Vybrační pěch Enar

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#1 Nový příspěvek od ota »

Žába je jiný typ než má Víťa. Chybí ji ta spodní placka. Jinak se z fotek zdála celá. Ikdyž do vnitř nikdo nevidí. Ja to výrobce Enar s motorem Honda. Je to r.v 2008 novější zgarp. Uvidím jak to dopadne. Desku k tomu nabastlím kdyžtak. Škoda to nevzít!

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#2 Nový příspěvek od ota »

Tak chlapi žába Enar je doma. Trošku drobnosí chybí. No než to soused vyjednal a než se to uleželo, někdo si vypůjčil pár drobností. Ale to už asi kdysi dávno. Ta placka to jsem věděl že tam není. No ale ještě chybí víčko nádrže, pak svíčka s fajfkou, to půjde asi sehnat. No dál vložka filtru a víčko filtru. Motor je tam Honda GX 120. Už jsem nějaké věci našel na netu v Brně, ale bohužel nekomunikují. Tak to zkusím ještě odpoledne.
Kdyby jste měl někdo typ na nějakou dobrou prodejnu, internetovou bo to bude všechno asi z ruky, tak dejte odkaz. Ten filtr je oproti běžnému hranatému takovej jako váleček. Trubka a v ní váleček vložka. Ale víčko chybí. To víčko jsem nenašel nikde jako náhradní díl. Když tam kdysi soused byl tak ten motor šel nastartovat a běhal. Ale teď mu poár věcí chybí, aby se dal vyzkoušet.
Fotky dám až večer, tady mi to nejde z mobilu dát.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#3 Nový příspěvek od bourač »

tip na víčko, autopotřeby maj univerzální, nemá závit ani bajonet nic - jen takový lamely, víčko jen narazíš / nebo vytrhneš. Těsní to OK.
Mám ho v ještěře.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#4 Nový příspěvek od ota »

Vyfotím to hrdlo nádrže. Myslím, nebo koukal jsem, že jsou tam od shora dvě drážky proti sobě a pak ten kužílkovej výlisek jako hrana. Tedy zasuneš víčko které má dva výstupky. Pak otáčíš a ty výstupky zajedou pod ten kuželovej výlisek a tím dotahují víčko k nádžce.
Teď momentálně jsem tam natlačil plastovou krytku co byla na vodárně. Chodil jsem po dílně a ta krytka mi padla do oka. Jde tam přesně natlačit, má taky ty výstupky jako harmoniku ale neutěsní ty dvě drážky, tamtudy by tekl benzin ven. :(

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#5 Nový příspěvek od bourač »

změř vnitřní průměr hrdla + šířku drážky = někdo najde.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#6 Nový příspěvek od DYK »

práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#7 Nový příspěvek od Sadra17 »

malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: CO JSTE DNESKA DĚLALI III

#8 Nový příspěvek od Čárls »

Od tohohle prodejce bych nekupoval chtěl sem od něj lištu na Ms 181 1,1 drážka poslal 1,3 drážka rozteč souhlasila tak sem mu psal neodpověděl vubec :-/
Lištu sem prodal kamarádovi má o číslo vyšší stihl pilku jak já :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Vybrační pěch Enar

#9 Nový příspěvek od ota »

Nevím, kam to přesně dát.Ale trochu jsem o tom psal v jiných tematech. Tak to dám do samostatného vlákna.
Dostal se mi do drápů vybrační pěch Enar. Motor Honda GX 120. Chybí tam celkem dost potřebná věc a to je ta hutnící deska. Dále na motoru chybí pár drobností. Jako vložka vzduchového filtru s zajišťovacím víčkem. Dále víčko do nádržky na palivo. Potom svíčka a fajfka.
U jednoho táhýlka u karburátoru visí pružinka, která má být někde zavlečená. To musím zjistit kam. Potom z karburátoru jde hadička k nádržce. Ale je tem ještě ten malej plastovej filtřík a ten nemá vstupní hadičku. Nevím, kam by případně vedla. Nikde nic nekouká. No to musím vydedukovat.
Před časem byl motor normálně funkční. Kámoš ho zkoušel nastartovat a celkem v pohodě chytil a točil se dobře. Bohužel, od té doby pěch stál lang sang a sem tam si od něho někdo něco půjčil. Ty drobnosti.
Takže otázka zní: Neznáte někdo tenhle strojek? Neměl jste to někdo v ruce? Nebo i nějaká rada kolem toho? Potřebuji sehnat: víčko nádrže ( o tom už jsme diskutovali v jiném vláknu, DYK mi dal odkaz, zkusím to tam objednat. 8) Dále jsem našel jinde na netu tu vložku vzduchového filtru. Ale víčko ne. Třeba kdyby někdo měl možnost vyfotit, vyrobil bych si třeba náhražku, nebo kde to sehnat? Svíčku a fajfku seženu, na to jsem už taky koukal.
No a teď ta hlavní otázečka, kde sehnat tu desku. Našel jsem nějakého internetového prodejce a ta deska u něj stojí 7500 Kč. Což je docela hukot. No chtělo by to něco levnějšího. Nebo jestli by pasovala od jiné značky? Nevím, neviděl jsem to nikdy jak má vypadat ten originál.
Díky za každej postřeh, nebo námět, i třeba na internetovej obchod s těmahle heblama.
Tady je pár obrázků.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vybrační pěch Enar

#10 Nový příspěvek od vitex »

Tak desku si snad dokážeš vyrobit(bacha je ze dvou dílů),filtrační vložka by mohla pasovat z 1203 ky a víčko mě připadá stejný,jak mám na Wackeru.Jenže neznám rozměry.Musíš to změřit.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vybrační pěch Enar

#11 Nový příspěvek od ota »

Tu vložku do filtru jsem našel na netu. Ale firma co to tam má nějak nekomonikuje. Asi nepracují teď. Právě bych potřeboval na to víčko filtru nějakej mustr. Třeba jen fotku z blízka. Našel jsem na netu spoustu obrázků té Hondy, ale jen jako stacionárního motoru a tam je filtr taková kostka plastu, jinej. Pak jsem našel žábu a tam byla fotka z dálky a z druhé strany.
Třeba kdyby s tím někdo dělal v práci, nebo podobně. Nebo třeba měl i nějaký kontakt na servis.
To víčko nádrže jdu ještě zkusit z Wacru. To by mohlo být stejné. Potřebuju chvilku času, abych číhnul na ten DYKův odkaz a vzal tam ty věci jako svíčku, fajfku a víčko. Při jednom poštovným. Mám ten odkaz taky uloženej a když jsem tam prohlížel, nenašel jsem tam nic. Ale asi jsem hledal to ,,Enar" proto to nenašlo. Pak Honda to už mi vyhodilo víc odkazů.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vybrační pěch Enar

#12 Nový příspěvek od ota »

Takže jsem oměřil díru víčka nádrže na palivo. Wacker má uvnitř díru 30 mm. Tenhle Enar má díru 39 mm. Zkoušel jsem zavolat do toho Kasumexu jestli by mi třeba neřekli kolik má to víčko průměr do díry. Bohužel telefony neberou a na druhej telefon, je asi vypnutej.
Zkoušel jsem i tu druhou firmu KP díly a to samí. Neberou telefony. :(

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1397
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Vybrační pěch Enar

#13 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, kdysi jsem měl žábu naší výroby, ještě předrevoluční, noha přestala fungovat, tak jsem si schoval jen motor a právě tu plotnu, pokusím se jí najít a dám rozměry .

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20655
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vybrační pěch Enar

#14 Nový příspěvek od ota »

Tak to by bylo dobré. Kdybys ji měl podobnou a na prodej, měl bych zájem. Ona ta deska má v předu takové specifické nahnutí. A to by se mi nechtělo v domácích podmínkách kutit.
Leo, díky za přesunutí diskuse. 8)

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vybrační pěch Enar

#15 Nový příspěvek od vitex »

Tak s průměrem víčka nádrže jsi se trefil.No a tu skladbu desek jsem Ti zapomněl vyfotit.

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“