Pistole na silikon

soustruhy, frézky a další stroje

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Pistole na silikon

#1 Nový příspěvek od Ondras83 »

https://www.google.com/search?client=ms ... 5KeACQ20:0

Jakýkoli zkušenosti s tímto produktem? I jiné značky? Pneumatická nepřipadá v úvahu.

peyrak
Příspěvky: 1239
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Aku pistole na silikon

#2 Nový příspěvek od peyrak »

Mám Milwaukee, je to super pomocník, tlačí totiž libovolně dlouhou rovnoměrnou housenku. Zkusil to kamarád obkladač a hned si to také objednal, sádrokartonář taky. Je to návykový.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Pistole na silikon

#3 Nový příspěvek od ITS »

Viděl jsem ji v akci u autosklenáře. Ten potřebuje vyrobit naprosto přesnou a dlouhou housenku a to rukou nejde. Ale na nějaké občasné lepení - třeba těsnění dílů převodovky - mně to přijde zbytečné.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole na silikon

#4 Nový příspěvek od Ondras83 »

No právě ty skla lepim ručně.jde udělat ta housenka co je potřeba, ale je to dřina, když jsem se učil, měli jsme vzduchovou, ale ta Aku je mi v dnešní době bližší a nemusím mít kompresor. Na druhou stranu to používám míň než rázový utahovák, tak se mě do toho nechce investovat moc peněz např. za Milwaukee.

Fizz
Příspěvky: 7931
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Pistole na silikon

#5 Nový příspěvek od Fizz »

Mam ryobi, pouzivano hlavně na mamuta. Silikony delam rukou. Chce to cvik i kdyz mas mašinku. Jinak spokojenost.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8572
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Pistole na silikon

#6 Nový příspěvek od bourač »

chlapi co máte tuhle mašinu -
používám jen obyčejný ruční vytlačovací pistole, když dokončím housenku silikon nebo jinej produkt je v kartuši natlakovanej a leze z hubice ještě chvíli po přerušení práce. Aby se to nedělo musím ten vytlačovací "píst" odlehčit ze spouště.
Mají tyto bateriové pistole nějakou takovou funkci? Nebo se u toho tenhle problém neděje?
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Fizz
Příspěvky: 7931
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Pistole na silikon

#7 Nový příspěvek od Fizz »

Jo, to nemá aretaci vřetene pohonu, pustíš spoušť a kartuše se tulim zbytkovxm tlakem povolí. Neukápne nic.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

J.A.Y.
Příspěvky: 1979
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole na silikon

#8 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Milwaukee kousek couvne motorkem, ne protitlakem. A kdybys chtěl ruční s povolením, takováhle obyč s tím černým plastem před zahnutím "pístu" to umí
Obrázek


tahle to nemá a tam poleze dál
Obrázek

Fizz
Příspěvky: 7931
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Pistole na silikon

#9 Nový příspěvek od Fizz »

Ryobi na motorku prostě nema brzdu.

Ad foto, odjištění mají obě. I ta dolní, nevim jak jinak by jsi vytahoval kartuši. Hilti jsem měl ruční a ta se odjistovala sama kdyz jsi pustil spoušť.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8572
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Pistole na silikon

#10 Nový příspěvek od bourač »

Dík, tak až to budu chtít koupit pohlídám si že to má funkci:
J.A.Y. - kousek couvne motorkem, ne protitlakem.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

peyrak
Příspěvky: 1239
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Pistole na silikon

#11 Nový příspěvek od peyrak »

Jojo, milwaukee couvne

J.A.Y.
Příspěvky: 1979
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole na silikon

#12 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Odjisteni ma, ale ja samozrejme myslim ten cernej plastik na pace odjisteni. Nekde ve stavebninach si to zkus. Ten plast vezme odjistovaci jazycek jakoby s sebou a tim se pak muze kousek vratit. Zatim jsem to videl jen na takovejch levnejch pistolich, kazdopadne bez toho pistoli zasadne nekupuju.

J.A.Y.
Příspěvky: 1979
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole na silikon

#13 Nový příspěvek od J.A.Y. »


Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Pistole na silikon

#14 Nový příspěvek od elbarto »

Ondro neváhej ani chvilku ! Speciálně u PURů jsme se s kolegou střídali po 5 minutách, odpoledne ruka KO. Mám 2 tyhle potvory od Ryobi, cena naprostá legrace i pro hobbíka a funguje více než dokonale. Rychlost regulovatelná plynule, baterka v tom vydrží měsíc, couvnutí samozřejmostí.
Nákup doporučuju výhradně v Bauhausu. Všude jinde je i po registraci na Ryobi stránkách standard záruka ze zákona prodloužená o rok. Bauhaus neprudí s kravinama a dáva 5 roků !!!!

P.S. Pozor na zaschlé kartuše. Jednou jsem měl představu, že protlačím zaschnutý špunt předem. Má to velkou sílu, a při podobném, bezmozkovém ovládnání mi piksla bouchla před obličejem. Silikon v gesichtu je fajne legranda :-(

Fizz
Příspěvky: 7931
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Pistole na silikon

#15 Nový příspěvek od Fizz »

Barte bereš mi slova z ust....

Zrovna u takove kraviny nevim proc bych měl sypat když za par sušeňu to funguje stejně... Osobně bych se spíš řídil tim co mam doma za baterku...

Nevidím důvod na další řízenou funkci kdyz to fyzika zvladne sama.

Jinak uz jsi někdy pucoval mamuta? Silikon je proti tomu pohádka.... :prace:
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Stroje a zařízení“