Adaptery pro aku baterie

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Adaptery pro aku baterie

#1 Nový příspěvek od mastnacek »


chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Adaptery pro aku baterie

#2 Nový příspěvek od chobotek »

Neznáme a po prohlédnutí můžeme poskytnout informaci, že je to ani né 3x dražší než to samé na aliexpressu.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Adaptery pro aku baterie

#3 Nový příspěvek od bourač »

mám (mimo jiné) hromadu vercajku fy Worx, koukám na toho číňana co nabízí - baterky 18Ah? Je to možný? :shock:
Jinak moje zkušenost s baterkama 2Ah jsou jen na jednorázovou operaci a na jemnou práci, na zbytek beru 4Ah i když už jsou "velké" a nepohodlné.
Vercajk s 4Ah baterkou a provozem nonstop dokud se baterka nevybije obnáší celkem dost velkou tepelnou zátěž pro aparát.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Adaptery pro aku baterie

#4 Nový příspěvek od chobotek »

18Ah na běžně používaném napětí (18-20V) už je celkem dost. Kdes to viděl? Jinak když jsem měnil články v akumulátorech tehdejšího Protoolu (dnes Festool) měly ty původní 2,6Ah a dnešní mají ve stejných rozměrech 5,2Ah. Ale i s těmi původními akumulátory to nářadí nejde utahat. Než se vybije akumulátor, je ten druhý nabitý. Co jsou tvoje typické "jednorázové operace"?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Adaptery pro aku baterie

#5 Nový příspěvek od JARDY »

Ceny adaptérů mi připadají nemravné. Za ty peníze by to měla být celá baterie.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Adaptery pro aku baterie

#6 Nový příspěvek od mastnacek »

Chobotku, nehledal jsem podle ceny, tohle me cvrnklo do nosa, tak jsem to sem dal. Setrilkove si to svoje najdou. Hlavni je myslenka.

chobotek
Příspěvky: 10549
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Adaptery pro aku baterie

#7 Nový příspěvek od chobotek »

Rozumím, ale beru to tak, jak psal JARDY (ačkoliv v tomto případě jsou původní ceny těch adaptérů mravné, cena narostla až po průchodu rukama českého překupníka - tady je to o to vtipnější, že poštovné z Číny je nižší než z překupníkova hnízda).
Za mě je hlavní myšlenka nedopustit příliš mnoho značek ručního nářadí v dílně. Jinak by se občas docela hodilo mít možnost tím akumulátorem pohánět různá jiná zařízení - nafukovat člun, použít ho jako externí zdroj k pořádné čelovce, ap. Něco jako tohle, klidně bez voltmetru: https://www.ebay.com/itm/274650239960 - je to nějaký 3D tisk, někde jsem k tomu viděl i model, ale nemůžu ho dohledat. Festool dělá i tuhle užitečnost, jen škoda, že to nemá i svorky nebo konektor přímo z akumulátoru: https://www.naradionline.cz/nabijecka-t ... hc-18.html
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Vedra
Příspěvky: 1376
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Adaptery pro aku baterie

#8 Nový příspěvek od Vedra »

baterky 18Ah? Je to možný
samozřejmě že ne. Respektive ano ale reálně by to byla velká bedna s články za 5tis kč. Nejlepší články které stojí v řádu stokorun za kus mají kolem 3,5Ah, pokud je třeba větší vybíjecí proud tak kolem 3Ah. Je jich třeba v sérii pět na dosažení 18-20V. Takže v 18Ah baterii by muselo být nejméně 25 článků.

jean
Příspěvky: 3014
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Adaptery pro aku baterie

#9 Nový příspěvek od jean »

Metabo ponúka 10Ah, ale to je už poriadna kysňa. Čínske ampérhodiny majú menej minút :)

Sadra17
Příspěvky: 6109
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Adaptery pro aku baterie

#10 Nový příspěvek od Sadra17 »

jenže tam budou mít 5ah 21700 články 8)
malej traktorista v malým traktoru

claus
Příspěvky: 45
Registrován: ned srp 26, 2012 1:49 pm
Bydliště: hodonín

Re: Adaptery pro aku baterie

#11 Nový příspěvek od claus »

Dobrý den, když mám sekačku, ke které jsou připojeny dva akumulátory, každý o kapacitě 2Ah, mám k dispozici 4Ah? Nebo se kapacity nesčítají? Díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Adaptery pro aku baterie

#12 Nový příspěvek od thovt »

Zdravím ano i ne záleží jak je to zapojené, většinou se to pozná když se spotřebič rozebere.

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 827
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Adaptery pro aku baterie

#13 Nový příspěvek od Navarson »

Nic se rozebírat nemusí. Pokud sekačka pojede jen z jednou baterií, jsou sloty zapojeny paralelně a dvě baterie jsou použity opravdu jen pro zvýšení kapacity. (čemuž nevěřím, neb to nemá smysl, když mohu použít rovnou baterii o větší kapacitě).
Pokud sekačka s jednou baterií nepojede, jsou sloty zapojeny seriově. To už smysl má, protože zdvojnásobením napětí zdvojnásobím výkon stroje, aniž bych baterie zbytečně zatěžoval velkým vybíjecím proudem. Použití baterií stejné kapacity v obou (nebo více) slotech, a pokud možno se stejným opotřebením příznivě ovlivňuje vybalancování článků a tedy i životnost akumulátorů.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

claus
Příspěvky: 45
Registrován: ned srp 26, 2012 1:49 pm
Bydliště: hodonín

Re: Adaptery pro aku baterie

#14 Nový příspěvek od claus »

Děkuji za objasnění. Já jsem měl z fyziky 4, a co jsem se ptal známých, odpovědi se rozcházely. A to byli i dva elektrikáři.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“