Aku bateriové kleště na trhací nýty.

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8585
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Aku bateriové kleště na trhací nýty.

#1 Nový příspěvek od bourač »

Chlopi, máte někdo takovou věc? Zkušenosti?
Ruční kleště mám, na pár nýtů Al ∅ 4mm to stačí, když jde ale o větší množství - netřeba rozvádět.
Znám vzduchovou trhačku, tu ale nechci pokud je něco na baterky.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Aku bateriové kleště na trhací nýty.

#2 Nový příspěvek od palobobo »

Super je akumulatorova nitovacka Gesipa acubird. Len cena je sialena.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20348
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Aku bateriové kleště na trhací nýty.

#3 Nový příspěvek od vitex »

Gesipu taktéž doporučuji,kolega ji provozuje už 10 roků a dělá s ní každý,kdo má do pr...e díru.Jediný rozdíl je,že montuje nýtovací matice ale tuším,že v příslušenství je i možnost použití na trhací nýty.

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Aku bateriové kleště na trhací nýty.

#4 Nový příspěvek od palobobo »

Nene na matice je uplne iny stroj ako na trhacie nity. Konstrukcia prevodovky je ina.

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Aku bateriové kleště na trhací nýty.

#5 Nový příspěvek od Shrek »

Az pojdes v Praha pres tunely, po obchvatu, taxi prohlidni ty nerezovy vrata, ty velky, co spojuji tunely (unikove), jsou v nich 100vky nytu nerez 5mm a kazdy nyt mi prosel klestema. Kdyz jsi denne udela 300 nytu, taxi neudrzel volant. Na konci sichty uz jsem si pomahal i nohama, mezi kolena a zamcknout stehna k sobe :-)))))
Schanel jsem tenkrat ze bych si aku koupil, ale za berneracky chteli 27tis bez depka. Taxem si je tady pujcil od jednoho znameho, no uzasna vec, bez namahy, kdo vic nejtuje, nezbytna vec. Ale ted na mejch 20nejtu rocne mi stacej rucni...
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

peyrak
Příspěvky: 1240
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Aku bateriové kleště na trhací nýty.

#6 Nový příspěvek od peyrak »

Budu se opakovat, mam Milwaukee, levne to neni, ale tu praci to udela.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20348
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Aku bateriové kleště na trhací nýty.

#7 Nový příspěvek od vitex »

palobobo píše:Nene na matice je uplne iny stroj ako na trhacie nity. Konstrukcia prevodovky je ina.
To je možné,trhací nýty používáme minimálně.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20867
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Aku bateriové kleště na trhací nýty.

#8 Nový příspěvek od ota »

Ve firmě se nýtuje tisíce trhacích nýtů. Jo asi 90% jsou 4mm. Ale ve 98% to jsou ocelové nýty. Hliníkáče ani nemame. Když se dělalo pro Greifa tak se nýtovaly nerez vodotěsné nýty. Jedině Gesipa bateriová nýtovačka vydržela. Tedy ve firmě jsou více než 4 sady. Je to plechovej kufr, nýtovačka, nabiječka 2 baterky. Jednu nabijíš a druhou makáš. Už netuším, kolik set nýtů dáš na dobrou nabitou baterku. Ale klidně celý den s dvouma baterkama vydržíš. No vyzkoušely se všechny možný výrobci, bateriový, vzduchoví a zůstala jen ta Gesipa. Pár tisíc nýtů jsem s níma taky vytahal. Když má už za sebou pár desítek krabic nýtů, tak akorát u slabších 3,5 nýtů pak občas uvnitř v trubce najedou tři utrženy tyčky na sebe a je dobrý mít vercajk na rozebrání po ruce. Ale to bývá po tisícovkách nýtů.
Ta druhá nýtovačka na maťice ty máme taky. Mění se tam akorát ty trny se závitem. Je třeba na trny dávat bacha, jak se trochu zjebe závit, nechce to samo vytáčet trn ze zalisované maťice. Ty mašinky máme samozřejmě taky Gesipa a tuším že jich plave po dílně taky aspoň 4 sady.
Teď vloni koupil na zkoušku Milwauke asi po dvou sadách, jak ny nýty, tak na maťice. Zatím jedou bez problémů. On když bere od toho dilera víc věcí, tak ta cena je uplně jinde. A když je akce, tak je to kruci poznat, jak ten můj karbik 125 mm. 8)
Tedy za mě Gesipa, ostatní jsou spíš kuťilský hračky. Vím o čem mluvím, pár tisíc nýtu jsem s ní taky zatahal. 8)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15814
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Aku bateriové kleště na trhací nýty.

#9 Nový příspěvek od oco13 »

MDS Autoriv - nepoviem na tú značku jediné dobré slovo, ale na druhej strane my od nej chceme pár tisíc nitov za smenu. Jedno to nitovacie pracovisko má aj PLC panel a počítadlo- celkový počet zanitovaní cez 4 miliony, máme ho druhým rokom. :-/ Nitovacie kliešte čo s nimi nitujú roboti dosiahnu 2 miliony za pol roka a potom ide vreteno na repas. Značka Tucker.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15814
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Aku bateriové kleště na trhací nýty.

#10 Nový příspěvek od oco13 »

http://www.emhart.eu/eu-en/products-ser ... /XTN20.php
toto používame my , ale robia aj bateriové.

kolben
Příspěvky: 10
Registrován: sob srp 28, 2010 9:09 pm

Re: Aku bateriové kleště na trhací nýty.

#11 Nový příspěvek od kolben »

Mám zkušenosti s Milwaukee, Metabem, Gesipa PowerBird Pro Gold Edition a Hilti.
Nářadí Hilti a Gesipa plně srovnatelné co do kvality provedení, ale Gesipa je v nejvýkonnější verzi samozřejmě nad limitem maximálních průměrů a materiálů proti Hilti, to zase má podstatně větší sortiment AKU strojů pro využití baterií, nabíječky, tudíž pro mě výhodnější volba. Pro nýtovací matice má Gesipa také řešení podobné trhacím nýtům, s tím ale nemám zkušenosti.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Aku bateriové kleště na trhací nýty.

#12 Nový příspěvek od staník »

kolben-ty jseš dealer nebo jak to máš? Koukám že jen chválíš a doporučuješ :smich: :smich:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20867
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Aku bateriové kleště na trhací nýty.

#13 Nový příspěvek od ota »

To Kolben natahal jsem se Gesipou lisovacích matek hromady. Používali jsme nejdřív klasické kulaté maťice a pak se přešlo na šestihranné. S různým typem toho lisovaného dříku. Těch maťic jsou spousty druhů, jak ťím co se rozlisovává, tak třeba ťím nákružkem co zůstává venku vidět.
Hlavní problém vždy byl, že po nějakém tisíci nalisování se odře ten trn a nechce to vytáčet automaticky trn ven. Zadírá se to. Občas když se v tom někdo vrtal se přetrhl trn. Ale myslím, že se dají koupit náhradní. No jinak bezproblémový stroj. Oproťi ruční lisovačce při zalisování tisícovky maťic je to hodně dobrý pomocník. 8)

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“