Prosím o pomoc s identifikací vertikální hlavy

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Prosím o pomoc s identifikací vertikální hlavy

#1 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

Chlapi, mám dotaz - co to vlastně mám doma? Vertikální hlavu, jasný. Od TOZu, jasný. Ale víc o ní nic nevím - poradíte prosím? A jakou to může mít reálně-obchodovatelnou cenu? Nejsem příznivcem štětkových GO, takže je ve stavu, v jakém se mi objevila doma, mám rád nalitého čistého vína. Váha cca 75 kg (porovnáváno v ruce hlava vs. 3x25kg pytle cementu...)

Nafotil jsem co mě napadlo, že by mohlo být užitečné...
https://pajovo.rajce.idnes.cz/Vertikalni_hlava/

Děkuji za každou užitečnou informaci.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Prosím o pomoc s identifikací vertikální hlavy

#2 Nový příspěvek od ota »

K té hlevě. Asi je to deformace u mě, ale uplně se mi zježí nebo postaví všechny chlupy na celím těle, když někdo napíše ,,mám tu věc od TOZu" Kruci copak to neodvodíš jakože ,,Továrna Obráběcích Strojů"? To poslední je S jako strojů!
Vypadá to jinak na hlavu z Fa 3 AU. To AU mívalo už tu pumpičku na přimazávání oleje. To je ta pístová pumpička v pravo když by Jsi stál proti mašině. Co je nad ní ten olejoznak. Jen Ti k tomu chybí ty zakládací lišty. Dva kusy s rybinovím úkosem. Ty lišty sehnat je docela problém. Jinak se zdá kompletní i s tím pohonným kolem.
Vzhledem k tomu, že to má tu dutinu zašlou, není lesklá což by se dalo vyšurovat rounem. Dále jde o uložení soukolí. Jestli není vyběhané, najebané. Ložiska jak to chodí, jaká je vůle.
Prodejní cena se odvyjí od té vůle v ložiskách, vůle nebo oběhání soukolí a nekompletnosti chybějících zakládacích lišt. Tedy počítej od 3500 Kč po 8 000 Kč. Ty hlavy se moc neobjevují. Sem tam nějaká se objeví a hned je pryč, když je slušná. Nemusí být nijak naštětkovaná, ale hlavně funkčnost. Občas v inzerci hlava leží dobu, bo je špatná nebo vymlácená. To se dobře dá poznat. Jak se kýve vřetenem a hned víš vůle.

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Prosím o pomoc s identifikací vertikální hlavy

#3 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

:smich: :smich: :smich:

omlouvam se, u me je to profesionalni deformace - casto pracuju s nazvem vyrobce TOZ, ze je tam na konci S a ne Z jsem uplne ignoroval :D

po vedeni se jeste kouknu, beztak tam nekde je taky 8) dekuji

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Prosím o pomoc s identifikací vertikální hlavy

#4 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

Vřeteno se zdá být bez vůlí, zakládací lišty nemám :'(

Uživatelský avatar
winch
Příspěvky: 2213
Registrován: stř bře 11, 2009 12:08 am
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Prosím o pomoc s identifikací vertikální hlavy

#5 Nový příspěvek od winch »

Je to ako píše Ota, až na to, že hlavy na FA3 AU už mali náhonové kolá zo šikmým ozubením, tu sa mi zdá rovné, tak to bude na FA3 U prípadne FA3 H. Samozrejme pasuje aj na FA3 AU, a je celkom jedno, ktoré súkolie sa použije (s rovnými zubami je trochu hlučnejšia).
Starý, dobrý je to stroj, som rád že mám traktor môj.

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Prosím o pomoc s identifikací vertikální hlavy

#6 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

super chlapi, vite, jaky to ma kuzel? dekuju


Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“