnacek »

Dneska prvni test, je to proti mokrymu brusu okamzik. Ostri se neprehriva. Uz jen doladit polohovani hrazdy a kryty na odvod jisker

Obrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásová bruska.

#161 Nový příspěvek od Ondras83 »

jardo, ten hranol je 40x40? diky

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová bruska.

#162 Nový příspěvek od Britt »

30x30
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
pavell
Příspěvky: 316
Registrován: ned říj 28, 2007 12:29 pm
Bydliště: Banov

Re: Pásová bruska.

#163 Nový příspěvek od pavell »

Jeste bych potreboval info o tom frek.menici diky

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Pásová bruska.

#164 Nový příspěvek od Britt »

Ten musíš zvolit podle výkonu motoru a je na tobě, jestli bude mít napájení 230V nebo 3x 400.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
pavell
Příspěvky: 316
Registrován: ned říj 28, 2007 12:29 pm
Bydliště: Banov

Re: Pásová bruska.

#165 Nový příspěvek od pavell »

Diky za rady jeste bych potreboval rozmer toho vysouvaciho ramene /hranolu/a je to hlinik dekuji

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“